Молитви Матроні Анемнясєвській: найсильніші

Свята Матрона Анемнясєвська народилася наприкінці 19 століття і жила в Росії, а потім у Радянському Союзі. Її життя було сповнене тягарів і поневірянь, але праведниця ніколи не скаржилася, а у всьому покладалася на Божу волю. Господь наділив її здатністю зцілювати людей. Після того, як цей дар виявився, Матрона постійно приймала тих, кому потрібна була духовна допомога. Молитви Матроні Анемнясівській допомагають тим, хто з чистим серцем звертається до її допомоги

Дні пам’яті:

  • 23 червня – Собор Рязанських святих
  • 29 липня
  • 6 лютого (перехідна) – Собор новомучеників та сповідників Церкви Руської

Житіє святої Матрони Анемнясєвської

6 листопада 1864 року в селі Анемнясєво Рязанської губернії в сім’ї бідняків народилася четверта дитина – дочка. Ніхто не радів її народженню, тому що кожна зайва дитина була батькам у тягар. І з дитинства Матрона не бачила нічого, крім образ, побоїв та принижень. У 7 років вона захворіла на віспу і після хвороби засліпла. Їй як роботу по дому поставили догляд за молодшими братами та сестрами, яких було четверо. Але сліпа дівчинка насилу справлялася зі своїми обов’язками і одного разу на очах матері впустила сестру. За цю провину мати її жорстоко побила. На другий день Матроша не змогла підвестися, і з того часу назавжди залишилася прикутою до ліжка.

До 17 років дівчинка лежала, знаходячи радість і втіху лише в щирій молитві, не бачила жодної любові та турботи. Односельці зі співчуттям ставилися до неї, бачачи, яке смирення і терпіння скорбот виявляє Матрона.

І ось одного разу місцевий тесляр, який мучився болями в спині, прийшов до неї і сказав, що раз Матронушка так довго мучиться, постійно молиться, це робить її угодною Богові. Може, вона зможе йому допомогти, якщо торкнеться його спини, і він знову зможе працювати? Дівчина відгукнулася на його прохання, і біль у спині припинився, чоловік зміг повернутися до роботи та утримувати свою родину. Після цього один за одним пішли до неї односельці, а потім і зовсім незнайомі люди, до яких дійшла чутка про блаженну цілительку.

Вона приймала людей протягом 50 років, лежачи у дитячому ліжечку. Адже її зростання припинилося після паралічу, Матрона виглядала як 10-річна дитина. Незважаючи на славу і потік людей, її родичі все ж таки ставилися до неї погано. Тільки її племінник, у якого вона почала жити вже в похилому віці, ставився до неї з належною повагою і вважав її святою.

Мотрона знала безліч молитов, піснеспівів, акафістів. Читала та співала їх чистим, ангельським голосом. Коли її питали, як вона, сліпа, змогла вивчити стільки тексту, Матрона відповідала, що запам’ятала це після того, як добрі люди читали ці молитви. У всьому свята покладалася на Божу допомогу.

Вона допомагала всім людям, але до одних ставилася ласкаво та привітно, а інших викривала в їхніх гріхах, проганяючи від себе і посилаючи на покаяння та молитву. Ці люди часом поверталися до святої, і тоді вона брала їх усім серцем. Зцілюючи навіть безнадійних хворих, Матрона прославилася на всю країну, як цілителька та заступниця.

Її дні були закінчені після арешту за звинуваченням у перешкоджанні колективізації 1936 року в Москві, в будинку хроніків імені Радищева. Похована блаженна на Владикінському цвинтарі, але її могила втрачена.

Канонізована у 2000 році в лику новомучеників та сповідників Російських для загальноцерковного шанування.

У чому допомагають святі молитви?

Молитви блаженної Матроні Анемнясєвської допомагають хворим та немічні. Вона допомагає бездітним у народженні дитини, самотнім – у здобутті сім’ї. Особливо корисно звертатися до Матроні дівчатам, які зберегли невинність і чистоту, вона обов’язково допоможе їм знайти собі гідного супутника життя.

Тексти молитов Матроні Анемнясєвській

Тропар, глас 8

Як блискавиця небесного вогню засяяла в рязанях країні блаженна стариця свята Матрона, яку пам’ять сьогодні чинить, заспіваємо Христа Бога, молячи Його дарувати нам тим лихом. душам нашим велию милість.

