Технічне обслуговування вогнегасників

Вогнегасник – це один із найефективніших засобів першої допомоги при пожежі. При цьому для його ефективної та довготривалої роботи, слід проводити технічне обслуговування, а точніше зарядку та перезарядку. Таке обслуговування повинно підтримувати вогнегасники у постійній готовності до використання та забезпечувати їх надійну роботу на протязі всього терміну використання.

З яких етапів складається технічне обслуговування вогнегасника?

 • Періодичні огляди та перевірки;
 • Ремонт;
 • Випробування та перезарядка.

Технічне обслуговування вогнегасниківКоли потрібно проводити технічне обслуговування вогнегасників?

Усе має бути проведено згідно інструкції по експлуатації, використовуючи спеціальні інструменти та матеріали. Перевірку проводить виключно особа, що призначена наказом по організації чи підприємству, яка пройшла перевірку знань нормативно-технічних документів з улаштування та експлуатації вогнегасників і параметрам вогнегасної речовини, та здатна самостійно проводити необхідний обсяг робіт з обслуговування вогнегасників.

Вогнегасник порошковий ОП-5

Технічне обслуговування вогнегасників

Купити

Коли ви ставите в експлуатацію вогнегасник, то повинні перевірити його зарядку, пломби, наявність бірки із зазначеною датою зарядки, датою чергової перезарядки та технічного огляду. Крім цього перед використанням усі вогнегасники повинні пройти первинну перевірку, яка включає зовнішній огляд, перевірку комплектації і стан місця, де його буде встановлено. Зверніть увагу, що місце, де зберігається вогнегасник, повинно бути у вільному доступі та помітним або мають бути спеціальні вказівники, що допоможуть легко віднайти його в екстреній ситуації. Ще один момент, який слід перевірити при прийомі нового вогнегасника – наявність читабельної та зрозумілої інструкції по роботі із ним.

Що включає зовнішня перевірка вогнегасника?

 • Огляньте наявність вм’ятин, відколів, глибоких подряпин на корпусі, вузлах управління, гайках і голівці вогнегасника;
 • Перевірте стан захисних і лакофарбових покриттів;
 • Контроль наявності чіткої і зрозумілої інструкції, а також опломбованого запобіжного пристрою;
 • Перевірка справності манометра або індикатора тиску;
 • Контроль стану гнучкого шланга і розпилювача ОТВ та стану ходової частини і надійності кріплення корпусу на візку, на стіні або в пожежній шафі.

Цю зовнішню перевірку та контроль місця, де знаходиться вогнегасник, слід проводити кожних три місяці.

Технічне обслуговування вогнегасниківТехнічне обслуговування різних типів вогнегасників

В Україні воно проводиться відповідно до ДСТУ 4297-2004 Технічне обслуговування вогнегасників. Прописані там технічні умови поширюються на всі види вогнегасників.

Вогнегасник самоспрацьовує СМЕРЧ-12

Технічне обслуговування вогнегасників

Купити

Ось основні вимоги, які там зазначено:

 • вогнегасники діагностуються, обслуговуються, ремонтуються, перезаряджаються (заряджаються) і оглядаються тільки в спеціалізованих пунктах технічного обслуговування вогнегасників (ПТОВ), що мають ліцензію на виконання цих робіт;
 • на підприємстві наказом призначається відповідальний за протипожежний стан, в обов’язки якого входить періодичний зовнішній огляд вогнегасників на предмет наявності механічних пошкоджень, відсутності тиску в корпусі, відсутності пломб, закінчення гарантійного терміну зарядки (перезарядки) вогнегасника;
 • вогнегасники всіх типів діагностуються 1 раз в рік;
 • порошкові вогнегасники перезаряджаються 1 раз в два роки, а вуглекислотні 1 раз в 5 років;
 • після використання вогнегасника (гасіння загоряння, тренування або випадкового спрацьовування) вогнегасники обов’язково перезаряджаються.

Пам’ятайте, що витрачений час та гроші на технічне обслуговування вогнегасника – це в першу чергу ваша безпека. Інколи несправний вогнегасник може коштувати чийогось життя, а це не зрівнюється ні з якими грішми та витраченим часом.

 • Технічне обслуговування вогнегасників

  Завдяки співпраці з різноплановими компаніями, маю досвід написання статей на різноманітну тематику. Хобі — кухня та все, що пов’язано з домашніми солодощами. Все це дозволяє мені створювати якісний контент для читачів блогу.

  View all posts