Вода – Як вода впливає на імунну систему?

Як часто вам казали пити більше води ? Якщо ви задавалися питанням чому або найчастіше ігнорували це, вам потрібно прочитати цю статтю.

Хоча вода може творити з вашим тілом кілька чудес, вона особливо важлива сьогодні, у часи Корони. Це пояснюється тим, що вода є одним із найприродніших засобів для підвищення імунітету, який може підбадьорити ваше тіло.

Продовжуйте читати, щоб дізнатися про роль води у зміцненні вашої імунної системи та про те, як ви можете застосовувати її у своєму повсякденному житті.

Значення води

Вода - Як вода впливає на імунну систему?

Для належного функціонування кожній системі організму потрібна вода. Ваше тіло використовує воду, присутню в його тканинах, органах і клітинах, щоб підтримувати функції організму та допомагати регулювати температуру.

Ви втрачаєте воду, коли перетравлюєте їжу та потієте. Коли ви дихаєте, ви втрачаєте майже 1 чашку на день! З такою великою втратою води ви не можете не помічати важливості регідратації, вживаючи їжу та рідину, що містить воду.

Ось деякі з основних переваг питної води:

1. Вода допомагає організму виводити шлаки

Добре здоров’я кишечника має вирішальне значення для вашої імунної системи. Коли ви споживаєте достатню кількість води, ваше тіло може легко виводити відходи через дефекацію, сечовипускання та потовиділення. За допомогою води ваші нирки виводять відходи з організму у вигляді сечі. Це також забезпечує вільний потік крові та поживних речовин через кровоносні судини до ваших нирок.

2. Вода сприяє травленню та запобігає захворюванням

Вода є важливим інгредієнтом здорового травлення. Основна частина всмоктування води в кров відбувається відразу після того, як вона проходить через шлунок і потрапляє в кишечник. Товстий кишечник за допомогою води покращує ваше травлення та забезпечує хороше здоров’я кишечника.

Вода допомагає розщеплювати їжу, яку ви споживаєте, і допомагає організму ефективніше засвоювати необхідні поживні речовини. Результат? Ви отримуєте найбільшу потенційну користь від дієти, покращуючи загальний стан здоров’я.

Належний рівень гідратації в організмі забезпечує постійне регулювання ваших органів і допомагає запобігти таким захворюванням, як гіпертонія, астма, запор, інфекції сечовивідних шляхів (ІМП) і камені в нирках.

3. Вода запобігає зневодненню

Задоволення потреб вашого організму в рідині надзвичайно важливо для вашого здоров’я. Щоразу, коли ви підхоплюєте хворобу, переживаєте сильну спеку або займаєтеся інтенсивними фізичними вправами, ваше тіло має тенденцію до зневоднення.

Зневоднення може спричинити запор, млявість, головний біль, негативно вплинути на ваш настрій, а також вплинути на концентрацію уваги та пам’ять. Таким чином, важливо відновити природний рівень гідратації вашого тіла, збільшивши споживання рідини.

4. Вода допомагає вашому мозку функціонувати оптимально

Однією з життєво важливих функцій води є підтримка гідратації клітин мозку для підтримки церебральних функцій. Оскільки у вашому мозку 75% води, гідратація продовжує належним чином регулювати діяльність мозку.

Вода містить слідові кількості електролітів, таких як кальцій, магній, калій і натрій. Достатня кількість електролітів має вирішальне значення для оптимального функціонування організму.

5. Вода підтримує вашу серцево-судинну систему здоровою

Гідратація має вирішальне значення для здоров’я вашого серця. Зволожене серце може комфортно перекачувати кров і кисень, дозволяючи м’язам працювати безперебійно.

Зневоднення може призвести до зменшення об’єму крові та утримання більшої кількості натрію, що, у свою чергу, робить кров густішою та обмежує її вільний потік.

6. Вода захищає ваші суглоби, спинний мозок і тканини

Усі клітини та органи нашого тіла потребують води для належного функціонування. Зволоження допомагає підтримувати оптимальний рівень вологи в крові, кістках і мозку.

Крім того, вода допомагає захистити спинний мозок, а також діє як мастило та амортизація для ваших суглобів.

7. Вода допомагає виробляти слину

Вода може бути корисною для покращення здоров’я порожнини рота. Недостатня кількість води може призвести до стану, відомого як сухість у роті, коли ваше тіло не виробляє достатньо слини, щоб утримувати ваш рот належним чином зволоженим.

