Білі плями – Які причини білих плям на обличчі?

Ми розуміємо, білі плями на обличчі можуть дратувати! Будь то плями знебарвлення, невеликі горбики або різні форми, які вони мають.

Хороша новина полягає в тому, що ці плями мають ефективне лікування. Читайте далі, щоб дізнатися більше про них.

1. Мілія

Білі плями - Які причини білих плям на обличчі?

Міліуми — це маленькі, білі, підняті, безболісні, заповнені рідиною горбки, які виникають на поверхні вашої шкіри. Як правило, міліуми зустрічаються у немовлят, а також у дорослих.

Міліуми мають ширину 1–4 мм і зазвичай з’являються навколо очей, щік і носа. Зазвичай вони білого або жовтого кольору, часто безболісні та нешкідливі. Проте для деяких людей вони можуть викликати дискомфорт.

Міліуми можна класифікувати як первинні або вторинні. У той час як первинні міліуми виникають, коли кератин потрапляє під шкіру та утворює наповнений рідиною мішок, вторинні міліуми розвиваються внаслідок травми, як-от дермабразія, пошкодження тканин, запалення шкіри тощо. Вторинні міліуми також можуть виникати через побічні ефекти деяких ліків.

Причини:

Молочні плями на обличчі утворюються, коли кератин (білок у верхньому шарі шкіри) і мертві клітини шкіри потрапляють під поверхню шкіри. Міліуми можуть з’явитися через алергічну реакцію на жорсткий засіб по догляду за шкірою або через вплив сонця.

У деяких випадках у людей може розвинутися рідкісний стан, відомий як milia en plaque. У цьому стані міліуми оточені ділянками піднятої, червоної, лускатої та сверблячої шкіри. Дослідники не впевнені щодо будь-якої відомої причини цього, але вважають, що це ознака дискоїдного червоного вовчака, хронічного захворювання шкіри із запаленням і рубцями на обличчі, шкірі голови та вухах .

Лікування:

Лікарі пропонують ретиноїдні креми та мазі, особливо ті, що містять 0,1 відсотка третиноїну, як основний метод лікування. Інші включають:

Видалення кератину: сертифікований дерматолог використовуватиме медичну голку для видалення кератину.

Ретиноїдний крем: його можна використовувати на інших ділянках, крім тих, що оточують очі.

Мікродермабразія: видаляються верхні шари ураженої ділянки.

Кріотерапія: у цьому лікуванні рідкий азот використовується для заморожування міліумів для видалення.

Кюретаж: ваш лікар знеболює ділянку, видаляє міліуми, потім запечатує шкіру гарячим дротом.


2. Pityriasis Alba

Білі плями - Які причини білих плям на обличчі?

Pityriasis Alba (лат.: лускаті плями) — це нераковий стан шкіри, який викликає лущення, лущення, сверблячі червоні плями зміни кольору шкіри, які з часом перетворюються на бліді білі плями після загоєння. Захворювання шкіри зазвичай вражає обличчя. Однак це може впливати на такі ділянки, як шия, плечі та руки.

Pityriasis Alba (PA) має тенденцію розвиватися у дітей у віці від 3 до 16 років. Він вражає від 1,9% до 5,25% дітей підліткового віку. Це також часто зустрічається у дітей з атопічним дерматитом.

ПА часто виникає у дітей, які часто приймають гарячу ванну, або тих, хто перебуває на сонці без будь-якого захисту. Однак немає вагомих доказів, щоб підтвердити, чи викликають ці фактори.

Pityriasis alba незаразний і в більшості випадків зникає в ранньому дорослому віці.У деяких випадках pityriasis alba можна сплутати з вітіліго. 


Плями не повністю депігментовані при pityriasis alba, тоді як при вітіліго плями зазвичай білого кольору, що означає повну втрату пігментації. 


Лікар може допомогти вам відрізнити їх.

