Розробника Fortnite зобов’язали заплатити 245 мільйонів долларів

Розробника Fortnite зобовязали заплатити 245 мільйонів долларів

Сума була остаточно узгоджена через три місяці після оголошення скарги ФТК (Федеральна торгова комісія).

Компанії Epic Games було наказано сплатити $245 мільйонів гравцям Fortnite за використання “темних патернів”, щоб змусити їх зробити ненавмисні покупки та дозволяти дітям робити їх без дозволу батьків.

Це сталося за рішенням Федеральної торговельної комісії США, яка оголосила про остаточну суму штрафу після початкового оголошення скарги в минулому грудні.

ФТК звинуватила Epic у використанні дизайнерських хитрощів, щоб заспокоїти гравців усіх вікових категорій та змусити їх зробити непередбачувані внутрішні покупки в грі жанру королівська битва.

“Протиріччя, непослідовність та незрозуміла конфігурація кнопок у Fortnite призвели до того, що гравці ненавмисно здійснювали покупки лише одним натисканням кнопки”, – йдеться в прес-релізі Федеральної комісії з торгівлі США. “Крім того, компанія спрощувала процес здійснення покупок для дітей, які грають у Fortnite, не потребуючи будь-якої згоди батьків”.

Крім того, ФТК також заявила, що Epic блокувала облікові записи людей, які сперечалися з незаконними зарахуваннями на їх кредитні картки.

Тепер ФТК розкрила, що Epic повинна заплатити 245 мільйонів доларів, щоб врегулювати це все, і ці кошти будуть використані для повернення гравцям, яких це стосується.

“Розпорядження також забороняє компанії Epic збирати платежі від споживачів за допомогою темних патернів або іншим чином стягувати платежі без отримання позитивної згоди споживачів”, – йдеться в прес-релізі.

“Крім того, розпорядження забороняє Epic блокувати споживачів у доступі до їх облікових записів за спроби скаржитися на несанкціоновані збори”.