Крім того, слина допомагає нейтралізувати шлункову кислоту і забезпечує вільне надходження їжі та напоїв через рот. Таким чином, це допоможе вам перевірити гастроезофагеальний рефлюкс (ГЕРХ).

8. Вода допомагає регулювати температуру вашого тіла

Вода допомагає регулювати внутрішню температуру вашого тіла, реагуючи на зовнішню температуру. Піт є одним із основних засобів, за допомогою якого вода запобігає перегріванню вашого тіла в сильну спеку.До 60% тіла дорослої людини складається з води; 


легені містять близько 83% води, а серце і мозок містять близько 73% води.

Вода підвищує імунітет?

Вода - Як вода впливає на імунну систему?

Питна вода може допомогти підвищити загальний імунітет вашого організму. Зволоження допомагає організму природним чином виводити бактерії та токсини, які викликають інфекцію.

За допомогою води кисень і поживні речовини розподіляються по всьому тілу, а відпрацьовані речовини вимиваються з організму. Таким чином, це допомагає уникнути хвороб.

Як використовувати воду для підвищення імунітету?

Ваш імунітет керує здоров’ям вашого організму і визначає вашу здатність боротися з хворобами. Вживання великої кількості рідини, особливо води, розглядається як профілактичний спосіб збереження здоров’я.

Тут ми говоримо про певні типи води, які можуть зробити зневоднення ще більш потужним інструментом для забезпечення міцного здоров’я:

Лужна вода

Лужне відноситься до частини шкали pH. Ця шкала становить від 0 до 14 і дає змогу визначити, наскільки речовина кислотна або основна. Лужна вода має рівень pH від 8 до 10.

Різниця між звичайною водою та лужною водою полягає в її кислотності, тобто в ній більше гідроксиду, ніж іонів водню.

Лужний містить такі мінерали, як магній, калій і кальцій. Відомо, що він нейтралізує токсичні сполуки, присутні в організмі. Крім того, ваш організм легко засвоює лужну воду, що дозволяє йому ефективно використовувати воду, яку ви п’єте.

Окрім цього, відомі переваги лужної води для здоров’я:

 • Зміцнює вашу імунну систему
 • Покращує роботу вашої кровоносної системи
 • Змінює якість крові
 • Зміцнює кістки
 • Підтримує травлення і засвоєння
 • Детоксикує
 • Містить антиоксидантні властивості
 • Діє як засіб від гастроезофагеального рефлюксу

Хоча лужна вода має безліч переваг, недостатньо наукових доказів, які підтверджують використання лужної води для лікування будь-якого стану здоров’я.

Надлишок лужності в організмі може викликати подразнення шкіри та проблеми з шлунково-кишковим трактом. Занадто багато його також порушує нормальний pH організму, що призводить до метаболічного алкалозу. Якщо у вас хворі нирки, мінерали лужної води можуть почати накопичуватися у вашому тілі, завдаючи ще більшої шкоди.

Перш ніж приймати поспішне рішення, краще проконсультуватися з лікарем.

Тепла вода

Хоча вода будь-якої температури підтримує загальне самопочуття, вважається, що тепла вода пропонує низку перелічених переваг.

 • Це сприяє більш здоровому травленню, оскільки допомагає швидше розщеплювати їжу.
 • Детоксикує організм, оскільки тепла вода може викликати потовиділення, що призводить до вивільнення токсинів.
 • Тепла вода є судинорозширювальним засобом, тобто розширює кровоносні судини, покращуючи кровообіг. Це допомагає зменшити біль і розслабити м’язи.
 • Тепла вода допомагає скинути зайву вагу, оскільки вона прискорює метаболізм, поглинає поживні речовини та вимиває шлаки.
 • Він допомагає позбутися закладеності носа і горла, оскільки сприяє швидкому відходу слизової.
 • Заспокійлива чашка теплої води може допомогти зняти стрес і тривогу

Однією з головних небезпек під час вживання гарячої води є можливість обпектися. Хоча вода може відчуватися приємно теплою на кінчику пальця, вона може обпалити горло чи язик. Перш ніж зробити ковток, слід зробити невеликий ковток. Перш ніж пити, переконайтеся, що ваша вода тепла і не дуже гаряча.

Лимонна вода

Лимони багаті різноманітними поживними речовинами, такими як магній, кальцій, залізо, клітковина, калій, вітаміни B-комплексу та вітамін C. Вони містять більше калію, ніж виноград чи яблука!

