Гусячі лапки – Які причини, лікування та профілактика гусячих лапок?

Зміст

Тонкі зморшки навколо очей стають глибшими, коли ви смієтеся або хмуритеся? Можливо, у вас почали з’являтися так звані «гусячі лапки» навколо очей.

Гусячі лапки з’являються природно з віком, і деякі сприймають це як частину подорожі, яка називається життям. Однак іноді у вас можуть передчасно з’явитися гусячі лапки, через що ви будете виглядати старше своїх років.

Незалежно від того, на якому етапі життя ви перебуваєте, якщо ви хочете, щоб ці зморшки на вашому обличчі трохи розгладилися, ця стаття допоможе вам у цьому. Читайте далі, щоб дізнатися про причини, методи лікування та профілактики гусячих лапок.

Що таке гусячі лапки?

Гусячі лапки - Які причини, лікування та профілактика гусячих лапок?

Коли ви смієтеся, посміхаєтеся, мружитеся або хмуритеся, м’язи навколо ваших очей починають працювати. Оскільки шкіра навколо очей набагато тонша, ніж решта обличчя, активність цих м’язів призводить до утворення тонких зморшок у куточках очей.

З віком еластичність вашої шкіри повільно зменшується, що призводить до поглиблення цих зморшок, які утворюють гусячі лапки в області навколо очей. Ці лінії можуть бути двох типів:

  • Статичний: Ці лінії зморшок видно постійно, навіть коли м’язи обличчя перебувають у спокої.
  • Динамічний: тут лінії з’являються, коли ви робите вираз обличчя, наприклад посмішку.

Коли можна почати хворіти на гусячі лапки?

На вік, коли гусячі лапки на обличчі починають виявлятися яскраво, впливають різні фактори. Однак поява цих зморшок зазвичай спостерігається десь у віці від двадцяти до тридцяти років.

Хто отримує гусячі лапки?

Оскільки ми не можемо уявити собі життя без посмішки, сміху чи хмурих брови, кожна людина сприйнятлива до цих зморшок на обличчі. Але впадати у відчай немає причин, адже це природні ознаки старіння і цілком нешкідливі.

Що це означає, коли ви отримуєте це в підлітковому віці?

Немає певного віку, в якому можуть з’явитися гусячі лапки. Надмірне перебування на сонці, куріння або ваші гени можуть бути причиною передчасної появи гусячих лапок на вашому обличчі.

Причини появи гусячих лапок навколо очей

Старіння шкіри

Однією з основних причин появи гусячих лапок є старіння шкіри, яке може бути наслідком хронологічного або фотостаріння. Нижче наведено кілька факторів, які сприяють поглибленню цих зморшок у міру старіння шкіри:

1. Зменшення корисних для шкіри білків

Наявність певних білків, таких як колаген і еластин, надає вашій шкірі пружність і еластичність.

Колаген присутній у позаклітинному матриксі (ECM) шкіри та підтримує її. З віком загальний вміст колагену у вашій шкірі зменшується, що призводить до обвисання шкіри та втрати пружності.

З іншого боку, еластин не втягується під час старіння, що призводить до втрати еластичності. Таким чином, коли ваші м’язи повертаються в положення спокою, шкіра все ще залишається зморшкуватою.

2. Зниження секреції шкірного сала

Старіння також призводить до зниження секреції шкірного сала. Шкірне сало створює жирний шар навколо шкіри, що сприяє зволоженню та захисту. Знижений вміст шкірного сала робить шкіру сухою, що, у свою чергу, робить її більш схильною до гусячих лапок.

3. Менша жирність шкіри

Жир зберігається в шкірі в дермальних білих жирових тканинах (dWAT), які підтримують шкіру та запобігають провисанню. Вміст dWAT у шкірі зменшується через старіння, яке послаблює шкіру та сприяє появі глибших ліній старіння.

4. Менші GAG і PG

Крім білків, глікозаміноглікани (GAG) і протеоглікани (PG), присутні в шкірі, також відіграють важливу роль у підтримці структурної міцності тканини. Зменшення GAG і PG з віком є ​​ще одним фактором, який може зробити гусячі лапки більш виражені.

Тривалий вплив ультрафіолету

Надмірний вплив УФ-променів від сонячного світла або солярію може призвести до появи або загострення гусячих лапок.

генетика

Можливо, ви генетично схильні до передчасного старіння шкіри або надмірної сухості, що може призвести до утворення зморшок навколо очей.

Спосіб життя

Нездоровий спосіб життя, такий як неправильне харчування, недостатній сон або куріння, може сприяти появі гусячих лапок на вашому обличчі.

Варіанти лікування

Гусячі лапки - Які причини, лікування та профілактика гусячих лапок?

Залежно від вашого віку та ступеня тяжкості гусячих лапок на обличчі ви можете вибрати один з різних варіантів їх лікування.

1. Ліки місцевого застосування

Доступний ряд ліків, що відпускаються як за рецептом, так і без рецепта, які можуть зменшити появу тонких ліній і зморшок. Креми, що містять ретиноїди, антиоксиданти, такі як вітамін С і пептиди, зазвичай використовуються для місцевого застосування.

