Як мирно пережити зустріч з родичами на новорічні свята?

Попереду низка найяскравіших і сімейних свят року, а це означає, що візиту до родичів просто не уникнути. Звичайно, в ідеалі вся рідня збирається за святковим столом, весело спілкується і насолоджується їжею і товариством один одного. Але на ділі так буває далеко не завжди. Що робити, якщо збір всієї родини разом приносить вам не найкращі відчуття?

Як пережити візит до родичів на свята з меншим стресом для себе

Ці 10 порад допоможуть вам уникнути конфліктних ситуацій і з гідністю протриматися в компанії тих, з ким у вас натягнуті відносини.

1.Не намагайтеся всім подобатися

Давайте начистоту: деякі родичі можуть краще ставитися до собак і чужих людей, ніж до найближчих і рідних. А від братів і сестер можна так і не дочекатися доброго слова, як би ви не намагалися знайти з ними спільну мову. Як же ходити по цьому мінному полю, якщо ви не хочете порушувати традицію і ігнорувати запрошення на святковий сімейний вечерю?

Для початку змиріться з тим, що ви не всім подобаєтеся. Може бути, тому що нагадуєте їм когось з їх минулого, хто погано ставився до них самих. Або вони розцінюють вас як загрозу: раптом ви займете чиєсь нагріте місце в сім’ї. Ви мало що можете змінити в цій ситуації. Навпаки, чим більше ви будете намагатися їх переконати, тим гірше вони можуть почати до вас ставитися. Ні в якому разі не будьте грубими, навіть якщо грублять вам. Просто перестаньте намагатися всім сподобатися, щоб не вганяти себе в ще більший стрес.

2. Приймайте ситуацію такою, яка вона є

Відмовившись від ідеї змінити чиюсь упереджену думку на ваш рахунок, ви відчуєте, як відразу стає легше. Приймайте ситуацію такою, яка вона є. Лізти зі шкіри геть, доводячи щось комусь – собі дорожче! Зрозумійте, що б ви не сказали або не зробили, це ніяк не вплине на сформоване до вас ставлення з боку родича. Сядьте в різних кінцях столу, щоб менше контактувати з неприємною вам особистістю. Так ви швидше насолодитеся ввечерею і збережете спокій.

3. Налаштуйтеся на оптимістичний лад

Навряд чи ви очікуєте, що хтось із ваших родичів, яких ви не дуже-то хочете бачити, змінився. А раптом? Просто уявіть, що таке могло статися, але не живіть великих надій. Просто зберігайте оптимізм і тримайте голову вище. Нехай все негативне пройде повз вас і не зачепить.

4. У сусіда трава зеленіша?

Часто причиною недружелюбності є сама справжня людська заздрість. Ви можете і не підозрювати, що деякі за святковим столом вважають, що життя у вас краще, і легше, і цікавіше, ніж у них самих. Чуючи їдкі коментарі на свою адресу або «милі компліменти», пам’ятайте, що у сусіда трава завжди зеленіша. Справа не в вас, а в сприйнятті ситуації з боку родичів. Вони бачать тільки те, що хочуть бачити, і не знають, як справи йдуть насправді. Це відомо тільки вам, як і те, що порівняння часто бувають необ’єктивними. Нічого особистого, просто трава зеленіша …

Як мирно пережити зустріч з родичами на новорічні свята?

5. Не все крутиться навколо вас

Збір всієї родини на свята відбувається не тільки через вас. Пам’ятайте про це, якщо будете сприймати ігнорування з чиєїсь сторони на свій рахунок. Ви – лише один із запрошених гостей. А на малоприємну поведінку і розмови оточуючих вас людей штовхають їх власні страхи і невпевненість в собі. Ви дієте на них як спусковий гачок, а їх пасивно-агресивна поведінка говорить тільки про те, що вони намагаються все тримати під контролем. Ви тут ні при чому.

6. Ввічливість завжди в моді

Як би не було складно, постарайтеся бути добрими до всіх, навіть якщо це справжнє для вас випробування. Ви не тільки поліпшите свою карму, а й дасте їм те, чого ваші родичі самі себе позбавляють. Уявляєте, що відбувається в їх голові, якщо вони постійно зляться і лихословлять? Їх внутрішній критик ще жорсткіше тих слів, які вони говорять оточуючим. Виявляючи ввічливість, ви не заохочуєте їх за погану поведінку, а скоріше зберігаєте свою честь і гідність.

7. Прикусіть язика

Почувши на свою адресу щось недоброзичливе, хочеться тут же розвернутися і відповісти в тому ж дусі. Але тримайте себе в руках! Звичайно, простіше сказати, ніж зробити, але не опускайтеся до грубої відповіді. Замість цього поверніться до іншої людини, що сидить за столом і почніть говорити з ним на абстрактну тему. Або допоможіть віднести порожні тарілки на кухню. Вийдіть на вулицю і подихайте свіжим повітрям. Робіть що завгодно, але не реагуйте! Зберігайте спокій і стежте за своєю мовою, щоб потім вам не було соромно.

8. Займіть правильну позицію

Якщо все ж опонент не вгамовується … Не дозволяйте йому витирати об себе ноги. Ви за мирне врегулювання ситуації, але це не означає, що вас можна втоптувати в бруд. Якщо потрібно позначити рамки дозволеного, зробіть це! Глибоко вдихніть і дивлячись родичу в очі м’яко мимохідь скажіть: «Мені шкода, що ти так вважаєш, але не міг би ти пояснити, чому?» Мова йде не про те, щоб розпалити суперечку, а про те, щоб вивести людину на відвертий діалог. Нехай пояснить свою позицію. Можливо, ви з’ясуєте для себе щось важливе.

9. Підготуйтеся до зустрічі морально

Перш ніж вирушити на зустріч з родичами, поговоріть про свої побоювання з тими, кому довіряєте. Якщо йдете в парі з кимось, заздалегідь домовтесь, що буде служити сигналом до відходу з гостей. Це може бути якийсь жест або слово. Зберіться на свято так, щоб відчувати себе впевнено у своїй «шкурі». Вдало підібраний наряд, свіжий манікюр … Це може бути що завгодно! Зовнішня надзвичайність часто додає впевненості в собі і своїх силах.

10. Вирішуйте самі: йти чи залишитися вдома

Ви заслуговуєте провести свята в гарному настрої, навіть якщо зустрінете їх удвох з другою половинкою або взагалі на самоті. Знаючи, що на сімейній вечері на вас почнуть тиснути, ви можете захотіти просто залишитися вдома. Що ж, маєте право … Просто знайте, що ніхто не сміє вас позбавляти можливості об’єднатися з родичами на Новий рік і Різдво і відзначити свята з людьми, яких ви любите. А далі ви знаєте, що робити!

  • Як мирно пережити зустріч з родичами на новорічні свята?

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts