Передчасне облисіння – Як лікувати передчасне облисіння?

Чи погіршує сон облисіння в ранньому віці? Цей стан відомий як передчасне облисіння. Хоча зазвичай втрачається до 100 пасом волосся на день, втрата більшої кількості є ознакою основного захворювання.

Хоча втрата волосся та облисіння є частиною природного процесу старіння, передчасне облисіння не є нормальним явищем і потребує уваги та лікування. Ось детальне обговорення симптомів, причин і лікування передчасного облисіння. Читайте далі, щоб дізнатися.

Що таке передчасне облисіння?

Передчасне облисіння - Як лікувати передчасне облисіння?

Якщо ви перебуваєте на ранньому етапі свого життя, наприклад у підлітковому віці або у віці двадцяти років, і щодня втрачаєте величезну кількість волосся, це може бути передчасне облисіння. Витончення волосся є першою стадією передчасного облисіння. Коли ви швидко втрачаєте пасма волосся, шкіра голови стає більш помітною між стрижнями волосся. Звіти показують, що більшість людей, які страждають від сильного випадіння волосся, перебувають у віці близько двадцяти років.

Загалом 10% вашого волосся перебувають у фазі спокою, і щодня випадає до 100 пасом. Вашим волосяним фолікулам потрібно шість місяців, щоб омолодитися та створити нові пасма волосся. З кількох причин іноді посилюється випадіння волосся і припиняється регенерація. Ось тоді починаєш лисіти. Якщо передчасне облисіння діагностовано на ранній стадії, втрата волосся може бути оборотною.

Ознаки та симптоми передчасного облисіння

1. Волосся на скронях поступово починає рідшати.

2. Витончення волосся відбувається на лобовій частині голови.

3. З’являються залисини на шкірі голови.

4. Величезна кількість волосся випадає відразу, поки ви розчісуєте чи миєте голову.

5. Лускаті плями з’являються по всій шкірі голови.

Що викликає передчасне облисіння?

1. Дигідротестостерон або ДГТ

Дигідротестостерон або ДГТ — це андроген, який є чоловічим статевим гормоном, який допомагає чоловікам розвивати риси чоловічого тіла. ДГТ також є причиною облисіння у чоловіків, коли вони старіють. Хоча жінки також страждають від ДГТ, їх кількість набагато менша, ніж чоловіки. Дослідження показують, що в США 30 мільйонів жінок мають ДГТ у порівнянні з 50 мільйонами чоловіків, які мають ДГТ.

ДГТ відіграє ключову роль у рості волосся. Але коли виробництво ДГТ зростає до вищого рівня, це впливає на волосяні фолікули, зменшуючи їх. Це називається мініатюризація. Згодом волосяні фолікули гинуть і ріст волосся припиняється. Облисіння не можна вилікувати, але якщо почати лікування на ранній стадії, це може сповільнити процес облисіння.

2. Осередкова алопеція

Гніздова алопеція — це аутоімунне захворювання, яке згодом призводить до непередбачуваної кількості втрати волосся. У більшості випадків у пацієнтів із гніздовою алопецією волосся випадає невеликими ділянками. У небагатьох волосся випадає частками лише на деякий час, після чого воно припиняється. Але у важких випадках це призводить до сильного випадіння волосся та облисіння. Хоча гніздова алопеція може статися незалежно від статі та віку, зазвичай пацієнти молодші 30 років.

3. Вовчак

Вовчак також є тривалим аутоімунним захворюванням, яке викликає втрату волосся. Насправді випадання волосся є основним симптомом вовчака. Вовчак робить імунну систему гіперактивною, і вона атакує здорові клітини тіла. Ви починаєте відчувати запалення шкіри та ураження шкіри голови, що призводить до сильного випадіння волосся. Якщо вовчак не лікувати вчасно, він також може спричинити передчасне облисіння.

4. Телогеновий ефлювій

На голові є 85% активних пасом волосся, які ростуть, і 15% волосся, яке знаходиться в стані спокою або волосся, яке припинило ріст. Телогенове випадіння — це коли телогенове волосся випадає після раптової стресової події або шоку. Оскільки відразу втрачається багато волосся, це надає часткової лисини. Але це тимчасовий стан, і незабаром шкіра голови починає відновлювати нове волосся.