Причини:

Дослідники не впевнені щодо точної причини ПА, але вони припускають, що це легка форма екземи, яка спричинена надмірною активністю імунної системи, яка агресивно реагує на подразники.

Лікування:

Думаєте про те, як позбутися білої пітниці? Pityriasis Alba проходить самостійно і не потребує медичної допомоги. Ваш лікар може запропонувати застосувати зволожуючий крем і місцеві стероїди, такі як гідрокортизон, щоб зменшити свербіж, якщо такий є.

У деяких випадках ваш лікар може також попросити використовувати нестероїдний крем, такий як пімекролімус, щоб зменшити лущення, сухість, і мазь такролімус, інгібітори кальциневрину, щоб відновити колір вашої шкіри. Однак, якщо ви думаєте, що плями не зникають або сверблять, проконсультуйтеся з лікарем щодо місцевого призначення ліків, щоб зменшити запалення.

Щоб звести до мінімуму появу білих плям на шкірі, ви можете вдатися до домашніх засобів із застосуванням натуральних інгредієнтів, таких як алое вера, олія німу, мед, яблучний оцет, базилік тощо. Ви можете нанести свіжовидобуте алое вера на білі плями або меду на білі плями. Олія німу також може допомогти впоратися з білими плямами на шкірі.Незважаючи на ці методи лікування, є ймовірність того, що ці плями повторяться. 


Тому обов’язково користуйтеся призначеними кремами та зверніться до лікаря для подальшої діагностики.


3. Вітіліго

Білі плями - Які причини білих плям на обличчі?

Вітіліго — це захворювання шкіри, яке спричиняє втрату кольору шкіри у вигляді плям. Це відбувається, коли меланоцити (спеціалізовані клітини шкіри) перестають виробляти меланін. Меланін – це пігмент, який надає колір вашій шкірі, волоссю та очам. Без меланіну утворюються білі плями.

Плями з’являються в місцях руйнування меланоцитів, які утворюють пігмент шкіри. Ці молочно-білі плями зазвичай з’являються над очима, шиєю або руками і можуть навіть вражати внутрішню частину рота та шкіру голови. З часом вони можуть збільшуватися в розмірах або поширюватися на інші частини тіла. Однак цей стан не є ні болючим, ні сверблячим.

Вітіліго вражає приблизно 1% населення світу. Воно вражає як чоловіків, так і жінок, але частіше помічається у людей з більш темним відтінком шкіри. Однак, оскільки на уражених ділянках шкіри відсутній пігмент, це можна помітити навіть у людей зі світлою шкірою. Більшість людей вперше помічають шкірне вітіліго у віці 20 років.

Причини:

Дослідники не впевнені щодо причин вітіліго. Дослідження показує, що цей стан може бути результатом аутоімунного захворювання, яке змушує імунну систему організму помилково атакувати здорові клітини. Люди, які мають інші аутоімунні захворювання, такі як гіпотиреоз або осередкова алопеція, можуть мати підвищений ризик розвитку вітіліго, а люди з вітіліго можуть мати підвищений ризик розвитку іншого аутоімунного захворювання.

Лікарі вважають, що вітіліго на щоках утворюється, коли в організмі виробляються антитіла, що руйнують меланін. Люди, в родині яких були випадки вітіліго, мають високий шанс заразитися ним.

Лікування:

Вибір методу лікування повністю залежить від вашого віку, обсягу ураження шкіри та де, швидкості прогресування захворювання та його тяжкості.

Ліки та світлотерапія можуть допомогти відновити колір вашої шкіри або вирівняти її тон, однак результати можуть бути різними. Деякі методи лікування також можуть мати серйозні побічні ефекти, тому важливо спочатку проконсультуватися з дерматологом.

Деякі з методів лікування включають:

1. Медикаменти

Ліків, здатних зупинити процес вітіліго, не існує. Але деякі з них можуть допомогти відновити тонус шкіри. Нанесення кортикостероїдного крему на уражену шкіру може повернути колір. Це найбільш ефективно, коли вітіліго ще на ранніх стадіях.