Як спалах небесного вогню засяяла в рязанському краї блаженна стариця свята Матрона, її ж пам’ять сьогодні здійснюючи, заспіваємо Христа Бога, благаючи Його дарувати нам за її заступництвом терпіння в хворобах, бідах і скорботах, і душам нашим велику милість .

Кондак, глас 8

У немощах силу, в сліпоті очі нетлінні знайшла єси, перебуваючи на одрі хвороби, всюди як птах духом носилася еси, немовлятим тілом, була є мати скорботи. А тих, хто шанує твою пам’ять, не залиши в молитвах, і допоможи нам звільнитися від гріхів покаянням, і влучити з тобою Царство Небесне.

Переклад: У немощах – силу, у сліпоті – нетлінний зір знайшла ти, перебуваючи на одрі хвороби, ти всюди літала духом, як птах, тілом бувши безпорадною. Ти була матір’ю скорботних і потрапили в бурю. Тому тих, хто шанує пам’ять твою, не забудь у молитвах і допоможи нам позбутися гріхів покаянням, і досягти з тобою Царства Небесного.

Молитва перша

О преславна і вельможна мати Матроно, життя твоє скорботи сповнене тебе, але дивлячись на смирення твоє молимо тебе, угодниці Божої, вблагай всещедрого Бога, хай скине нам, недостойним, милість Свою, більше ж утвердить і зміцнить ни в несенні І підемо собі по дорозі спасіння за Христом, що упокорила свої під міцну руку Божу, приймаюча вся, ніж від руки Його: уміння, бо Господь єдиний може і занепалих поставити, і оманливих повернути, і тих, що спокусилися виправити, і грішників праведники вчинити. Огороди нас, мати Матроно, молитвами твоїми від сітки лукавого, та не спокусі їм вернемось назад. Ще молимо тебе, що має велику сміливість до Господа, пролий теплу молитву за нас, недужих і похмурих, і випроси в Господа будь-що благопотребну, нехай подасть Господь і нам, як тобі, терпіння і благодушність у бідах і скорботних обстановках. Його в усі дні живота нашого, зане воістину веми, бо звістка Отець наш Небесний, що їх вимагаємо, перш за прохання нашого. О, блаженна мати Матроно, багатоіменитому сонму новомучеників росіян зарахована, з ними моли Господа нашого і Спаса Ісуса Христа, нехай збереже Церкву Православну від спокус, єресей і розколів, нехай захистить Господь країну нашу від усіх наклепів видимих і невидимих ворог безбожжя: віки, бо живемо нині тільки заради крові мучеників виливані, дарує ж і нам Господь нічого боятися, вірним же бути Йому навіть до смерті, і як мучениколюбцем з мученики зрадіти в Царстві Небесному. Їй, мати Матроно, випроси нам у Людинолюбця Господа час покаяння, нехай не викине нас як кукіль перед жнивами, нехай не в злі загинемо, але нехай очистить нас від всякої поганої плоті й духу, в що з’явиться нам у день судний негідним і непорочним перед обличчям Його, та чистим серцем, як справжня чада Божа, радісно покличемо до Нього: не відкинь нас Господи, і прийми в Царство Твоє, де Ти царюєш з Отцем і Святим Духом на віки віків. Амінь.

Молитва друга, про дарування чад

О блаженна мати Матроно, до твоєї заступництва прибігаємо і тобі сльозно молимо, бо маєте велику сміливість до Господа, пролий теплу молитву за твоїх рабів, що в скорботі душевній перебувають і допомоги від тебе просять. Істинно бо слово Господнє: просіть і дасться вам, і поки: бо якщо два від вас радить на землі про всяку річ, що вона ще просить, буде мати від Отця Мого, що на Небесах. Почуй же зітхання наша й донеси я до Престола Владича, де ти чекаєш, навіки, бо багато може перед Богом молитва праведника. Хай не до кінця забуде нас Господь, але погляне з висоти Небесні на скорботу рабів Своїх і плід утроби на корисне дарує. Воістину, Бог, де хочеться, перемагається єства чин, бо чинить бо хоче: бо Господь твори Господь Авраамові та Саррі, Захарії та Єлисаветі, Йоакиму й Ганні, з ними ж моли, так нехай Господь Бог зробить нам з милості Своєї і не буде. Буди Ім’я Господнє благословенне від нині й до віку. Амінь.