5. Захворювання щитовидної залози

Тривалий розлад щитовидної залози може спричинити значне випадання волосся. І гіпотиреоз, і гіпертиреоз вважаються причинами передчасного облисіння. Стан можна змінити, якщо лікувати щитовидну залозу. Але деякі антитиреоїдні препарати також викликають сильне випадання волосся. Люди можуть шукати альтернативне лікування, якщо деякі ліки викликають випадання волосся.

6. Трихотілломанія

Це психічне захворювання, коли ви відчуваєте бажання смикати волосся. Довготривала трихотілломанія з часом викликає появу лисин на шкірі голови. У більшості людей з трихотилломанией захворювання розвивається в підлітковому віці. Розлад зазвичай триває тривалий період. Природно, що з часом швидке висмикування волосся може призвести до передчасного облисіння.

7. Спадковість

Багато сімей мають історію передчасного облисіння. Вони, як правило, лисіють, коли досягають певного віку. Нічого не поробиш, коли облисіння є спадковим.

8. Надмірне укладання волосся

Зараз поширена зачіска за допомогою нагрівальних інструментів. Але це не корисно для волосся. Це шкодить волоссю та пошкоджує кутикули волосся. Тривале використання таких засобів призводить до синдрому фолікулярної дегенерації, при якому виникають запалені волосяні фолікули. Це викликає величезне випадання волосся.


Як лікувати передчасне облисіння?

Передчасне облисіння - Як лікувати передчасне облисіння?

1. Медикаментозне лікування

Першим кроком у лікуванні передчасного облисіння є обстеження у авторитетного лікаря. Лікар проведе аналізи шкіри голови і встановить причину облисіння. Лікар також проведе тести, які перевірять рівень щитовидної залози та гормонів. Потім лікування залежить від причини випадіння волосся.

Зазвичай лікарі пропонують добавки заліза, цинку та біотину, щоб контролювати випадання волосся. Інші поширені ліки, що застосовуються від випадіння волосся, включають міноксидил, азелаїнову кислоту та фінастерид. У випадку гніздової алопеції лікарі можуть призначити вам ін’єкції стероїдів.

2. Операція з пересадки волосся

Якщо ви зіткнулися з передчасним облисінням, а медикаментозне лікування не дає результатів, то пересадка волосся – останній варіант. Ця операція виконується на шкірі голови для пересадки нового волосся. Він має кращий показник ефективності, ніж будь-який засіб для відновлення волосся. Але пересадка волосся – дорога і трудомістка процедура. Виберіть досвідченого хірурга з пересадки волосся для операції, щоб отримати бажаний результат.

3. Домашні засоби

Домашні засоби насправді не зупиняють передчасне облисіння, але вони можуть уповільнити випадання волосся. Яйця, цибульний сік, хна, гібіскус, агрус відмінно підходять для контролю випадіння волосся. Ви можете зробити пасту з цих інгредієнтів і нанести її на шкіру голови. Ви також можете використовувати масло розмарину, кокосове масло, вівіскал і женьшень. Вони відомі для відновлення росту волосся.

Запобіжні заходи та поради щодо передчасного облисіння

1. Не ігноруйте ознаки передчасного облисіння. Якщо ви помітили будь-які симптоми, зверніться до лікаря. Ліки на ранній стадії допоможуть вам більш ефективно вилікувати стан.

2. Намагайтеся якомога більше уникати засобів для укладання волосся та нагрівання.

3. Використовуйте натуральні продукти та уникайте засобів для догляду за волоссям на хімічній основі. Вибирайте засоби для догляду за волоссям, які підходять вашому волоссю.

4. Слідкуйте за своїм загальним станом здоров’я. Основні захворювання, такі як щитовидна залоза, або багато аутоімунних захворювань є основними причинами випадіння волосся.

5. Якщо ви приймаєте певні ліки і помічаєте раптове випадання волосся, проконсультуйтеся з лікарем. Це може бути побічним ефектом ліків. Попросіть свого лікаря призначити альтернативні ліки.

Висновок

Боротися з передчасним облисінням важко і вимагає великої душевної сили. Але при діагностиці на ранній стадії випадання волосся можна зупинити. Обов’язково потрібно пройти обстеження у лікаря, щоб зрозуміти, що викликає випадання волосся. Так ви отримаєте правильний догляд за станом свого волосся.