Чому було створено The Last of Us Part 1 після другої частини

Naughty Dog хотіли уникнути відчуття того, що граєш спочатку в гру для PS3, а потім у гру для PS5, граючи в “The Last of Us” частини 1 і 2 підряд.

Незважаючи на загалом позитивні відгуки, найдокрітіківніші критики The Last of Us Part 1 вважають її непотрібною і, у виняткових випадках, “шахрайською”, але розробники кажуть, що ремейк був необхідним для створення “неперервного” досвіду між першою і другою грою.

У новому документальному фільмі креативний директор Шон Ескейг та гейм-директор Меттью Галлант детально розповіли про створення The Last of Us частини 1, і в одному місці вони обговорюють причину, чому вони перезаписували гру. Здається, вони хотіли створити послідовний технічний досвід для тих, хто хоче пройти першу і другу гру підряд.

“Я пам’ятаю, як у студії обговорювалося, ‘вау, чи не було б неймовірно, якби ми могли грати Частину 1 і Частину 2 підряд?’”, – сказав Ескейг.

“Якби ми могли дозволити людям грати і слідувати за подорожжю Еллі та Джоеля без перерви через обмеження технічного рівня. Перша гра була створена майже 10 років тому. Тому ми сіли і обговорили, що ми можемо взяти з Частини 2, що нам сподобалося в бою та штучному інтелекті…”.

Справді, оригінальний “The Last of Us” був випущений в 2013 році для PS3, тоді як продовження вийшло на PS4 в червні 2020 року, всього за кілька місяців до дебюту на PS5. Однак, “The Last of Us” була перевидана на PS4 в 2014 році, тому технічно ці гра і “The Last of Us” частини 2 є грою для PS4.

“Вихідною точкою для цього були зйомки у спогадах у “The Last of Us Part 2” та їх поруч зі знімками “The Last of Us Part 2”. Це дійсно відкрило нову інспірацію в студії, ми подумали: ‘А якби ми змогли зробити всю гру виглядати таким чином, як ці спогади, які ми змушені були створити, щоб збігатися з “The Last of Us Part 2″?’,” – розповів Галлант.

“Це була дуже приваблива ідея, зробити так, щоб “The Last of Us” виглядала так само, як і “The Last of Us Part 2″, і щоб якщо ви хочете пройти обидві гри поспіль, ви не грали б наступну на PS3, а потім на PS5.”

Галлант визнав існування перевидання “The Last of Us” на PS4, але порівняв його з “технічно художнім завданням”.

Інакше, Галлант сказав, що Naughty Dog хотіла впровадити інші “рішення з модернізації” у The Last of Us Part 1, щоб зробити досвід гри більш послідовним з останніми зусиллями студії. Серед цих поліпшень – покращення користувацького досвіду, опції доступності та зміни в геймплеї щодо балансування ресурсів та навчальних посібників.