Як повісити над ліжком, які можна і не можна вішати в інтер’єрі, модульні, фото.

Декор не тільки урізноманітнить оформлення кімнати, а й надає їй унікальності, роблячи завершеною. Правильно підібрані картини для спальні створюють гарний настрій мешканцям із самого ранку, не заважаючи засинати увечері. Графіка, живопис, колажі, якісно виконані барельєфи стануть найкращою окрасою інтер’єру.

Декор грає одну з найважливіших ролей у облаштуванні житла.

Сучасні картини для спальної кімнати

Відповідні картини в спальню, що розміщуються над ліжком, виконуються в різних техніках. Це мальовничі полотна у важких різьблених рамах і гравюри на лінолеумі, постери з популярних рок-журналів або фото з сімейного архіву, плакати в стилі поп-арт або саморобні дерев’яні панно. Непогано виглядають і модульні полотна, позбавлені рамок.

За допомогою грамотно підібраних деталей можна перетворити кімнату та надати їй неповторних стилістичних ноток.

Критерії вибору картин, розміщення в інтер’єрі

Будь-яке художнє полотно важливо правильно вписати в інтер’єр. Для цього його підбирають за розміром, кольорами, формою. Якщо картин кілька, вони мають поєднуватись між собою, створюючи єдиний ансамбль.

Одними з найпопулярніших та ефектних декоративних елементів є картини.

Кольорова гама

Так як спальня – це місце для відпочинку, яскраві відтінки тут не бажані. Виняток становить кімната подружжя, де іноді потрібно розпалювати пристрасть, а також людей, які часто перебувають у пригніченому стані. Рекомендовані як основні фарби – це переважно теплі та пастельні тони. Численні різкі контрасти, що створюють динаміку, небажані, як і велика кількість чорного.

Таке приміщення має бути максимально затишним, щоб у ньому було комфортно.

Популярні поєднання:

 • кремово-білий із рожевим;
 • бежевий із блідо-зеленим;
 • охристий з абрикосовим;
 • антично-блакитний з бірюзово-блакитним;
 • банановий із шамуа;
 • бузковий з шоколадним;
 • цементно-сірий з фузі-вузи;
 • салатово-зелений з хакі;
 • рожево-жовтий з гарбузовим;
 • бурштиновий із лляним.

Спальня – це не просто одна з житлових кімнат, а справжній затишний куточок, у якому можна добре відпочити, виспатися та відволіктися від повсякденних проблем.

Різноманітність форм, розмірів

Чим просторіше приміщення, що оформляється, тим більшу картинку допускається повісити в ньому. Модульні варіанти складаються як мінімум із двох-трьох частин, що не мають рамки. Парні полотна вішають симетрично над двома тумбочками, розташованими по обидва боки ліжка. Коли кількість непарна, центральний елемент стає найбільшим.

Для створення приємної та красивої обстановки необхідно підібрати відповідні оздоблювальні матеріали, предмети меблів та, звичайно ж, декор.

Сюжети картин для спальні

При виборі, яку саме картину повісити у спальні над ліжком, керуються особистими уподобаннями того, хто проживає у цій кімнаті. Бажано вибирати нейтральні, спокійні варіанти.

За допомогою картин можна докорінно змінити настрій та атмосферу в приміщенні.

Класичний стиль

Класичні картини зазвичай малюються олійними фарбами на полотні. Зазвичай це мальовничі роботи чи репродукції відомих художників-реалістів. Це портрети відомих людей, які обов’язково посміхаються, зображення розкішних палаців, кінних прогулянок, натюрморти з хитромудрим посудом.

Змінити інтер’єр можна за допомогою правильно підібраних картин.

Порада: класичні полотна розміщують симетрично, щодо значеннєвого центру приміщення – ліжка.

Вибір відповідних варіантів залежить від стилю обстановки в спальні та особистих уподобань господарів.

Рослинні, тваринні сюжети

Квіти, дерева, тварини, риби, птахи – позитивна універсальна тематика. Сюди відносяться пишні букети троянд та стилізовані величезні дуби, акваріумні рибки та сплячі котики, пташки на гілках або ведмежата в лісі. Широкоформатне фото улюбленого собаки або папуги тут також прийде у тему.

Подібні варіанти відрізняються легкою недбалістю та природною красою, яка може бути тільки в талановитих нарисах.

Краєвиди

Пейзажна тематика – один із найпопулярніших варіантів. На таких картинках зображуються засніжені вершини гір і лісові галявини, це липневі поля з «зликами, що налилися», і яблучні сади в ранковому тумані.

Такі зображення найкраще виглядають на тлі світлої або пастельної обробки та непомітних меблів.

Водна тематика

Зображення води у всіх її проявах – також чудова ідея. Прозорі струмки, гірські річки, теплі моря, океани з коралами та інше. Не бажані лише зелені болотя, каламутні чорні озера, що навіюють тугу.

Такі зображення здатні зробити інтер’єр спальні більш затишним та м’яким.