Хоча креми від зморшок, що відпускаються за рецептом, ефективніші у зменшенні гусячих лапок, ніж креми, що відпускаються без рецепта, для досягнення видимих ​​результатів може знадобитися від кількох тижнів до місяця.

2. Ін’єкції

Ін’єкції відповідної дози ботокса (ботулотоксину типу А) в м’язову смугу навколо очей є одним із найпопулярніших засобів для зменшення зморшок. Ця хімічна речовина зупиняє скорочення м’язів навколо очей і таким чином зменшує появу зморшок.

Ви повинні отримати ін’єкцію від свого дерматолога, і це може зайняти до 3 днів, щоб побачити будь-які видимі результати. Це лікування є найбільш ефективним у молодих людей, які почали хворіти гусячими лапками. Результати можуть зберігатися до 3 місяців.

Для запобігання повторній появі зморшок можуть знадобитися підтримуючі дози. Дуже важливо обговорити дозування та довгострокові ефекти цього лікування з вашим лікарем, перш ніж вибрати його.

3. Шкірні наповнювачі

Наповнювачі м’яких тканин зазвичай містять колаген, жир або гіалуронову кислоту та вводяться безпосередньо в області гусячих лапок. Ці наповнювачі підтримують вашу шкіру, зменшуючи в’ялість і, отже, зморшки. Ефект від цих наповнювачів також тимчасовий. Ви повинні проконсультуватися з лікарем щодо можливих побічних ефектів перед початком цього лікування.

4. Лазерна шліфовка

Під час абляційної лазерної шліфовки промінь лазера використовується для видалення зовнішнього шару вашої шкіри, щоб виявити нижню більш гладку та молодшу шкіру. Ця процедура також сприяє виробленню колагену, що робить вашу шкіру більш пружною та еластичною.

Лазерну шліфовку необхідно проводити в клініці лікаря, і лікування може тривати кілька днів. Можливо, вам доведеться приймати антибіотики та знеболюючі. Хоча він безперечно ефективніший за ін’єкції у видаленні гусячих лапок, він не може усунути в’ялу шкіру чи глибокі зморшки.

5. Хірургія

Для усунення ефекту старіння навколо очей можна обрати операцію з підтяжки очей або блефаропластику, особливо у літніх людей. Через втрату білків і жирів повіки можуть опускатися, а навколо очей можуть з’являтися глибокі гусячі лапки.

Хірургічне втручання виконується на верхній, нижній або обох повіках за потребою пацієнта. Ця процедура має більш стійкі результати, які можуть тривати роками та навіть покращити зір пацієнта.

6. Мікронідлінг

Якщо ви шукаєте мінімально інвазивну процедуру зі швидким періодом відновлення, це може бути вашим вибором. Мікронідлінг виконує сертифікований спеціаліст у кабінеті лікаря.

Пристрій з кількома крихітними голками прокочується по ділянках, уражених гусячими лапками. Це стимулює вироблення колагену та запускає механізми відновлення шкіри. Утворена таким чином нова шкіра має більшу пружність і еластичність.

Ця процедура дуже ефективна для профілактики гусячих лапок або як підтримуюча терапія в поєднанні з іншими лікувальними процедурами.

7. Домашні засоби

Якщо ви не хочете витрачати багато грошей або віддаєте перевагу натуральним лікам, ось деякі інгредієнти з вашої комори, які можуть допомогти. Це може допомогти зменшити або запобігти появі гусячих лапок на вашому обличчі:

A. Алое віра

Гель цієї рослини багатий антиоксидантами, вітамінами (А, С, Е і В12), а також фолієвою кислотою і холіном, які зволожують і тонізують шкіру, роблячи її пружною і еластичною. Ви можете безпосередньо нанести гель алое вера на обличчя і залишити на ніч. Вранці змийте водою.

B. Яєчні білки

Яєчні білки містять калій і магній, які загоюють і підтягують шкіру, сприяючи відновленню зморшок, спричинених гусячими лапками. Для досягнення найкращих результатів нанесіть на обличчя два шари яєчного білка. Переконайтеся, що яєчні білки добре збиті. Залиште на 15 хвилин, а потім ретельно вимийте обличчя миючим засобом.

C. Кокосова олія

Завдяки вмісту вітаміну Е та лінолевої кислоти кокосова олія відновлює пошкоджені тканини шкіри та запобігає в’ялості ніжної шкіри обличчя. Втирайте кілька крапель чистої кокосової олії навколо очей перед сном, щоб зменшити та запобігти зморшкам навколо них.

D. Авокадо

Ці фрукти мають високий вміст хорошого жиру, а також вітаміни D і E. Їжте це з вашим салатом. Ви також можете натерти шкіру очищеним авокадо, щоб стимулювати вироблення колагену та зменшити зморшки на обличчі.

E. Огірок

Завдяки великій кількості вітамінів групи В, заспокійливі огіркові плями на очах протягом 10 хвилин на день можуть допомогти зменшити зморшки та омолодити шкіру навколо очей.

Ф. Папайя

Папайя містить папаїн, фермент, який видаляє мертві клітини шкіри та збільшує виробництво нових клітин. Це допомагає розгладити зморшки, спричинені гусячими лапками на обличчі.

