Коли доцільне встановлення коронок?

Коли доцільне встановлення коронок?

У яких випадках доцільне встановлення коронок

Протези в стоматології використовуються для регенерації монолітності та естетичного виду зіпсованого зуба. Популярний та ефективний метод лікування, дозволяє розв’язати низку проблем, пов’язаних зі станом ротової порожнини. Основне призначення — відновлення зношених, пошкоджених або травмованих зубів. Це може бути результатом карієсу, неправильного догляду, вроджених відхилень або вікових змін. Протезування відновлює естетику, структуру та функціональну активність щелепи, полегшує процес жування та забезпечує комфорт у повсякденному житті. Коронка на зуб мінімізує естетичні вади. Коригує кольорову гамму, надає привабливого вигляду. Актуально для людей, котрі постійно перебувають у громадських місцях, займають вагому посаду.

Продукція має визначені показання до застосування. Це — значні пошкодження площини, які не відновлюються заповненням. Рекомендується подібна корекція при відсутності верхньої частини, для зміни розміру та кольору, поліпшення зовнішніх ознак. Ортопедичні продукти незамінні для захисту слабких, зруйнованих зубів від подальших ушкоджень.

Виробники пропонують широкий асортимент складових, з яких створюють конструкції. Висококваліфіковані стоматологи підбирають варіант, здатний задовольнити вимоги пацієнта щодо вартості, естетичності та функціональності.

Скільки коштує коронка з різних матеріалів

При виготовленні використовується сировина, котра поєднує гіпоалергенні та конструктивні характеристики (міцність, надійність). Стоматологія працює з такими матеріалами:

 • Метали та сплави. Елементи витримують високе навантаження, відмінно справляються із жувальними функціями, доступні. Підходять для молярів, премолярів, що зазнають найбільшого тиску. Недолік — помітні та не схожі на природні.
 • Кераміка, металокераміка. Імітує натуральне забарвлення та повертає природну красу. Прозорі, пропускають світлові промені, моделі практично не відрізняються від природних. Альтернатива для переднього ряду. Ціна визначається обсягом робіт.
 • Полімери, композити. Характеризуються високою міцністю та відмінними естетичними властивостями. Рекомендовані для заміни різців, ікол.
 • Цирконієва коронка в зуб найдорожча. Вартість виправдовує довговічність та біосумісність.

Типів ортопедичних елементів чимало, рішення залежить від конкретної ситуації та клінічних показань. Форма також має варіації: класична повна, напівкоронка, телескопічна, екваторна, культова.

Як відбувається установка коронки

Стоматологічна конструкція та її фіксація вимагає сучасного обладнання та майстерності ортодонта. Регенерація проходить так:

 • Первинний огляд і консультація з лікарем. Визначається загальний стан, ступінь ураження та необхідний обсяг робіт.
 • Підготовка робочої поверхні. Поверхня обробляється та знімаються необхідні шари емалі. У разі необхідності, дантист відновлює пошкоджені ділянки пломбою, вініром.
 • Зняття відбитків. Крок потрібний, щоб коронка на 1 зуб мала оптимальну будову та розмір. Виконують за допомогою силіконової маси. Твердне субстанція лічені хвилини.
 • Виготовлення виробу в лабораторії.
 • Пробна примірка. Перевіряється точність, колір, форма. На даному етапі вносяться корективи та виправляються недоліки.
 • Кінцеве закріплення спеціальним цементом, клеєм. Лікар перевіряє надійність установки, відсутність дискомфорту в клієнта після втручання.

Реконструкції притаманні суттєві переваги. Серед них:

 • Візуальна привабливість, природний вигляд.
 • Функціональність: полегшується подрібнення їжі, зберігається правильний прикус. Вироби надійні та стійкі.
 • Тривала експлуатація. Правильно встановлений та доглянутий протез слугує до 20 років.

Сучасне та естетичне рішення для відтворення пошкоджених кісткових утворень рекомендують дорослим, підліткам. Однак перед встановленням варто ретельно обирати клініку та професійного лікаря-стоматолога для досягнення найкращого ефекту.