Лікарі можуть призначати більш м’які форми препарату, особливо для дітей і людей, які мають великі ділянки знебарвленої шкіри.

Для людей, чий стан швидко прогресує, кортикостероїдні таблетки або ін’єкції можуть бути варіантом. З іншого боку, людям з невеликими ділянками депігментації можна призначати мазі з інгібіторами кальциневрину, такі як такролімус (Protopic) або пімекролімус (Elidel).

2. Терапія

A. Світлотерапія: було показано, що фототерапія вузькосмуговим ультрафіолетом B (UVB) уповільнює прогресування активного вітіліго. Це більш ефективно при застосуванні з кортикостероїдами або інгібіторами кальциневрину. Вам може знадобитися проводити цю терапію два-три рази на тиждень. Ви можете почати помічати зміни між першим і третім місяцями.

B. Комбінація перорального псоралену та світлотерапії: це лікування спрямоване на лікування великих ділянок шкіри з вітіліго. Він найкраще підходить людям з вітіліго в області голови, шиї, рук і ніг.

3. Хірургія

Трансплантація шкіри: тут лікар переносить невеликі ділянки вашої здорової пігментованої шкіри на ділянки, які втратили пігмент. Ця процедура іноді використовується, якщо у вас є невеликі плями вітіліго.

Мікропігментація: тип татуювання, який зазвичай наноситься на губи людей, уражених вітіліго.

Рекомендується, щоб люди з вітіліго завжди використовували сонцезахисний крем, оскільки прямі сонячні промені можуть завдати шкоди та спалити уражену шкіру.

4. Тінеа Versicolor

Білі плями - Які причини білих плям на обличчі?

Різнокольоровий лишай — це стан, при якому на шкірі з’являються білі та коричневі та рожеві плями, які утворюють світлі або темніші плями.

Вони виникають через свого роду грибка на шкірі і в більшості випадків не є заразними.

Ці плями зазвичай помічаються на темній шкірі та з часом можуть збільшуватися. Найчастіше вони з’являються на руках, грудях, шиї або спині. Ви також можете відчувати сухість, свербіж і лущення шкіри разом із зміною кольору шкіри.

Різнокольоровий лишай широко поширений, і його симптоми більш помітні в теплому вологому середовищі. Цей стан стає більш помітним під час засмаги та частіше зустрічається у підлітків і молодих людей, ніж у літніх людей. Однак не виключені захворювання дітей цією грибковою інфекцією.

Причини:

Тіnea versicolor виникає, коли тип дріжджів із сімейства Malassezia викликає інфекцію або пригнічує вашу імунну систему. У деяких випадках це може призвести до висипу.

Цей стан виникає, коли дріжджі швидко ростуть на поверхні шкіри. Хоча лікарі не впевнені щодо точної причини цього, вони вважають, що на ріст дріжджів на шкірі можуть впливати такі фактори, як волога погода, надмірне потовиділення, гормональні зміни, ослаблена імунна система тощо.

Лікування:

Безрецептурні (безрецептурні) протигрибкові препарати можуть допомогти вам позбутися знебарвлених ділянок шкіри. Однак вам слід звернутися до лікаря, якщо це не допоможе.

Дерматологи рекомендують протигрибкові креми, шампуні, мило тощо для лікування лишаю. Протигрибкові препарати, такі як флуконазол, також можна використовувати, щоб зупинити та запобігти цьому стану.

Деякі безрецептурні препарати, які можна використовувати для лікування лишаю, включають клотримазол (Lotrimin AF, Mycelex), міконазол (Monistat, M-Zole), сульфід селену тощо.

Ваш лікар може також призначити місцеві креми, такі як циклопірокс (Loprox, Penlac), кетоконазол (Extina, Nizoral) тощо. Ці креми можна наносити безпосередньо на шкіру.

Ваш лікар може також призначити таблетки, такі як ітраконазол (Onmel, Sporanox) для лікування tinea versicolor.

Різнобарвний лишай може виникнути у вагітних жінок, але стан відновлюється після того, як рівень гормонів повертається до норми.

5. Ідіопатичний каплеподібний гіпомеланоз

Білі плями - Які причини білих плям на обличчі?

Ідіопатичний гутатний гіпомеланоз (IGG) часто називають сонячними плямами, які проявляються у вигляді білих невеликих плям на шкірі, які піддаються більшому впливу сонячного світла. Це стосується ніг, рук, верхньої частини спини та обличчя. Ці плями мають розмір від 1 до 10 мм, зазвичай безболісні, доброякісні та не викликають жодних симптомів.IGH зазвичай вражає жінок старше 40 років, але може трапитися з кожним із віком.

IGH частіше зустрічається у людей похилого віку зі світлою шкірою. Однак це може статися у жінок у більш молодому віці, ніж у чоловіків.

Хоча надмірне перебування на сонці без захисту може сприяти ризику раку шкіри, сонячні плями самі по собі не вказують на розвиток раку.

Причини:

Хоча дослідники не впевнені, що викликає ідіопатичний гутатний гіпомеланоз, вважається, що це пов’язано з тривалим впливом УФ-променів. Генетика також може зіграти певну роль.

Лікування:

Місцеві стероїди можна використовувати для зменшення запалення шкіри. Ретиноїди діють, стимулюючи ріст клітин і гіперпігментацію.

Є лише кілька варіантів, до яких можна вдатися для лікування сонячних плям після їх появи. Однак, якщо ви хочете мінімізувати їх появу, поговоріть зі своїм лікарем про лазерне лікування.

Більшість білих плям нешкідливі, і ви можете перестати дивуватися, що це таке. Але подумайте про візит до дерматолога, коли плями почнуть збільшуватися або поширюватися.

Коли звернутися до лікаря?

Білі плями загалом не викликають занепокоєння і здебільшого зникають самі по собі. Ви можете використовувати ліки, мазі або креми, призначені лікарем для їх лікування.

Однак, якщо ви не впевнені щодо симптомів, помічаєте будь-які зміни у зовнішньому вигляді плям, відчуваєте біль чи сильний свербіж, негайно зверніться до лікаря, щоб діагностувати та запобігти будь-яким можливим основним захворюванням.

Часті запитання про плями на обличчі

1. Дефіцит якого вітаміну викликає білі плями на обличчі?

Маленькі білі плями на шкірі можуть свідчити про дефіцит вітаміну В12 в організмі. Цей дефіцит може призвести до низького рівня мелатоніну, сприяючи появі білих плям на шкірі, включаючи обличчя.

Крім цього, дефіцит вітамінів D і вітаміну E також може викликати білі плями на шкірі.

2. Чи викликає нестача кальцію білі плями на обличчі?

Так, дефіцит кальцію може призвести до появи білих плям на обличчі. Для зміцнення імунної системи лікарі рекомендують дотримуватися здорового харчування . Вважається, що сильна імунна система може запобігти поширенню депігментації.

3. Скільки часу потрібно, щоб білі плями на обличчі зникли?

У більшості випадків білі плями на шкірі не вимагають медикаментозного лікування і проходять самостійно. Однак час, витрачений на їх лікування, повністю залежить від причини їх виникнення та їх тяжкості. Найкраще проконсультуватися з лікарем, щоб визначити найкраще лікування.

Висновок

Білі плями на шкірі можуть з’явитися, коли шкірні білки потрапляють під поверхню шкіри, розвиваються в результаті депігментації або через втрату кольору шкіри, а також через різні стани здоров’я. Зазвичай вони нешкідливі, і їх можна легко лікувати вдома. Однак важливо, щоб ви перевірили їх у дерматолога, щоб з’ясувати точну причину та найкращі способи лікування.