Побігли стрибати: що таке ребаундінг і чому він кращий за біг

Чому вам варто подумати про тренування на батуті взимку.

Винайти щось принципово нове у світі фітнесу, здається, практично нереально. За час своїх устремлінь до досконалого, естетично та фізично здорового тіла людство перепробувало безліч способів стати стрункішими та сильнішими. Втім, іноді прості тренування можуть виявитися найефективнішими. Наприклад, що ви знаєте про ребаундінг?

Ребаундінг — це тренування на батуті

Дослівно це англійське слово перекладається як відскок. Ці заняття ідеально підходять для спорту в приміщенні і полегшують тренування для тих, хто не виходить за межі будинку, щоб спалити калорії. Це зовсім не заміна іншим видам кардіо-вправ, але надійна альтернатива будь-якій іншій фітнес-активності.

І ось вам доказ — саме стрибки на батуті використовували астронавти для відновлення густини кісток та м’язової маси після повернення з космосу. Тоді ж, до речі, прискіпливі дослідники з’ясували, що такі тренування на 68% ефективніші за біг підтюпцем.

Кардіо плюс силова

Ребаундінг — це кардіотренування, яке зазвичай виконується на міні-батуті. Такі батути зазвичай менші за розміром і більш пружні, що забезпечує кращий відскок порівняно з великим батутом, який ви можете побачити на вулиці в парку (і які можуть бути навіть небезпечними для суглобів).

Стрибки з високою частотою інтенсивності задіюють майже всі м’язи тіла, і ви можете сильно спітніти лише за 30 хвилин. Це ефективно, однак головне — весело.

За короткий час ви можете спалити багато калорій і отримати хороше серцево-судинне та силове тренування. А ще це чудовий спосіб урізноманітнити свою фітнес-рутину, щоб уникнути травм, пов’язаних із надмірним використанням улюбленого виду спорту.

Окремі вправи ребаундінгу особливо корисні для опрацювання м’язів кора, ніг, сідниць і спини — ідеальна форма силового тренування.

Користь для лімфатичної системи та координації

Стрибки на міні-батуті стимулюють лімфатичну систему, яка допомагає виводити токсини та боротися із хворобами, та покращують баланс та координацію. Крім того, покращення рухових навичок забезпечує психічну розрядку та може допомогти зняти симптоми тривоги.

Чому він найкращий для суглобів?

М’який мат і шнури міні-батуту відмінно амортизують, що робить його більш м’яким для нижньої частини тіла та усуває до 80% шоку від приземлення під час стрибка.

Рух по твердих поверхнях, таких як дороги та тротуари, не має великої віддачі, тому має більший вплив на суглоби. А низьке ударне навантаження — це здорово, тому що воно захищає ваші суглоби, не жертвуючи роботою для ваших м’язів. Завдяки цьому ви можете займатися у будь-якому віці!

Чи є мінуси?

Не варто відразу вирушати стрибати, якщо у вас в анамнезі є травми колін або гомілкостопів, спершу потрібно проконсультуватися з лікарем.

Якщо ви не володієте достатньою силою і стійкістю м’язів корпусу і ніг, вам краще спробувати виконати ці вправи в класі, щоб професійний тренер міг поспостерігати за вами і переконатися, що ви дотримуєтеся правильної техніки, щоб уникнути травм. Як тільки ви освоїтеся, можна переходити до виконання вправ на батуті вдома самостійно.