Він може допомогти вашому організму наступними способами:

 • Захищає від хвороб і інфекцій
 • Покращує вашу імунну систему
 • Допомагає при загоєнні ран
 • Допомагає організму засвоювати залізо з їжі
 • Додає вашій воді нотку смаку, тому ви можете замінити дозу цукру водою з лимоном. Це допомагає обмежити споживання калорій і потенційно сприяє втраті ваги
 • Лимонна кислота в лимонному соці також може вбити бактерії, які викликають неприємний запах з рота
 • Високий вміст вітаміну С допомагає запобігти вільним радикалам від пошкодження клітин, що призводить до раку
 • Лимони сприяють утворенню колагену, який допомагає підтримувати здоров’я шкіри
 • Це може допомогти полегшити або запобігти нудотіНе обов’язково додавати лимон у кожну склянку води, яку ви п’єте. 


Лимонний сік має високу кислотність, тому якщо ви п’єте занадто багато лимонної води, це може мати негативні побічні ефекти.

Настояна вода або вода для детоксикації

Приготування власного напою може стати чудовою альтернативою напоям із кофеїном і дієтичним газованим напоям. Настояна вода може допомогти вам зробити питну воду більш ароматною за допомогою низки натуральних інгредієнтів.Примітка:  не плутайте настояну воду з ароматизованою водою. 


Вони абсолютно різні. 


Ароматизована вода виготовляється шляхом додавання у воду соків або екстрактів

Як зробити настояну воду?

Ви можете приготувати настояну воду, додавши у воду скибочки або шматочки фруктів, таких як ананас, манго, груша, яблуко, ягоди, апельсин, огірок, маракуйя та овочі, такі як фенхель, морква або селера. Дайте йому постояти кілька годин, щоб аромати могли проникнути у воду.

Крок 1

Очистіть від шкірки вибрані вами овочі чи фрукти, додайте їх у келих і візьміть бовтанку, щоб трохи подрібнити та подрібнити фрукти та овочі.

Крок 2

Додайте трави або спеції на ваш вибір, наприклад імбир, куркуму, палички кориці, стручок ванілі, кінзу, петрушку, базилік або м’яту, щоб додати смаку.

Крок 3

Додайте в нього чисту воду. Ви навіть можете змішувати інгредієнти, наприклад, додавати шматочки імбиру в персиковий настій або поєднувати кілька скибочок зеленого яблука з паличками кориці.

Настояна вода має багато переваг для здоров’я. Деякі з них:

 • Доставляє поживні речовини природним, нешкідливим способом
 • Імунний захист
 • Регулює рівень цукру в крові
 • Зволоження
 • Контроль ваги
 • Контроль апетиту
 • Профілактика печії
 • Освіжувач дихання
 • Підтримує спалювання жиру
 • Підтримує здорову текстуру шкіри
 • Підтримує здоров’я нирок

Скільки води потрібно пити?

Забезпечення організму достатньою кількістю рідини є позитивним знаком. Однак споживання води не є універсальним! Ваші потреби у воді залежатимуть від кількох факторів, таких як стан здоров’я, ліки, фізична активність, вік тощо.

Правило 8×8 стверджує, що ви повинні випивати вісім порцій по вісім унцій (приблизно 236 мл) води щодня. Загалом це становить 2 літри на день. За цим немає ніякої науки, це лише свавілля.

Якщо ви мама, яка годує дитину грудьми, або спортсмен, який живе в жаркому місці, ваша потреба у воді зростає. Очевидно, що потреби у воді дуже індивідуальні.

Однак головне — підтримувати себе в нормі. Спробуйте поекспериментувати та подивіться, що вам найкраще підходить!

Вода - Як вода впливає на імунну систему?Примітка:  окрім води, інші продукти харчування та напої, які ви споживаєте, також сприяють загальному щоденному споживанню рідини та допомагають вам підтримувати зволоження.


Як часто потрібно пити воду?

Не існує великого правила, яке визначає частоту споживання води. Загалом, найкращий час, щоб пити воду протягом усього дня, і дозволити вашому тілу саморегулюватися.

Найкраще розподілити споживання води та пити її постійно протягом дня.

Ваше тіло потребує більше води:

 • Коли ви більше фізично активні
 • Коли ви перебуваєте в жаркому кліматі
 • Коли у вас діарея або блювота
 • Коли у вас лихоманка

Висновок

Хоча немає чарівного напою, який міг би миттєво зміцнити вашу імунну систему, певні поживні речовини, присутні у воді, відіграють життєво важливу роль у профілактиці хронічних захворювань. Разом з питтям великої кількості води включіть у свій раціон багато поживних речовин, боріться зі стресом, регулярно займайтеся спортом і висипайтеся. Усе це разом обов’язково принесе позитивні результати.