Г. Мед і йогурт

Йогурт містить молочну кислоту, яка м’яко відлущує шкіру, а мед є природним зволожувачем, багатим антиоксидантами та антибактеріальними хімікатами. Змішайте рівні об’єми меду та йогурту в мисці та масажними рухами нанесіть на обличчя. Зачекайте 10 хвилин, перш ніж змити теплою водою.

Як можна приховати гусячі лапки?

Гусячі лапки - Які причини, лікування та профілактика гусячих лапок?

Хоча це цілком нормально мати ознаки витонченого старіння, ви можете скористатися деякими з цих порад, щоб відвернути увагу від зморшок навколо очей.

1. Збільште зволоження

Розширте процедуру зволоження, щоб зменшити зморшки навколо очей. Використовуйте сильний зволожуючий крем перед нанесенням макіяжу та сироватки на обличчя ввечері перед сном. Однак переконайтеся, що ви вибираєте засіб, який підходить вашому типу шкіри.

2. Зменште консилер і тональний крем

Використовуйте легшу версію або меншу кількість коректора та основи. Ви ж не хочете, щоб основа або консилер сильно осідали на зморшки, щоб зробити їх ще більш помітними.

3. Відволікайте увагу від очей

Використовуйте легкий макіяж для очей. Вибирайте тоншу підводку, менше тіней або туші, щоб ваші очі та тонкі зморшки навколо них не виділялися як найвиразніші риси. Замість цього використовуйте яскраві рум’яна, щоб підкреслити вилиці, або красиву яскраву помаду, щоб відвернути увагу від очей.

Поради щодо запобігання гусячих лапок

1. Використовуйте сонцезахисний крем:

Оскільки пошкодження УФ-променями сонця є однією з основних причин старіння шкіри, вам слід вживати обережних заходів на ранньому етапі життя. Це допоможе уповільнити появу гусячих лапок через фотостаріння. Використовуйте сонцезахисний крем  30 або більше, захисні окуляри та головні убори перед тим, як вийти на сонце.

2. Залишайтеся зволоженими:

Зволоження шкіри може значно допомогти запобігти появі зморшок, оскільки суха шкіра більш схильна до втрати еластичності та появи зморшок. Пийте багато води та наносьте на обличчя зволожуючі креми з антиоксидантами та колагеном, щоб уникнути «гусячих лапок».

3. Вправи для обличчя:

Прості вправи для обличчя можуть допомогти зміцнити м’язи навколо очей, запобігти в’ялості шкіри та, у свою чергу, допомогти запобігти появі гусячих лапок. Ви можете спробувати ці дві вправи, щоб зміцнити м’язи навколо очей:

(а) Покладіть вказівний і середній пальці на брову. Тепер підніміть брову, обережно натискаючи на шкіру пальцями. Зробіть це 10 разів по 6 підходів.

(b) Підніміть шкіру над вилицями, створюючи велике «О» з відкритим ротом. Шкіра повинна бути натягнутою, потримайте кілька секунд. Повторити 10 разів.

4. Правильно спати:

Погана поза під час сну може призвести до поглиблення ліній зморшок. Вибирайте більш ніжні тканини, такі як шовк для подушок, щоб мінімізувати вплив тканини на ніжну шкіру обличчя.

5. Змініть свій спосіб життя:

Зміна способу життя також може змінити ситуацію. Дотримуйтеся здорового повноцінного харчування, висипайтеся та уникайте стресів, щоб продовжити молодість вашої шкіри.

6. Уникайте куріння:

Куріння викликає зневоднення, що, у свою чергу, прискорює появу зморшок, тому уникайте цієї звички.

Чи можуть гусячі лапки зробити ваше обличчя привабливішим?

Психологи встановили, що гусячі лапки на обличчі видають вас як зрілу та мудру людину, яка добре прожила життя. Оскільки гусячі лапки асоціюються з безліччю емоцій, які ми виражаємо своїм обличчям, ми підсвідомо схильні пов’язувати їх із теплою, щасливою та експресивною особистістю.

Отже, хоча відчувати, що лінії та зморшки неприємні для вашого обличчя, цілком нормально, сама їх присутність може зробити вас доступною та надійною людиною!

Різниця між тонкими зморшками та гусячими лапками

Тонкі зморшки – це перші ознаки старіння шкіри, які починають з’являтися на делікатних ділянках нашого обличчя. З іншого боку, «гусячі лапки» — це більш глибокі та виражені зморшки, які проявляються з роками. Тонкі зморшки, як правило, легше лікувати і вимагають меншого догляду, якщо звернути увагу на ранній стадії. Якщо їх не лікувати, зморшки поглиблюються та призводять до утворення гусячих лапок.

Висновок

Поява гусячих лапок є результатом старіння шкіри з багатьох причин. Незважаючи на те, що поява гусячих лапок є природним явищем, ви все ж можете вибрати різні процедури, щоб запобігти або лікувати їх. Дотримання здорового способу життя та ретельний догляд за шкірою можуть значною мірою затримати ці зморшки.