Потовиділення – що викликає надмірне потовиділення на обличчі

Вас турбує надмірна пітливість обличчя та голови? Знай, ти не один!

Потовиділення – це природний процес, який допомагає запобігти перегріву вашого тіла. Однак його надлишок може викликати дискомфорт, а також може бути симптомом основного захворювання.

У цій статті ми розповімо вам, що викликає надмірне потовиділення на обличчі та як з цим боротися.

Чому ти потієш?

Потовиділення - що викликає надмірне потовиділення на обличчі

Потовиділення може бути для вас не дуже приємним досвідом, але це життєво важливий процес для контролю нормальної температури тіла. Нормальна температура вашого тіла становить близько 90 градусів за Фаренгейтом. Однак температура може підвищуватися через зовнішні погодні умови, будь-які фізичні навантаження або лихоманку.

Якщо ваше тіло не в змозі знизити цю температуру, є наслідки. Існує висока ймовірність того, що ви отримаєте тепловий удар або інші проблеми зі здоров’ям.

На щастя, людське тіло створено за допомогою складного механізму, який дозволяє температурі тіла охолоджуватися, коли це необхідно. Гіпоталамус вашого мозку надсилає сигнали до еккринних потових залоз, як тільки температура вашого тіла починає підвищуватися. Саме тоді ви починаєте потіти, і таким чином температура вашого тіла охолоджується.

Інші умови також, як правило, змушують вас потіти, наприклад переживання екстремальних емоцій або вживання гострої їжі. Коли ви відчуваєте стрес, схвильовані або налякані чимось, ваше тіло також починає потіти. Але це потовиділення частково відрізняється від вашого звичайного поту.

Це тому, що коли ви перебуваєте в стані стресу або налякані, ваше тіло починає боротися або втікати, незалежно від вашої температури. Він активує апокринові потові залози вашого тіла, і ви починаєте потіти.

Часом, коли ви їсте гостру їжу, ваш рот ніби горить. Саме тоді ваш мозок обманюють, що ваше тіло перегрівається, і він посилає сигнал до ваших потових залоз. Крім того, під час процесу метаболізму їжі ви відчуваєте легкий піт. З тієї ж причини ви відчуваєте неспокій і пітливість після важкої їжі.Гіпергідроз може виникнути у кожної людини, незалежно від статі та віку. 


Це може початися в будь-який момент вашого життя. 


Насправді деякі дослідження показують, що майже 365 мільйонів страждають від надмірної пітливості.

Які причини надмірної пітливості обличчя та голови?

Гіпергідроз — це поширений стан здоров’я, який змушує вас надмірно потіти. Коли гіпергідроз вражає ваше обличчя та голову, це називається черепно-лицевим гіпергідрозом. Причина, по якій ваше тіло виділяє піт, полягає в зниженні температури тіла.

Але у випадку гіпергідрозу ви надмірно потієте без будь-якої причини, навіть якщо ваше тіло все одно не потребує охолодження. Майже 2-3 людини зі 100 страждають від цього захворювання.

Гіпергідроз буває двох видів – первинний вогнищевий гіпергідроз і вторинний гіпергідроз. Якщо надмірне потовиділення не пов’язане з будь-яким основним захворюванням або постійним прийомом ліків, це визначається як первинний вогнищевий гіпергідроз. Однак вторинний гіпергідроз пов’язаний з основними захворюваннями або певними ліками.

Крім них, є й інші фактори, які призводять до надмірного потовиділення обличчя та голови. Вони є:

1. Генетика

Дослідження показує, що майже 30%-50% людей із надмірним потовиділенням мають такий сімейний анамнез.

2. Велика кількість потових залоз:

Ваше обличчя та голова складаються з більшої кількості потових залоз, ніж інші частини тіла. Природно, що якщо у вас є проблема підвищеної пітливості, то вона більш помітна на обличчі та голові.

3. Погодні умови

Надзвичайно вологі або спекотні погодні умови сприяють гіпергідрозу.

4. Екстремальні емоції

Такі емоції, як гнів, страх, стрес і тривога, часто є причиною надмірного потовиділення людей.

5. Медичні умови

Певні стани здоров’я викликають гіпергідроз як побічний ефект. Рак, хвороби серця, діабет, травми спинного мозку та менопауза пов’язані з надмірним потовиділенням.

6. Деякі ліки

Ліки, такі як антидепресанти, антибіотики, противірусні препарати, знеболюючі, призводять до надмірного потовиділення.


Потовиділення - що викликає надмірне потовиділення на обличчі

Плюси та мінуси потовиділення на обличчіплюси


мінуси


Потовиділення на обличчі забезпечує прохолоду та зволоження шкіри.


Це змушує ваше тіло втрачати воду до певного рівня. 


Надмірне потовиділення може викликати серйозне зневоднення.


Потовиділення на обличчі робить вашу шкіру свіжою та сяючою.


