Випадання волосся – Які є типи випадання волосся у жінок?

Випадання волосся у жінок – це реально! Число жінок, які протягом життя мають повне волосся на голові, становить менше 45% жіночого населення світу.

Будь то захворювання, стрес чи гормональний дисбаланс, факторів, що сприяють випаданню волосся у жінок, достатньо. У цій статті давайте розглянемо всі типи випадіння волосся у жінок, їх причини, симптоми та варіанти лікування.

Види алопеції (випадіння волосся) у жінок

Випадання волосся - Які є типи випадання волосся у жінок?

1. Андрогенетична алопеція

Якщо у вашій родині були випадки випадіння волосся, і ви почали помічати аномальне випадання волосся, швидше за все, ви маєте справу з андрогенною алопецією. Також відоме як випадіння волосся за жіночим типом, воно обумовлене генетично і є основною причиною випадіння волосся у жінок.

Ви можете помітити надмірне випадання волосся у віці від 12 до 40 років із цим захворюванням. Ви також помітите, що ваше волосся починає випадати прямо з середини шкіри голови.

2. Осередкова алопеція

Гніздова алопеція, аутоімунне захворювання, спричиняє випадання волосся на шкірі голови частинами. Це може навіть прогресувати до тотальної або універсальної алопеції. Тотальна алопеція передбачає облисіння всієї шкіри голови. Універсальна алопеція зустрічається рідко і вражає весь організм.

3. Рубцева алопеція

Рубцева алопеція – це стан, при якому імунна система організму атакує волосяні фолікули, тим самим перешкоджаючи росту нового волосся. Цей стан може призвести до необоротної втрати волосся. Коли ваше волосся випадає, воно замінюється рубцевою тканиною.

4. Травматична алопеція

Це трапляється, коли ваше волосся травмується засобами для укладання, які можуть його пошкодити або зламати. Продукти, які виділяють тепло, гарячі гребінці та деякі хімічні речовини можуть призвести до надмірної сухості та завивання волосся.

Вони можуть видалити ефірні олії шкіри голови та вологу, яку потребує ваше волосся. Пошкодження стрижня волосся призводить до легкої ламкості.

Ознаки випадіння волосся у жінок

Випадання волосся - Які є типи випадання волосся у жінок?

  • Загальне порідіння на маківці. Чоловіки частіше помічають залисини, тоді як жінки помітять різницю в щільності.
  • У деяких випадках можна побачити залисини.
  • Якщо ви нещодавно пережили емоційну травму, ви можете помітити, що ваше волосся падає жмутами в душі або під час розчісування.
  • Повна втрата волосся також може спостерігатися після кількох медичних процедур, наприклад хіміотерапії.

Що може спричинити випадання волосся у жінок?

1. Медичні умови

Кілька захворювань можуть спричинити випадання волосся у жінок, від хвороби Ходжкіна до Сцелорами та хвороби Аддісона. Нижче наведено найпоширеніші умови:

A. Гіпотиреоз

Гіпотиреоз – це стан, при якому ваша щитовидна залоза не виробляє достатньо тиреоїдних гормонів. Гормони щитовидної залози допомагають регулювати кількість енергії, яку використовує ваше тіло. Будь-яка зміна рівня гормонів щитовидної залози може вплинути на інші процеси в організмі, включаючи ріст нових фолікулів і пасом волосся.

B. Гіпопітуїтаризм

Гіпофіз розташований у головному мозку та регулює майже всі гормони, які виробляє ваше тіло. Будь-яке порушення секреції може вплинути на різні процеси в організмі, включаючи ріст волосся.

C. Хвороба Хашимото

Це захворювання характеризується атакою щитовидної залози з боку імунної системи. Це може впливати на секрецію гормону щитовидної залози, що призводить до втрати волосся.

D. Системний червоний вовчак

Це ще один аутоімунний стан, при якому організм запускає реакції імунної системи, атакуючи здорові клітини, які він сприймає як чужорідні.

E. Плоский лишай

Це аутоімунне захворювання, яке призводить до появи горбків, зазвичай навколо ран. Іноді це може навіть вплинути на порожнину рота ( 3 ). Плоский лишай може сильно свербіти і може призвести до випадання волосся та рубців через постійне свербіння.

F. Tinea Capitis

Грибкова інфекція, яка вражає шкіру голови, викликає круглі сверблячі плями, які навіть є заразними. Інфекція може спричинити випадання волосся, якщо її не вжити на ранніх стадіях.

Г. Целіакія

Глютен – це білок, який міститься в деяких продуктах харчування. Целіакія – це стан, при якому глютен викликає пошкодження кишечника. Це може призвести до недоїдання, що також вплине на ріст вашого волосся.Перш ніж лікувати симптом, завжди краще усунути основну причину. 


Якщо у вас випадає волосся через будь-яке з цих захворювань, спочатку вилікуйте це захворювання.

2. Гормональний дисбаланс

Гормони відіграють важливу роль у визначенні росту вашого волосся. Жінки проходять через низку гормональних змін протягом життя. Коливання цих гормонів може призвести до випадання волосся.

Тестостерон – це чоловічий статевий гормон, який також міститься в жіночому організмі. Високий рівень цього гормону пов’язаний з випаданням волосся. Дигідротестостерон є похідним тестостерону і головним чином відповідає за випадання волосся. Він зв’язується з рецепторами у ваших волосяних фолікулах, перешкоджаючи процесу росту волосся.