Біблійні

Сюжети з Біблії підійдуть не лише релігійним людям. Репродукції відомих художників на подібну тематику виконані якісно та виглядають добре. Але тут також допустимі лише позитивні сюжети: картина народження Ісуса, його розмови учнями, але сцена кривавого розп’яття у спальні не потрібна.

Багато людей для прикраси спальні вибирають полотна із біблійними мотивами.

Про любов

До цієї категорії відносять як напівабстрактні силуети, що обіймаються на тлі заходу сонця, так і детально промальовані сцени з Камасутри. Красиво оброблені фото частково або повністю оголених людей обох статей також допустимі.

Сучасні виробники радують покупців великою різноманітністю сюжетів, тому підібрати відповідний варіант можливо до інтер’єру будь-якої стилістики.

Абстракція

До абстракцій відносять як каламутні «невиразні» смужки-закорючки-кружечки, приємні лише в плані підбору відтінків, так і фантастичні композиції із хитромудрими сюжетами. Чіткі геометричні абстракції повинні повторювати будь-які деталі в обстановці кімнати – візерунки на шторах, подушках, абажурах та ін.

Великі полотна можуть мати різну тональність в залежності від основного кольору приміщення.

Розташування картин

У спальному просторі картини розміщують у різних місцях:

 • збоку від спального місця;
 • над узголів’ям ліжка;
 • навпаки;
 • на полиці;
 • на столі;
 • на бічній поверхні шафи.

На тлі таких картин можна розмістити меблі в стилі мінімалізм.

При підвішуванні на стіну, краще вибрати місце приблизно на рівні очей – тоді середина полотна розташовується в 130-180 см від підлоги.

Подібні зображення рекомендується вішати у добре освітлених місцях приміщення.

Правила фен-шуй на вибір, розміщення

Відповідно до навчання фен-шуй, будь-яка картина в будинку повинна нести світло, радість, допомагати у виконанні бажань. Вважається, що на полотні краще зобразити майбутнє, якого хочеться досягти:

 • щоб знайти свою другу половинку, набувають картинки зі щасливими закоханими, але ніколи з самотньою людиною;
 • створити або підтримати гармонійні відносини всередині сім’ї, допомагають зображення з гарними затишними будиночками, а також каміном;
 • якщо хочеться відродити пристрасть між подружжям, підійдуть картини з яскравими великими квітами – маками, орхідеями, трояндами, півонії;
 • для якнайшвидшого народження спадкоємців, у кімнаті розміщують фото дітей чи дитячі малюнки;
 • забороняється приносити картини з тих будинків, де сталася біда – картина її «бачила» та «запам’ятала»;
 • панно із зображенням комах, а також виконане із сухих («мертвих») трав та квітів у спальні неприпустимо;
 • не бажано вішати і фото диких хижих тварин, що породжує агресію, а ось милі дитинчата – вітаються
 • щоб зберегти спокій у будинку, набувають картинки з природою – лісовою галявиною, заходом сонця над морською гладдю та ін.

Такі картини можна повісити в будь-якій кімнаті: чи то дитяча, чи сімейна спальня.

Які картини можна вішати, а які не можна

Спільною забороною для спалень людей будь-якого віку та статі є наявність «злих», агресивних сюжетів. Сцени вбивств, битв, зображення хворих людей, мертвих тварин вкрай небажані, тому що атмосфера в такій кімнаті буде напруженою і «нездоровою». Якщо не зрозуміло, що краще повісити, використовуються абстракції у ніжних тонах, квіткові композиції, а також котики-зайчики-цуценята.

Для спальної кімнати підійде й динамічна абстракція, але подібні композиції слід розміщувати в зонах, які не проглядаються під час сну.

Корисні рекомендації щодо вибору красивих, сприятливих картин

Фахівці радять вішати у спальному просторі лише ті зображення, які подобаються. Більше двох-трьох картин в межах однієї кімнати розміщувати не варто – атмосфера стане напруженою через велику кількість зорової інформації. Виняток – модульні варіанти, що складаються із чотирьох-семи деталей, об’єднані загальним сюжетом. Картинки, фотографії, постери, не повинні рясніти дрібними деталями, що викликають напругу зору. З цієї причини не рекомендуються колажі з десятка невеликих фотографій.

Квіти є оптимальними варіантами для розміщення над узголів’ям ліжка.

Цікаві приклади картин у спальні

Різні хитромудрі сюжети, які можна розглядати годинами – чудова ідея для спальні. Варіанти «картина в картині» виглядають дуже оригінально – над узголів’ям ліжка вішають картину, на якій намальована спальня, а в ній над ліжком висить картина, де зображено спальню з картинкою. Вузькі, втягнуті зверху донизу полотна візуально збільшують висоту приміщення, розтягнуті убік – його ширину.

Висновок

Картини для спальні вибирають так, щоб створити найбільше сприятливе оформлення. Іноді в майже порожній кімнаті достатньо одного полотна, здатного повністю перетворити її. Для класики чи авангарду, лофта та хай-теку вибираються дуже різні зображення – багато фірм-виробників пропонують картини, спеціально виконані у певній стилістиці.

Декор може гармоніювати з відтінком м’яких меблів або ефектно контрастувати з ним та з оздобленням стін.