Як перестати залипати в телефоні вранці

Поради, які допоможуть встигати більше і не витрачати дорогоцінний час даремно.

Вранці ви прокидаєтеся і плануєте перед роботою позайматися йогою, зробити ситний і смачний сніданок, прочитати статтю з професійного журналу. А через півгодини розумієте, що все ще лежите в ліжку і скролл новинну стрічку в телефоні. Знайома ситуація? Якщо так, ви не самотні: 4 людини з 5 перевіряють смартфон відразу після пробудження. Давайте розберемося, чому так відбувається і чи можна з цим впоратися.

Чому ми так робимо

Тікаємо від проблемТільки 13% людей задоволені своєю роботою, а інші 87% ходять туди без особливої радості.

Телефон – прекрасний спосіб на час втекти від проблем і трохи відсунути неприємні обов’язки. Обридлу роботу, важку розмову, непросту поїздку. Ми немов випрошуємо ті самі заповітні п’ять хвилиночок – як в дитинстві, коли не хотіли йти в школу.

Боїмося втратити щось важливеВід 40 до 56% людей страждають страхом упущеної вигоди: бояться опинитися «не в темі» і переживають, що з усіма, крім них , відбувається щось цікаве. А тому частіше за інших перевіряють телефон – щоб заспокоїтися і переконатися, що вони нічого не втрачають.

До речі, нав’язлива, обсесивна перевірка смартфона характерна ще й для людей з тривожністю – так вони намагаються заглушити переживання.

Жадаємо швидких задоволеньЛайки, смайлики і коментарі в соцмережах дарують нам відчуття власної значущості і підвищують рівень дофаміну. А він, у свою чергу, змушує нас шукати нових задоволень і частіше перевіряти соцмережі.

Що в цьому поганого

Час витрачається даремноАле ж можна було витратити його на щось важливе: зарядку, читання, медитацію, корисний сніданок. Сучасна людина ризикує провести «в телефоні» до п’яти років життя. До того ж, якщо прямо з ранку пірнути в гаджет, великий шанс запізнитися на роботу.

Зникає мотиваціяРанкові ритуали задають тон на цілий день, а смартфони збивають продуктивний настрій. Увечері ви планували вийти на пробіжку, прийняти контрастний душ, прочитати кілька сторінок книги і відправитися на роботу бадьорим і зарядженим. А вранці хапається за телефон і – вжух! – з вашого життя пропали 15-20-30 хвилин часу. А разом з ними і спрага звершень.

Страждає впевненість в собіСоцмережі – адже найчастіше ми проводимо час саме в них – погано впливають на наше ментальне здоров’я. Наприклад, призводять до розвитку тривоги і депресії . А ще ми порівнюємо своє життя з чужим, заздримо і відчуваємо себе огидно. Прямо скажемо, не найкращий початок дня.

Як з цим боротися

Купіть будильникСмартфон об’єднує в собі майже все, що нам потрібно: камеру, засіб зв’язку, навігатор і, звичайно ж, будильник. Можливо, саме через нього 96% людей на ніч кладуть гаджети поруч з собою.

А якщо з ранку ви першим ділом хапається за телефон, щоб вимкнути звук дзвінка, спокуса почитати новини, пограти або перевірити нові коментарі буде дуже великою. Щоб не спокушати себе, купіть звичайний годинник з будильником. А телефон поставте заряджатися в іншій кімнаті.

Встановіть собі обмеженняСкористайтеся сервісом, який блокує доступ до певних програм. З його допомогою ви зможете вибрати програми, які забирають надто багато часу – Instagram, Facebook, онлайн-ігри – і встановити розклад блокування. Дозвольте собі відкрити їх тільки коли виконаєте основні справи – скажімо, після обіду.

Встановіть собі обмеженняСкористайтеся сервісом, який блокує доступ до певних програм. З його допомогою ви зможете вибрати програми, які забирають надто багато часу – Instagram, Facebook, онлайн-ігри – і встановити розклад блокування. Дозвольте собі відкрити їх тільки коли виконаєте основні справи – скажімо, після обіду.

  • Як перестати залипати в телефоні вранці

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts