Як нетипово можна використовувати сучасний дрон

Як нетипово можна використовувати сучасний дрон

Сучасний дрон, як безпілотний літальний апарат, сьогодні використовується не лише для моніторингу певної території чи для відстеження елементів природи. Активно такі пристрої почали використовувати у сільському господарстві. Як саме дрони допомагають фермерам, розглянемо далі. 

Як сучасні дрони використовують у сільському господарстві

Ці пристрої роблять значний внесок у покращенні врожайності кожного фермерського господарства. Крім цього, дрони допомагають оптимізувати сільськогосподарські процеси. Їх використовують для наступних дій:

  • моніторингу врожайності;
  • зрошення;
  • картографування ґрунту;
  • мапування врожаю та інвентаризації;
  • боротьби зі шкідниками та хворобами.

Моніторинг

Дрони можуть бути оснащені різноманітними сенсорами для знімання зображень та відео з висоти. Це дозволяє агрономам в режимі реального часу визначати стан культурних рослин. У процесі моніторингу стану рослин виявляються конкретні проблеми, хвороби, шкідники, дефіцит поживних речовин і води. Агрономам вдається вчасно реагувати на всі потреби рослин та покращити таким чином їх врожайність. 

Зрошення

Дрони, як невеликі безпілотні літальні апарати, можуть використовуватися для моніторингу рівномірності зрошення та/або орошення полів. Завдяки використанню такої техніки вдається виявити нерівномірності розподілу води та визначити оптимальні місця для розміщення зрошувальних систем. 

Картографування

Дрони здатні здійснити зйомку з висоти для створення детальних карт грунту. Ці дані використовуються для аналізу плодючості землі, для аналізу розподілу мінералів. Також отримані результати можуть допомогти визначити план розміщення посіву сільськогосподарських культур. 

Мапування

У сфері мапування врожаю та інвентаризації дрони допомагають створювати точні карти врожаю. Фермери отримують актуальну інформацію щодо своїх висаджених сільськогосподарських культур, та мають змогу вчасно виявляти будь-які проблеми на полі. Завдяки використанню дронів вдасться підрахувати кількість рослин на конкретній ділянці землі і зробити інвентаризацію запасів. 

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Дрони допомагають розпізнавати шкідників та хвороби у рослин. Це дає змогу фермерам швидко діяти, виявивши проблеми рослин та протидіяти їм. Вдасться локалізувати проблемні ділянки та вжити необхідні заходи щодо контролю появи хвороб та шкідників у сільськогосподарських рослин. 

Для виконання перелічених дій використовуються досить потужні безпілотні літальні апарати. Адже треба, щоб мотори дронів працювали на максимум досить тривалий час. Такі дрони коштують дорого, але на великій часовій дистанції, їх придбання повністю себе окупає.