Як сексуальні фантазії залежать від віку, статі та особистісних рис

Інтроверти і екстраверти фантазують про різне, а ось мрії жінок і чоловіків багато в чому схожі. Хоча і тут є нюанси.

Джастін Леміллер (Justin J. Lehmiller), доктор психології, колишній професор Гарвардського університету, письменник і творець блогу Sex & Psychology, провів масштабне дослідження про сексуальні фантазії, в якому взяли участь понад 4 000 осіб. Результати, соціальний психолог, виклав в книзі «Скажи мені, чого ти хочеш» (Tell Me What You Want), деякі з них опубліковані в його блозі. Леміллер виявив, що риси особистості з «великої п’ятірки» – відкритість досвіду, сумлінність, доброзичливість, екстраверсія і невротизм – тісно пов’язані з сексуальними фантазіями.

Про що фантазують люди, відкриті досвіду

Допитливі, наділені багатою уявою люди, як правило, завжди прагнуть випробувати щось нове. Не дивно, що і тут ситуація не змінюється: вони фантазують майже про всі сценарії – від звичайних до нетрадиційних.

Про що фантазують сумлінні і організовані люди

Леміллер пише, що такі люди часто схильні до конформізму і багато в чому дотримуються традиційних поглядів. Їх фантазії докладні, конкретні. У тому числі вони фокусуються на навколишнє оточення і умов, в яких займаються сексом. А ось про БДСМ або теми на які накладено табу думають набагато менше. Можливо, тому, що в сексі, як і в інших життєвих сферах, хочуть відповідати загальноприйнятим нормам.

Про що фантазують екстраверти

Як у житті, так і в фантазіях екстраверти хочуть взаємодіяти з іншими. Вони частіше уявляють груповий секс і думають про полігамних, сексуально відкритих відносинах. При цьому їх фантазії досить прості – їм достатньо лише спробувати щось нове. А ось заборонені теми спливають рідше.

Про що фантазують інтроверти

Тут якраз зворотня історія: фантазії на заборонені теми переважають. Причина, передбачає Леміллер, в труднощах, що виникають при взаємодії з іншими людьми в реальному житті, що змушує інтровертів прагнути до незвичайних форм сексуального вираження.

Як сексуальні фантазії залежать від віку, статі та особистісних рис

Про що фантазують доброзичливі люди

Вони добрі і уважні до інших і хочуть, щоб ті були щасливі. Вони не думають про БДСМ, беземоційний секс, зради – про ситуації, коли вони не впевнені в згоді, безпеці і задоволенні партнера. Навіть в фантазіях такі люди враховують чужі інтереси.

Про що фантазують емоційно нестабільні, схильні до стресу люди

Невротики рідко думають про груповий секс, новий досвід і полігамії в цілому, нібито вони зовсім не зацікавлені в тому, щоб спробувати щось нове і знайти нових партнерів. Швидше за все, в цьому занадто багато невизначеності, яка змушує відчувати напругу. Їх фантазії – пристрасні і романтичні. Вони допомагають розслабитися і заспокоїтися.

Чим відрізняються фантазії жінок і чоловіків

Фантазії чоловіків і жінок багато в чому схожі, але є і відмінності. Найчастіше жінки представляють ситуації, повні пристрасті і романтики, в їх сценаріях більше авантюри і різноманітності. А ще вони вважають за краще бачити себе більш владними, ніж в реальності, і частіше за чоловіків фантазують про одностатеві зв’язки і БДСМ.

Як сексуальні фантазії залежать від віку, статі та особистісних рисЧоловіки мріють про груповий секс частіше жінок. До того ж їх фантазії набагато емоційніше, ніж багато хто вважає. Але на відміну від протилежної статі вони представляють себе покірніше, ніж насправді, і більш схильні до зміни гендерних ролей і думкам на табуйовані теми.

Чим відрізняються фантазії молодого і старшого поколінь

Леміллер також виявив зв’язок між віком і фантазіями. Так, молоді респонденти відповідали, що частіше думають про БДСМ, а більш зрілі – що вважають за краще фантазувати про заборонені теми і сексі з кількома партнерами.

  • Як сексуальні фантазії залежать від віку, статі та особистісних рис

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts