Опухлі очі – Як лікувати опухлі очі?

Ви коли-небудь прокидаєтеся, щоб помічати, що ваші очі опухлі та опухлі? Мішки під очима роблять вас старими та втомленими?

По-перше, будьте спокійні. Є кілька способів, які допоможуть мінімізувати появу набряків під очима. Хоча опухлі очі є скоріше косметичним занепокоєнням і загалом нешкідливі, іноді вони можуть бути ознакою основного захворювання.

Якщо ви хочете дізнатися більше про опухлі очі, що їх викликає та як з ними боротися, читайте далі, щоб дізнатися більше.

Що таке опухлі очі?

Опухлі очі - Як лікувати опухлі очі?

Шкіра навколо очей ніжніша й тонша, ніж на решті обличчя. Коли рідина накопичується в тонких шарах тканини, що оточує ваші очі, ваші очі та повіки можуть набрякати та виглядати набряклими.

Якщо ви помітили, що вранці ваші очі здаються набряклими, це може бути результатом затримки рідини. Однак існує безліч факторів, які можуть сприяти тому, що ваші очі виглядають опухлими та опухлими.

Крім того, тіні та зміна кольору шкіри можуть зробити мішки під очима ще більш помітними.

Що викликає опухлі очі?

З віком тканини навколо очей і м’язи, що підтримують повіки, слабшають. У результаті шкіра починає обвисати, а нормальний жир і колаген переміщуються в область під очима, через що вони виглядають набряклими.

Крім того, що старіння є основною причиною, опухлі очі пов’язані з кількома визначальними факторами. До них належать:

  • Недостатній сон
  • Надмірне куріння
  • Дієта з високим вмістом натрію (спричиняє затримку рідини)
  • генетика

Ось деякі інші поширені причини опухлих очей:

1. Алергія

Набряклість або припухлість очей є поширеним симптомом алергії. Ви можете відчувати набряки в очах, якщо у вас є алергічна реакція на будь-які продукти харчування, хімічні речовини або будь-які інші алергени. Сінна лихоманка також може призвести до набряклості очей.

2. Рожеве око

У медицині відомий як кон’юнктивіт, рожеве око також може спричинити набряк очей. Це інфекція, спричинена вірусами та бактеріями, і зазвичай досить болюча.

3. Халязіон

Халязіон — це нешкідлива шишка на столітті, яка виникає через закупорку сальної залози.

4. Ячмень

Ячмішки — це ніжні червоні горбки, які з’являються на краю повік. Це інфекція, яка виникає, коли фолікул вії або слізна залоза блокуються.

5. Травма

Набряк може виникнути під час дії на очі тупого удару або травми – око стискається та втягується, що призводить до накопичення крові в ураженій області.

6. Хвороба Грейвса

Запалення ока також може виникнути через хворобу Грейвса, яка є аутоімунним станом, викликаним проблемою щитовидної залози.

Як позбутися опухлих очей?

1. Медикаменти

A. Очні краплі

Антигістамінні очні краплі ефективні, якщо ви зіткнулися з набряком очей через алергію.

Стероїдні очні краплі можуть добре працювати у випадку набряку, спричиненого алергічною реакцією.

Однак стероїди слід застосовувати лише за призначенням лікаря. Якщо стероїди використовуються для лікування набряків з інших причин, вони можуть завдати більше шкоди, ніж користі.

B. Протиалергічні препарати

Протиалергічні препарати допомагають усунути набряклість очей, викликану алергічною реакцією.

Наприклад, такі ліки, як цетиризин, дифенгідрамін, фексофенадин або лоратадин, є одними з найбільш часто використовуваних протиалергічних препаратів.

C. Мазь

Антибактеріальна мазь допомагає зменшити набряклість, якщо вона викликана бактеріальною інфекцією.


Опухлі очі - Як лікувати опухлі очі?

Деякі люди також отримують полегшення, застосовуючи мазі для лікування геморою. Шукайте безрецептурні мазі, які містять фенілефрин, який допомагає звужувати кровоносні судини, таким чином зменшуючи набряк.Слово застереження:


Використовувати очну мазь потрібно з особливою обережністю. 


Тримайте його подалі від прямого контакту з очима.

Перед використанням будь-якого виду ліків проконсультуйтеся з лікарем.

2. Домашні засоби

Певні домашні засоби та зміни способу життя можуть значно допомогти зменшити появу набряклості навколо очей. Ось що ви можете зробити:

A. Холодний компрес Візьміть чисту мочалку та змочіть її холодною водою. Знайдіть зручне місце і прикладіть вологу ганчірку до шкіри під очима на кілька хвилин.

B. Промийте очі

Промивання очей холодною водою може освіжити. Це чудовий спосіб миттєво освітлити втомлені очі, тимчасово мінімізуючи набряклість.

Опухлі очі - Як лікувати опухлі очі?

C. Використовуйте подушку

Використовуйте подушку під час сну з піднятою головою, щоб рідина не накопичувалася навколо очей.

D. Кинути палити

Куріння тютюну може призвести до швидшої втрати колагену. Це може призвести до опухлих очей, оскільки тонка шкіра під очима стає ще тоншою.

E. Креми для очей

Існують різні креми для повік, які допомагають зменшити набряки навколо очей. Шукайте креми, які містять такі інгредієнти, як арніка, огірок або ромашка.

Поради щодо профілактики опухлих очей

Хоча однією з головних причин опухлих очей є старіння, їх зовнішній вигляд можна значно покращити, дотримуючись здорового способу життя. Переконайтеся, що ви дотримуєтеся здорового харчування, висипаєтеся і кинете палити.

Крім того, важливо пройти обстеження очей у лікаря, щоб виключити більш серйозні основні захворювання. Ось кілька порад щодо дієти, про які слід пам’ятати:

Продукти для вживання:


  • Якщо ви часто прокидаєтеся з опухлими очима, їжте багато листя петрушки. Петрушка допомагає виводити токсини з нирок і запобігає затримці води.
  • Однією з причин опухлих очей може бути запор. Включіть у свій раціон овес і волокнисті овочі якомога більше.
  • Трав’яний чай також добре допомагає контролювати набряки навколо очей.
  • Хрін – ще один популярний продукт, який допомагає виводити воду з організму.

Продукти, яких слід уникати:

  • Уникайте вживання рідини перед сном.
  • Тримайтеся подалі від солоної їжі. Обмежте споживання солі, що може зменшити затримку рідини протягом ночі.

Коли звернутися до лікаря?

Опухлі очі – це скоріше косметичне занепокоєння, яке зазвичай не завдає шкоди та не заважає вашому зору.

Однак, якщо ви відчуваєте сильний набряк, біль, подразнення або набряклість протягом тривалого часу, ви повинні проконсультуватися з лікарем. Також слідкуйте за такими ознаками, як свербіж і тривале почервоніння.

Висновок

Ваші очі можуть виглядати опухлими та опухлими внаслідок кількох факторів, таких як слабкі очні м’язи, затримка води, алергічні реакції чи інші основні захворювання.

Хоча зазвичай це нешкідливо і може зникнути самостійно за кілька днів, настійно рекомендується проконсультуватися з лікарем, якщо стан не зникає або погіршується.