Волосся – Як визначити догляд за типом волосся?

Зміст

Чи не забули ви приділити увагу своєму волоссю серед напруженого графіку? Або ви дуже збентежені тим, якою має бути правильна процедура догляду за волоссям серед безлічі варіантів? Тоді ви потрапили на правильну сторінку.

Правильний догляд за волоссям гарантує, що ваше волосся залишатиметься наживленим, здоровим, без кучерявого волосся та сильним – крім того, це не повинно зайняти надто багато часу. Продовжуйте читати, щоб знайти правильну процедуру для вашого типу волосся.«Перш ніж вибрати будь-який режим догляду за волоссям, важливо проаналізувати свій тип волосся та визначити причини проблем з волоссям. 


За результатами аналізу буде визначено необхідний догляд за волоссям і лікування. 


Крім того, слід пам’ятати, що хімічна обробка волосся може бути агресивною для ваших пасом».

Чому важливо доглядати за волоссям?

Волосся - Як визначити догляд за типом волосся?

Дотримання правильного режиму догляду за волоссям є таким же важливим, як і дотримання режиму догляду за шкірою – воно зберігає ваше волосся м’яким, здоровим, вільним від інфекцій, жирності та інших захворювань. Частота миття голови залежить від типу шкіри голови та структури волосся .

За словами нашого головного дерматолога доктора Харіша Кутама: «Перш ніж вибрати будь-який режим догляду за волоссям, важливо проаналізувати свій тип волосся та визначити причини проблем з волоссям. За результатами аналізу буде визначено необхідний догляд за волоссям і лікування. Крім того, слід пам’ятати, що хімічна обробка волосся може бути агресивною для ваших пасом».

Як визначити свій тип волосся?

Волосся - Як визначити догляд за типом волосся?

1. Пряме волосся

Пряме волосся не легко завивається і спадає рівно від коренів до кінчиків. Зазвичай він м’який і шовковистий. Жінки з таким типом волосся, як правило, мають жирну шкіру голови, через що волосся стає жирним рівномірно.

2. Хвилясте волосся

Цей тип волосся знаходиться між прямим і кучерявим волоссям. Ви можете помітити м’які великі локони, коли вони просуваються від коренів до кінчиків. Цей тип волосся зазвичай має грубу структуру. Добре тримає зачіску. Отже, якщо ви все одно хочете випрямити, завити або укласти волосся, цей тип волосся найзручніший і з ним найлегше експериментувати.

3. Кучеряве волосся

Цей тип волосся визначається помітними локонами від коренів вниз. Кучеряве волосся має тенденцію бути більш сухим і кучерявим порівняно з прямим і хвилястим типом волосся.

Кучеряве волосся можна далі розділити на:

 • Тип 3А (розпущені локони)
 • Тип 3B (середні локони)
 • Тип 3C (тугі локони)

4. Кудрівка

Також відоме як «афроамериканське» волосся, цей тип волосся характеризується дуже тугими локонами та насправді досить крихким. Він легко ламається, якщо за ним не доглядати належним чином.

Кудраве волосся можна далі розділити на:

 • Тип 4A (м’який)
 • Тип 4B (дротяний)
 • Тип 4C (надзвичайно жорсткий)

Фактори, які впливають на частоту миття голови

Мити голову щодня не рекомендується. Шампуні видаляють ефірні олії та вологу, необхідні вашому волоссю, щоб залишатися зволоженим. Лише якщо ви належите до будь-якої з наведених нижче категорій, ви можете подумати про часте миття голови шампунем:

1. Мастило/Масло

Жирне волосся притягує бруд і забруднення. Це може призвести до закупорки пір і розвитку інших захворювань, таких як лупа. Ваш вік, гени, спосіб життя та гормональні зміни визначають, наскільки ваша шкіра голови жирна. Вам може знадобитися мити голову майже щодня, якщо ваша шкіра голови дуже жирна через будь-який із цих факторів.

2. Ваш тип волосся

Чим пряміше ваше волосся, тим більше воно буде жирним. Тонке пряме волосся потрібно мити частіше, ніж текстуроване або кучеряве волосся.

