Експерт розповів, як кава впливає на ваш метаболізмНапій, який покращує настрій.

Кава має не тільки підбадьорливий ефект, але й інші корисні властивості. Американський дієтолог Дональд Манкі впевнений, що перший ковток кави з ранку допомагає прискорити метаболізм, налаштовує здорове харчування і навіть схуднення.

Кофеїн, що міститься в каві, надає сили і зменшує почуття втоми — у тому числі під час тренувань. За словами Манкі, кава покращує метаболізм, навіть якщо ви не проявляєте жодної фізичної активності. Це відбувається завдяки “термогенезу” — так називається процес виділення тепла тілом.

За словами іншого дієтолога, Кетрін Зерацкі з Mayo Clinic, кофеїн збільшує кількість енергії, яка витрачає ваше тіло в неактивному стані. У результаті ви спалюєте більше калорій.

Крім того, кава збільшує вироблення ендорфінів — гормонів щастя. Усім нам знайоме те приємне почуття, коли повертаєшся до тренувань після тривалої перерви. Воно викликане якраз ендорфінами — їх наше тіло виробляє під час тренувань. Так само працює і кава: воно створює почуття бадьорості, покращує концентрацію та підвищує настрій.