A. Випадіння волосся після пологів

Це відбувається через зниження жіночих гормонів – естрогену і прогестерону – після пологів. Зниження цих гормонів відбувається тому, що організм готується повернутися до нормального стану. Саме тоді ви можете помітити раптову втрату великої кількості пасом волосся.

B. Менопауза

Випадання волосся відбувається у жінок у період менопаузи через зниження гормонів естрогену та прогестерону. Ваші дітородні роки добігають кінця, тому організм не потребує цих гормонів у такому високому рівні.

C. СПКЯ

СПКЯ – це стан, при якому рівень андрогенів у жінок, як правило, високий. Це також може бути причиною випадіння волосся.

3. Стрес

Стрес може навіть спровокувати випадання волосся як у чоловіків, так і у жінок. Усе, що може навантажувати ваше тіло психічно чи фізично, може уповільнити певні процеси, як-от виробництво волосяних фолікулів.

Telogen Effluvium:

Це тимчасовий стан випадіння волосся, який виникає, коли тіло чимось травмовано. Це може бути стресова подія, як-от втрата в чиємусь житті, або помітна зміна, як-от пологи.

Це може порушити життєвий цикл волосся та уповільнити його, спричинивши втрату волосся. Якщо ви все-таки помітили, що ваше волосся рідшає, швидше за все, ви перенесли занадто багато стресу. Ви навіть можете помітити 3-місячну затримку у випадінні волосся після стресової події.

Висока температура, стрес, інфекції та дієта також можуть спричинити телогенове випадання. Деякі ліки також можуть сприяти випаданню волосся через телоген. До них відносяться ретиноїди, антидепресанти, бета-блокатори та нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ).

4. Авітаміноз

Нестача деяких вітамінів і мінералів може сприяти випаданню волосся у жінок. Дослідження показують, що низький рівень вітаміну D пов’язаний з гніздовою алопецією у чоловіків і жінок. Деякі дослідження також показують, що якщо у вас мало заліза та вітаміну B, ви можете відчувати втрату волосся.

Якщо ви вважаєте, що ваше випадання волосся пов’язане з будь-яким із цих недоліків, ви можете спробувати споживати продукти, багаті цими вітамінами та мінералами, або звернутися до свого лікаря за добавками.


Лікування випадіння волосся у жінок

Випадання волосся - Які є типи випадання волосся у жінок?

1. Міноксидил

Міноксидил випускається у формі піни та інших рідин. Його потрібно наносити безпосередньо на шкіру голови. Міноксидил зазвичай призначають пацієнтам з алопецією. Можливо, вам доведеться використовувати кілька місяців разом, щоб ви могли помітити покращення.

2. Замісна гормональна терапія

Замісна гормональна терапія є варіантом для тих, хто страждає на андрогенну алопецію. Цей метод спрямований на постачання жіночих статевих гормонів і підвищення їх рівня в організмі жінки. Це може допомогти стимулювати відростання волосся у жінок.

3. Місцевий третиноїн

Це може бути рекомендовано вашим лікарем у поєднанні з міноксидилом. Актуальний третиноїн іноді може погіршити випадання волосся. Тому важливо проконсультуватися з лікарем, якщо він/вона рекомендував те саме.

4. Кортикостероїди

Ці ліки можна застосовувати як місцево, так і перорально. Однак найефективнішим лікуванням є введення їх у різні частини шкіри голови. Ви можете помітити відновлення росту волосся через кілька тижнів. Лікування можна повторювати кожні 4-6 тижнів.

Кортикостероїди іноді можуть призвести до атрофії шкіри та витончення шкіри голови. Якщо ви помітили будь-який із цих побічних ефектів, зверніться до лікаря щодо альтернативи.

5. Антралін

Антралін використовується для лікування гніздової алопеції та вважається безпечним і ефективним у лікуванні випадіння волосся. Ви можете наносити його на шкіру голови один раз на день. Починаючи з кількох хвилин, ви можете поступово досягти кількох годин.Примітка:


Після нанесення обов’язково змийте його холодною водою з милом.

6. Хірургія

Якщо ви не бачите покращення після місцевих і пероральних форм ліків від випадіння волосся, ви навіть можете поговорити зі своїм лікарем про різні доступні інвазивні методи. Трансплантація та відновлення волосся також можуть бути варіантом для вас.

Однак трансплантація волосся більш поширена у чоловіків, ніж у жінок. Це пояснюється тим, що випадання волосся у жінок не таке помітне і помітне, як у чоловіків. Поговоріть зі своїм лікарем про можливі ризики, перш ніж підійти до хірургічних методів.

Висновок

Зміна гормонів, стрес і гени сприяють випаданню волосся у жінок. Певні захворювання, пов’язані з порушенням гормонального фону, також можуть спричинити втрату волосся. Однак доступні місцеві, пероральні та інвазивні методи лікування, які стимулюють ріст волосся та допомагають покращити такі умови. Перед лікуванням симптомів завжди рекомендується усунути основну причину. Якщо у вас є якісь медичні проблеми, їх вирішення може навіть допомогти зменшити випадіння волосся.