Як правильно закінчити рік і почати новий, щоб він не пройшов даремно?

На порозі новий 2020 рік. Скільки очікувань і планів з ним пов’язано, чи не так? Майбутнє завжди хвилююче і всім нам хочеться знати, що там припасено для нас попереду. Але давайте будемо чесними: як багато хто з нас досягали поставлених цілей, починали займатися спортом з понеділка, сідали на дієту і зобов’язалися, нарешті, кинути палити? Що ж заважало прожити рік гідно, а не знову його «злити»?

Як правильно закінчити рік і почати наступний, щоб він пройшов краще

Виявляється, ми просто не вміємо закривати старий період і відкривати новий так, щоб в грудні не гризти себе за втрачені можливості і втрачений час. Все, що знадобиться, це 3 хвилини вдумливих роздумів!

1. Оглянітесь назад

Перш ніж рухатися вперед, просто необхідно подивитися, що ви залишаєте позаду. Знайдіть час для себе, сядьте десь в красивому, затишному місці, де вас ніхто і ніщо не буде відволікати, і згадайте найкращі моменти, пережиті вами в 2019 році. Чесно відповідайте на наступні питання і обов’язково запишіть свої відповіді:

 1. Що хорошого трапилося з вами в році, що минає? За що ви йому вдячні?
 2. Чого ви навчилися? Що нового дізналися? Які уроки вам підніс 2019 й?
 3. Чого ви досягли? Що вдалося зробити, а що ні? Якe новe справу почали?
 4. З чим не варто експериментувати?
 5. Що ви заберете з собою в новий рік, а що залишите в старому?
 6. Чи зробили ви все, що планували в цьому році?

Озирнувшись назад, ви не тільки зробите правильні висновки, а й вирішите, що не потрібно тягнути за собою в наступний рік. А ще вам стане набагато легше визначитися з новими цілями!

2. Похваліть себе за досягнення

На шляху до виправлення немає нічого поганого в тому, щоб віддати собі належне і похвалити за те, чого вдалося досягти протягом року. Нарешті переїхали у власну квартиру? Почали потроху відкладати гроші на майбутнє? Кинули шкідливу звичку і дійшли до спортзалу? Неважливо, якими дрібними можуть здаватися ваші досягнення, вони заслуговують на те, щоб бути поміченими і оціненими. Розділіть свою радість з сім’єю і друзями, адже так ви впевнено ввійдете в новий рік і приймете нові випробування, які вас там чекають. А для більшої мотивації напишіть свої досягнення на сніжинки і прикрасьте ними робочий простір або новорічну ялинку!

3. Простіть себе і інших

Всі ми не без гріха. Помилки робить кожен, і тут нічого не вдієш. Важливо навчитися їх приймати, як би важко це не було, і нести відповідальність за їх наслідки. Але перш ніж зробити крок в новий рік, вибачте себе за допущені промахи. Найпростіше звинувачувати себе і тягнути цей тягар із старого року в наступний. Відпустіть всі помилки і образи, помиріться з тими, кого мимоволі зачепили. Сказати «пробач» ніколи не пізно, і зараз саме час це зробити! Не таїть зла на інших за їх поведінку і вчинки. Пробачити цих людей – ще не означає обов’язково повернути їх у своє життя або почати з ними контактувати. Важливо відпустити свою внутрішню злість, образу і претензії, які в вас накопичилися. Відзначте новий рік без присмаку гіркоти, відчувши полегшення на душі.

4. Подякуйте оточуючих

А тепер подумайте про найважливіших людей у вашому житті. За що ви б сказали їм спасибі? Зберіть рідних і друзів за одним столом і скажіть їм, які ви щасливі, що вони є у вашому житті. А якщо це неможливо, розішліть паперові або електронні листівки з вдячністю за все, що вони для вас зробили або чим допомогли останнім часом. Уміння бути вдячними – це м’яз, який потрібно тренувати. Чим більше ви замислюєтеся над тим, що хорошого дає вам життя, тим більше позитивного навколо себе ви помічаєте. Ця якість допоможе вам обзавестися новими знайомими і друзями в 2020-му році!

5. Позбавтеся від зайвого

Не варто прив’язуватися до старих речей, якщо вони вам більше не потрібні. Пройдіться по кімнатах і зберіть те, чим не користуєтеся довгий час. Розберіть шафу, очистивши її від одягу, який не використовуєте ось уже кілька сезонів поспіль. Позбавтеся від книг, які не збираєтеся читати. Віддайте це все нужденним або викиньте. Навіщо вам фото з людьми, яких ви не пам’ятаєте? Роздруковані документи, склавши руки лежать на полицях? Подумайте, з ким із знайомих ви хочете продовжувати спілкуватися, а з ким пора попрощатися. А ще відмініть всі непотрібні підписки і навчиться, нарешті, говорити «ні». Відчуйте себе вільними і відкритими для нових речей, які займуть місце старих і не будуть обтяжувати своїм вантажем.

6. Займіться невідкладними справами

Подумайте, які справи варто завершити до кінця року, що минає, а які можна відкласти до наступного? В кінці грудня багато хто відчуває стрес через завал на роботі, так чи не краще визначитися, що може почекати, а що вимагає негайного втручання? Зосередьтеся на справах, з якими небажано тягнути, щоб новий рік не почався для вас з авралу і сильної завантаженості. Почніть 2020-й з відчуттям добре виконаної роботи!

7. Визначтеся з планами на майбутній рік

Для початку випишіть в блокнот короткострокові цілі, досягти яких потрібно вже в січні. Вони повинні бути реальними і посильними. Ставити важкоздійснювані або недосяжні завдання – значить заздалегідь прирікати себе на провал. Подумайте, чим би ви хотіли зайнятися в новому році і складіть конкретний план. Нехай він завжди буде у вас перед очима. Першого січня вам буде не до цього, тому потрібно зробити замітки вже зараз. Так у вас буде більше шансів вступити в новий рік з ясним усвідомленням того, як ви хочете його прожити. І не коріть себе за той час, який ви проведете на дивані, відпочиваючи після свят. Тільки пообіцяйте, що не пролежете на ньому до наступного грудня.

І останнє … Назвіть найкращий момент цього року. Як би ви охарактеризували 2019 й однією фразою? І закінчите пропозицію «Це був чудовий рік, тому що …» в коментарях!

 • Як правильно закінчити рік і почати новий, щоб він не пройшов даремно?

  Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

  View all posts