Чутлива шкіра – Як доглядати за чутливою шкірою?

Ваша шкіра червоніє або відчуває роздратування під час контакту з деякими косметичними засобами чи іншими сторонніми частинками? Це тому, що у вас, ймовірно, чутлива шкіра. Хороша новина полягає в тому, що це несерйозний стан і з ним можна впоратися за допомогою правильного догляду. Прокрутіть униз, щоб дізнатися, як.

Що таке чутлива шкіра?

Чутлива шкіра - Як доглядати за чутливою шкірою?

Ваша шкіра складається із захисного шару, який утримує вологу та перешкоджає проникненню крізь нього шкідливих речовин навколишнього середовища. Коли цей шар пошкоджується (через ряд факторів), ваша шкіра стає гіперреактивною на більшість речей у навколишньому середовищі, роблячи її сухою, сверблячою та подразненою. Певні захворювання шкіри також можуть призвести до чутливості шкіри.

Як визначити чутливу шкіру?

 • Свербіж, напружена шкіра
 • Почервоніння
 • Реакція на засоби по догляду за шкірою
 • Сильна сухість взимку
 • Червоніє після душу гарячою водою
 • Припливи від гострої їжі

Причини та лікування чутливої ​​шкіри

Зовнішні фактори, які можуть спричинити пошкодження шкірного бар’єру, включають використання агресивних засобів догляду за шкірою, зміну погоди, сухість шкіри без лікування та холодний клімат. Гени також можуть сприяти чутливості шкіри.

Однак є деякі захворювання шкіри, такі як екзема та дерматит, серед інших, які можуть викликати чутливість. Давайте розберемося, що це таке і як їх лікувати:

1. Суха шкіра

Коли вашій шкірі не вистачає ефірних олій і води, вона може стати сухою та лущитися. Порушений шкірний бар’єр є основною причиною сухості шкіри, що може бути спричинено генами, зміною клімату та продуктами, які ви використовуєте для шкіри.

Лікування:

Використовуйте зволожуючий крем для відновлення бар’єру

Вони проникають крізь вашу шкіру та відновлюють її захисний шар, щоб зменшити симптоми сухості шкіри. Для чутливої ​​шкіри рекомендуються зволожуючі засоби на основі крему.

Використовуйте м’який миючий засіб

Рівень рН вашої шкіри слабокислий і становить 4,7-5,7. Багато готових продуктів мають лужну основу для утворення піни, яка фактично порушує природний pH вашої шкіри. Тому вибирайте м’який миючий засіб без ароматизаторів із дуже легкою піною.

2. Екзема

Екзема – це стан, при якому ваша шкіра не може захистити вас від подразників, викликаючи висипання, сухість, лущення та запалення шкіри часто наповнене гноєм. Ряд факторів навколишнього середовища сприяють спалахам. Точна причина екземи невідома, хоча дослідження показують, що гени можуть відігравати певну роль.

Лікування:

Місцеві та пероральні препарати

Для зменшення запалення можна використовувати місцеві кортикостероїди. Вони також забезпечують полегшення та зволоження шкіри. Пероральні кортикостероїди допомагають зменшити запалення та позбавити шкіру від свербіння.

Терапія вологим обгортанням

Цей процес включає обгортання вологої тканини навколо ураженої ділянки. Ідеально робити це після купання та зволоження шкіри. Дослідження показують, що терапія вологим обгортанням може допомогти покращити гідратацію.

3. Подразнюючий контактний дерматит

Подразнюючий контактний дерматит виникає, коли на шкірі з’являється висип після дотику до чогось. Це відбувається через порушений або повністю пошкоджений шкірний барьєр. Контактний дерматит може викликати хронічні зміни вашої шкіри, якщо ви надмірно розчісуєте уражену ділянку.

Лікування:

Найчастіше контактний дерматит зникає сам по собі. Якщо це не зникає, лікар може призначити місцеві кортикостероїди або знеболюючі креми, щоб зняти подразнення шкіри.

4. Розацеа

Розацеа спричиняє легке почервоніння обличчя разом із почервонінням, дрібними прищиками, горбками та видимими кровоносними судинами. Існує чотири типи розацеа – судинна розацеа, запальна розацеа, фіматозна розацеа та очна розацеа.

Лікування:

Деякі місцеві та пероральні препарати, такі як доксициклін, азелаїнова кислота та ізотретиноїн, можуть допомогти позбавити вас від таких симптомів, як почервоніння та свербіж.

5. Контактна та фізична кропив’янка

Контактна кропив’янка, також відома як кропив’янка, виникає, коли ваша шкіра контактує з подразнювальною речовиною. Фізична кропив’янка виникає, коли ваша шкіра піддається впливу екстремальних температур, хімічних речовин або інших речовин у навколишньому середовищі. Загальні симптоми включають маленькі горбки, подразнення, свербіж, висип, почервоніння та набряк.

Лікування:

Ваш лікар може призначити місцевий або пероральний антигістамінний препарат, щоб допомогти вам позбутися цих симптомів.

5 порад для людей з чутливою шкірою

 • Використовуйте м’який миючий засіб без ароматизаторів і зволожуючий засіб без піни.
 • Придбайте зволожуючий крем на основі крему для відновлення бар’єру.
 • Уникайте занадто тривалого прийняття душу.
 • Переконайтеся, що ви носите сонцезахисний крем весь час протягом дня.
 • Їжте продукти, багаті водою, такі як кавун, апельсини, полуниця, огірки, помідори та кокосова вода.

Чого вам слід уникати?

1. Ретиноїди

Ретиноїди – це похідні вітаміну А, необхідні для здоров’я шкіри та тіла. Однак вони мають властивість викликати подразнення шкіри. Тримайтеся подалі від продуктів, що містять ретиноїди, якщо у вас чутлива шкіра.

2. Гідроксикислоти

Альфа-гідроксикислоти зазвичай позначаються як безпечні для всіх типів шкіри. Однак, якщо у вас чутлива шкіра, проведіть патч-тест перед використанням продукту, що містить альфа-гігієнічні кислоти. З іншого боку, бета-гідроксикислоти є осушувачами. Вони використовуються для лікування прищів і, як правило, висихають ефірні олії на шкірі. Уникайте використання продуктів з BHA.

3. Алкогольна продукція

Продукти на спиртовій основі зазвичай випускаються у вигляді засобів для зняття макіяжу. Уникайте їх використання, оскільки вони можуть висушити шкіру та викликати опіки.


Чи жінки більш схильні до чутливої ​​шкіри?

Чутлива шкіра - Як доглядати за чутливою шкірою?

Деякі наукові дослідження показали, що у жінок частіше спостерігається чутлива шкіра, ніж у чоловіків. Вони повідомили про реакції в області геніталій і обличчя.

Алергічні реакції – це те саме, що чутлива шкіра?

Ваш організм може мати алергію на певні інгредієнти або продукти харчування. Наприклад, ви могли помітити, як люди говорять про алергію на насіння, пил або молоко. Алергічна реакція на певну речовину чи продукт харчування не означає, що у вас чутлива шкіра.

Коли ваша шкіра чутлива, вона схильна реагувати майже на кожен продукт, з яким контактує. Все більше доказів свідчить про те, що здорове харчування може лікувати чутливість шкіри.

Коли варто відвідати лікаря?

Хоча це рідко, деякі реакції можуть бути небезпечними для життя. Негайно зверніться до лікаря, якщо ви відчуваєте будь-яке з цього:

 • Утруднене дихання.
 • Набряк рота, обличчя або горла.
 • Труднощі при ковтанні.

За чутливою шкірою слід доглядати, щоб уникнути подальших ускладнень і подразнення шкіри. Якщо у вас чутлива шкіра, пам’ятайте, що перед нанесенням будь-якого продукту на обличчя завжди потрібно проводити патч-тест.