Коли ваш піт змішується зі шкірним салом і брудом, він блокує пори шкіри, що призводить до появи прищів. 


Крім того, спітніле або вологе обличчя є ідеальним місцем для розмноження бактерій, що викликають прищі.


Потовиділення часто вбиває мікроби на вашому обличчі.
Ваш піт також складається з сечовини та аміаку, які можуть подразнювати шкіру та викликати дискомфорт.

Як зупинити надмірне потовиділення обличчя та голови?

1. Антиперспіранти

Найпростіший спосіб впоратися з надмірним потовиділенням – використовувати антиперспіранти, які містять хлорид алюмінію. На ринку є спреї для тіла, розроблені для боротьби з проблемами потовиділення. Крім того, ви можете вдатися до прописаних антиперспірантів, які містять гексагідрат хлориду алюмінію.Призначені за рецептом антиперспіранти здебільшого сильні та іноді можуть бути агресивними для шкіри. 


Будьте обережні під час використання антиперспірантів і попросіть свого лікаря поділитися порадами, щоб уникнути подразнення шкіри, якщо ви помітили таке.

2. Ін’єкції ботокса

Це може здатися божевільним, але ін’єкції ботокса можуть допомогти вам контролювати надмірне потовиділення. Це може зменшити функції нервів, які відповідають за надмірну активність потових залоз. Однак може знадобитися кілька сеансів, щоб ін’єкції подіяли.

3. Пероральні препарати

Ліки під назвою антихолінергічні вважаються ідеальними ліками від гіпергідрозу. Однак майте на увазі, що це може викликати певні побічні ефекти, такі як сухість у роті, запаморочення, запор і затримка сечі. Крім того, такі ліки, як бета-блокатори та бензодіазепіни, здатні контролювати фізичні симптоми тривоги, такі як пітливість.

4. Іонофорез

Це терапія, при якій ваш лікар пропускатиме електричний струм низького рівня через ваше тіло. Під час цієї процедури ви або занурені у воду, або лежите на зволоженій підкладці. В основному використовується для пахв, стоп і рук. Зазвичай лікарі не використовують цю процедуру для обличчя.

5. Видалення потових залоз

Під час цієї процедури з вашого тіла видаляються уражені потові залози, які викликають надмірне потовиділення. Це можна зробити хірургічним шляхом або за допомогою електромагнітного випромінювання для руйнування потових залоз.

6. Симпатектомія

Симпатектомія виконується, щоб перерізати або перерізати нерви, які викликають потовиділення ваших потових залоз більше, ніж зазвичай. Таким чином нерви перестають надсилати сигнали до ваших потових залоз, і ваша проблема гіпергідрозу вирішується.Завжди бажано проконсультуватися з лікарем, перш ніж почати приймати будь-які ліки або вирішити продовжити будь-яку з вищезгаданих процедур.


10 простих порад, як контролювати надмірне потовиділення

1. Якщо у вас проблеми з надмірним потовиділенням, тримайте під рукою м’який і сухий рушник. Щоразу, коли ви відчуваєте, що вам потрібно очистити піт, використовуйте рушник, щоб витерти його. Будьте обережні, коли витираєте його рушником.

2. Щодня приймайте душ, щоб позбутися всіх мікробів і бактерій зі шкіри. Пам’ятайте, що гігієна має величезне значення.

3. Якщо ви використовуєте антиперспірант, спробуйте використовувати його вранці та перед сном.

4. Будьте уважні у виборі звичайного одягу. Намагайтеся носити зручний одяг, бажано бавовняний, який дозволяє вашій шкірі дихати.

5. Обмежте споживання кофеїну та уникайте гострої їжі, наскільки це можливо.

6. Через потовиділення ви втрачаєте багато води, що може призвести до зневоднення. Пийте достатньо води, щоб залишатися гідратованим, якщо ви сильно потієте.

7. Використовуйте м’яку пудру, щоб поглинути зайвий піт або вологу на обличчі.

8. Носіть з собою маленький ручний віяло, якщо ви збираєтеся гуляти. Це може допомогти вам охолодитися, коли це необхідно.

9. Оскільки процес метаболізму нагріває ваше тіло, приймайте їжу маленькими, але частими, щоб регулювати температуру тіла.

10. Уникайте тренувань, якщо ви дуже втомилися або щойно закінчили фізичну активність. В іншому випадку це може збільшити вашу проблему потовиділення.

Висновок

Хоча потовиділення є найбільш природним явищем, яке відбувається у вашому тілі, надмірне потовиділення може викликати стрес, особливо якщо воно відбувається на обличчі та голові. Це може бути незручно, але ви можете вдатися до простих способів контролювати це. Однак, якщо ви відчуваєте надмірне та неконтрольоване потовиділення на обличчі та голові без будь-якої причини, вам слід звернутися до лікаря. Ваш лікар визначить, чи є за цим основне захворювання, і запропонує лікування залежно від тяжкості.