Шкільне оголошення – Як написати шкільне оголошення?

Оголошення – це коротка письмова форма, за допомогою якої ми публікуємо деяку інформацію. Знання про те, як написати шкільне оголошення, потрібні вже учням третього класу початкової школи. Написання оголошення також є одним із завдань на іспиті у восьмому класі. Як має виглядати оголошення?

Шкільне оголошення - Як написати шкільне оголошення?

Питання про те, як написати оголошення, часто виникає перед іспитом за 9 клас. Не дивно, адже це одне із завдань, яке мають добре засвоїти учні початкової школи. Всупереч зовнішньому вигляду, написати хороше оголошення не так просто. Варто пам’ятати основні правила того, як має виглядати шкільне оголошення, але також необхідно завжди адаптувати оголошення до конкретної ситуації та групи одержувачів, на яку вона спрямована.

Ми пояснюємо, як має виглядати хороше шкільне оголошення, і наводимо приклади.

Як написати шкільне оголошення?

Шкільне оголошення - Як написати шкільне оголошення?

Оголошення — це коротка форма письмового висловлювання, яку учні вивчають у 2 класі основної школи. Це одна з умінь, якою дитина має оволодіти до 9 класу, адже підготовка такого типу тексту входить до екзаменаційних вимог ЗНО, поряд із такими формами письмових висловлювань, як: запрошення, твір, розповідь з діалогом. і опис персонажів, предметів пейзажів і проста замітка.

Якщо ви хочете знати, як написати шкільне оголошення, то варто пам’ятати, що оголошення має бути конкретним, лаконічним і містити необхідну інформацію. Важливо дотримуватися правил написання оголошення та знати обставини, в яких створюється ця форма письмової заяви.

Коли ми пишемо оголошення?

Що таке оголошення, діти дізнаються вже у другому класі. Однак спочатку це просто заповнення прогалин готовими відповідями. Діти вивчають найважливіші правила, які повторюються протягом наступних років навчання, щоб у 9 класі вони легко справлялися з цією формою письмового висловлювання.

Написати оголошення можна з різних причин. Ми пишемо їх, коли:

  • ми хочемо щось купити
  • продати
  • ми щось шукаємо (наприклад, загублений рюкзак, документи, собака)
  • повідомляємо, що найближчим часом має відбутися подія (наприклад, концерт).
  • Повідомляємо сусідів, що плануємо ремонт і деякий час у квартирі може бути шум.

Правила написання шкільного оголошення – Як має виглядати оголошення?

Шкільне оголошення - Як написати шкільне оголошення?

Якщо ви хочете допомогти своїй дитині засвоїти основні правила написання оголошення, варто пам’ятати, що воно повинно бути коротким і лаконічним. Варто дотримуватися принципу написання оголошення з мінімумом слів і максимумом змісту.

Щоб шкільне оголошення було ефективним і досягло якомога більшої кількості адресатів, і щоб вони звернули на нього увагу, його слід писати за такими правилами.

Оголошення повинно мати чіткий заголовок: ОГОЛОШЕННЯ, розміщений посередині. 

Оголошення має бути написане чітко – перш ніж почати писати, подумайте, кому ви його адресуєте і що хочете донести.

Оголошення має бути лаконічним, лаконічним і по суті. Воно повине містити всі необхідні дані – наприклад, коли ви пишете про організацію концерту, ви повинні вказати дату, час і місце заходу, інформацію про організатора, а також вартість квитків або одяг, у якому потрібно прийти, а коли повідомляючи про знахідку собаки, необхідно вказати дату (разом із приблизним часом) її знахідки, місце, а також детально описати тварину або, якщо можливо, включити фото тварини до змісту. оголошення. Якщо ми хочемо щось продати, то крім опису товару (і, можливо, його фото), варто також вказати ціну; якщо ми хочемо щось купити, варто детально описати наші очікування щодо товару, який ми шукаємо. . Коли мова йде про втрату речі, слід не тільки детально описати втрату, а й вказати приблизне місце її втрати. 

У деяких оголошеннях необхідно додатково вказувати контактні дані – це стосується, наприклад, оголошень про пошук або втрату чогось, а також в оголошеннях типу «Шукаю роботу» або «Пропоную». робота» – все, що вам потрібно, це номер телефону, адреса електронної пошти, можливо, ім’я та прізвище, а в разі компанії – її назва. Оголошення має бути видимим і розбірливим – його зміст має бути написаний так само, як пишуться речення (ні в якому разі не великими літерами, оскільки такі тексти важко читати), а між рядками тексту мають бути дотримані відповідні проміжки.

Шкільне оголошення має бути естетичним і написаним без помилок. Важлива інформація, наприклад, ціна, місцезнаходження, дата, може бути виділена іншим шрифтом, підкресленням або кольором.

Як пишеться оголошення? – Приклади та зразки

Нижче ви знайдете кілька прикладів оголошень.

  1. ОГОЛОШЕННЯ 19 вересня вранці в автобусі №525 виявили різнокольоровий рюкзак на коліщатках, в якому були підручники для третього класу початкової школи, а також рожеву сумку з зеленими кросівками. Втрату було передано водієві та доступне для отримання в автобусному парку на вулиці Транспортній, 20.

2. ОГОЛОШЕННЯ Пропала собака. 1 березня 2018 року близько 12:00 у Полі Мокотовське у Варшаві собака породи лабрадор зірвався з повідка та втік. Ймовірно, він побіг за темно-коричневою самкою на вулицю. Żwirki i Wigury. Собака молода, весела, довірлива, доброзичлива до людей та інших собак. На момент зникнення він був одягнений у протикліщовий нашийник та червону шлейку з адресником. Відмітна ознака: поголена шерсть і шрам від операції на спині. Будь ласка, зв’яжіться з тим, хто знайшов, за телефоном 555 555 555. Чекає винагорода!

3. ОГОЛОШЕННЯ Знайдено ключі. 11 квітня в продуктовому магазині на вулиці Гастрономічній, 5 виявили зв’язку ключів, прикріплену до червоного брелока. Для організації збору, будь ласка, зв’яжіться з нами за телефоном: