Молитви на благословення вдома: найсильніші

“Мій дім – моя фортеця”, так кажуть у Росії. І благополуччя кожного будинку – одне з головних завдань його господарів. Адже сім’я це мала церква, а глава сім’ї – глава малої церкви. І йдеться не лише про фінансове благополуччя будинку. Головне – духовна благодать, взаємна любов та співпереживання. Адже скільки завгодно можна навести приклади того, як у багатих будинках панує горе і безумство. А в скромному житлі – спокій та радість. Саме тому молитви на благословення вдома і тих, хто живе в ньому, повинні бути присутніми в молитовному правилі кожного, хто хоче бути щасливим, виростити своїх дітей у вірі.

Св. мучениці Параскеві, нареченої П’ятниці

Свята Параскева жила у 3 столітті. Ім’я перекладається як П’ятниця, звідси її у Росії почали звати Параскева П’ятниця. Дівчина принесла обітницю дівства і зреклася благ світу. Вона займалася проповідуванням християнства серед язичників. Як переконана християнка, вона була піддана тортурам і прийняла мученицьку смерть. На Русі завжди користувалася особливою любов’ю як покровителька сімейного вогнища. Параскеві приносять молитви на захист будинку на кожен день, просять її про допомогу у землеробстві та жіночих турботах та турботах.

О, свята і преблаженна мучениця Христова Параскево, краса дівоча, мучеників похвало, премудрих подив, віри християнської хранительки, ідольські лестощі викривательки, Єванех ревнительці, що сподобалася прийти до пристановища вічного спокою і в чертозі нареченого твого Христа Бога світла весела, сугубим вінцем дівства і мучеництва прикрашена! Молим тя, свята мучениця: буди про нас (імена) печальниця до Христа Бога, Його ж преблаженнейшим зором прісно веселішся; розжени твоїми святими молитвами морок, що прибув від гріхів наших: випроси у Бога світів світ благодати душевним і тілесним очесем нашим: просвіти нас, затьмарених гріхами, х молитв дасться безчесним солодкий зір. О велика угодниця Божа! О наймужніша діво! О міцна мучениця, свята Параскево! Святими твоїми молитвами будемо нам грішним помічниця, клопотай і молися за окаяних і зело недбайливих грішниць, прискори на допомогу нам, бо зело немічні єми; моли Господа, чиста дівчина, моли Мілосердаго, свята мучениця, моли нареченого твого, непорочна Христова невеста, та твоїми молитвами допомогли, мороку гріхів і творів. іних прийдемо в світ вічний день невечірнього, в град весілля приснаго, ніж ти нині світло виблискуєш славою і веселістю безкінечною, славословлячи і оспівуючи з усіма небесними силами трисяйне єдине Божество, Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

Перед іконою Божої Матері «Покров Пресвятої Богородиці»

Одна з найулюбленіших ікон Богородиці у Росії, це «Покров Пресвятої Богородиці». Вважається, що якось Богородиця врятувала Константинополь від нападу сарацинів, які були мусульманами, накривши його своїм покривалом. Після цього вороги без кровопролиття відступили.

Тому до цього дня перед цією іконою читають молитву на захист дому та благословення. Особливо від ворогів, які підкрадаються несподівано та підступно, захистить заступництво Богородиці. Такими ворогами всім православних є хитрощі нечистого, гріховні думки і справи.

Свято Покрови відзначається у жовтні, тому особливо дієві молитви перед іконою у ці дні.

О, Пресвята Діво, Мати Господа Вишніх Сил, Небес і землі Цариці, міста і країни нашої Всемогутньої Заступниці! Прийми хвалебно-благодійний спів цей від нас, негідних рабів Твоїх, і вознеси молитви наші до Престолу Бога Сина Твого, нехай милосердний буде неправдам нашим і пробачить благодать Свою вірою і любов’ю поклоняються чудотворному образу Твоєму. Бо не зми гідні від Нього помиловані були, але не Ти вмилостивий Його про нас, Владичице, як вся Тебе від Нього можлива сутність. Тож до Тебе приходимо, як до безсумнівної та скорішої Заступниці нашої: почуй нас, що моляться Тобі, осені нас вседержавним покровом Твоїм, і випити у Бога Сина. , градоправителем мудрість і силу, суддям правду і неприйняття, наставником розум і смиренномудрість, чоловіком любов і угоду, дитиною послух, скривдженим терпіння, скривджуючим страх Божий, скорботним благодушність, радіючим утримуванням, усім же нами кротості, дух чистоти та правди. Їй, Пані Пресвята, змилосердися на слабих людей Твоїх; розсіяні збери, омани на шлях правої настави, старість підтримай, юні уціломудрі, немовлята виховань і поглянь на всіх нас з привидом милостивого Твого заступу; подвигни нас із глибини гріхів і просвіти серцеві очі наші до зору спасіння; милостива нам буди тут і тамо, в країні земного пришестя і на Страшному суді Сина Твого; А перебуваючи в вірі й покаянні від житія цього, батьки й братію нашу в вічному житті з Ангели і з усіма святими життями створи. Ти єси, Пані, Слава небесних і Уповання земних. До Тебе бо молимося і Тобі, як Всемогутній Помічниці, самі собі й інших друзів і весь живіт наш зраджений, тепер і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Перед іконою Божої Матері «Феодорівська»

Чудотворна ікона Божої Матері «Феодорівська» була написана євангелістом Лукою. У Росії вона належала князю Олександру Невському, і він ніколи з нею не розлучався. Після його смерті іконою володіли спадкоємці святого Олександра Невського. На початку 17 століття цією іконою було благословлено на царство засновник династії Романових – Михайло Романов. Ікона Феодорівська двостороння, бо на звороті зображено образ Параскеви П’ятниці.

Молитва на благословення вдома читається перед цією іконою, яка неодноразово рятувала наш спільний дім Русь від нападів різних загарбників і ворогів.

До кого кличу, Владичице, до кого прибіжу в печалі моїй; до кого принесу сльози та зітхання моя, а не до Тебе, Цариці Небесної та землі: хто вичерпне мене від гріху й беззаконня, а не Ти, про Мати Живота, Заступника й Прибі. Почуй стогнання моє, потіши мене і помилуй у горі моїй, захисти в бідах і напастех, ізбави від озлоблень і скорбот і всяких недуг і хвороб, від ворогів видимих, бавлен буде від наклепу та злоби людської; так само від своєї мі плоти гидких звичаїв свободи мене. Сховай мене під мінням милості Твоєї, щоб спокій і радість, і від гріхів очищення. Твоєму матірному заступленню собі вручаю; Буди мені Мати й надії, покрив і допомога та заступництво, радість і втіха, і скоряючи в усьому Помічниці. О чудова Владичице! Всякий, хто приходить до Тебе, без Твоєї всесильної допомоги не відходить: цього ради і я недостойний до Тебе прибігаю, нехай урятований буде від несподіваних і лютих смертей, скреготу зубного і. Небесне Царство здобуду сподоблюсь і Тобі в розчуленні серця річку: Радуйся, Мати Божа, Представниця і Заступниця наша поважна, у віки віків. Амінь.