3. Пил або пилкові зерна

Якщо ви більшу частину часу працюєте на відкритому повітрі або займаєтеся такими справами, як садівництво, можливо, вам доведеться частіше мити волосся, оскільки ваша шкіра голови піддається більшому впливу пилу та забруднення.

4. Спосіб життя

Якщо ви багато подорожуєте або регулярно займаєтеся спортом, ваша шкіра голови може відчувати себе більш пітливою, і її потрібно мити кожні один-два дні.Якщо у вас є будь-які захворювання, такі як лупа або підвищена жирність шкіри голови, ви можете поговорити зі своїм лікарем і дотримуватися рекомендованого ним/її режиму.


1. Пряме волосся

Багато з нас схильні припускати, що пряме волосся легко доглядати і не потребує особливого режиму. Однак пряме волосся – це те, що легко жирніє, і за ним потрібно доглядати так само, як і за іншими типами волосся.

Як прати:

 • Використовуйте безсульфатний шампунь, який допоможе вам позбутися надлишку жиру та бруду. Існують певні продукти, спеціально створені для запобігання жиру та жиру на шкірі голови.
 • Рекомендується мити голову раз на 2-3 дні, за винятком випадків, коли ваша шкіра голови надмірно жирна з інших причин.

Як доглядати:

 • Використовуйте легкий кондиціонер і уникайте незмивних кондиціонерів. Вони можуть обтяжувати ваше волосся та робити його занадто важким.
 • Ви навіть можете вибрати кондиціонер, який містить олії, такі як кокосова або жожоба. Це збереже ваше волосся живильним і м’яким, не обтяжуючи його.
 • Наносьте кондиціонер тільки на стрижень і уникайте коренів. Це запобіжить його падінню та відчуття жирності.
 • Використання мусу для збільшення об’єму запобігає випаданню волосся біля коріння. Нанесіть його на вологе волосся , перш ніж залишити його висохнути.

2. Хвилясте волосся

З хвилястим волоссям можна багато в чому експериментувати, якщо за ним доглядати. Цей тип волосся знаходиться десь посередині між прямим і кучерявим волоссям, тому його легко укладати.

Як прати:

 • Хвилясте волосся не потрібно мити так часто, як пряме, оскільки вони, як правило, сухіші. Хвилясте волосся необхідно мити раз в 3-4 дні.
 • Використання безсульфатного шампуню, спеціально розробленого для хвилястого типу волосся, має підійти.

Як доглядати:

 • Живлення волосся масляним масажем перед миттям збереже його здоровим і зволоженим. Робити це можна за годину до миття голови.
 • Кондиціонуйте волосся кожного разу, коли миєте його.
 • Хвилясте волосся має тенденцію бути більш сухим, ніж пряме волосся на кінцях. Ви можете використовувати олію, щоб запобігти цьому та підтримувати стрижень волосся та кінчики живлення та зволоження.
 • Ви навіть можете використовувати незмивний кондиціонер, щоб пом’якшити волосся та зробити ці хвилі помітними. Нанесіть його на вологе волосся після того, як ви вийшли з душу, і нагніть волосся вперед. Розімніть волосся кулаками, щоб воно підстрибнуло, і дайте йому висохнути.

3. Кучеряве волосся

Кучеряве волосся дарує вашому волоссю життя та додає відчуття веселощів вашій особистості. Однак за ним важко доглядати, і він дуже легко висихає.

Як прати:

 • Вимийте волосся безсульфатним шампунем. Обмежте використання шампуню шкірою голови, оскільки вона потребує очищення. Шампуні, як правило, також видаляють ефірні олії та вологу, що може зробити ваше волосся надмірно сухим і кучерявим, якщо нанести їх на стрижень.
 • Мийте волосся раз на тиждень, щоб воно не пересушилося.
 • Використання кондиціонера на волоссі кожні 3-4 дні допоможе зберегти його м’яким і живитим.

Як доглядати:

 • Кондиціонування волосся важливіше, ніж миття його шампунем. Це зберігає його живленням і без завитків. Ви навіть можете додати кілька крапель ефірної олії до свого кондиціонера, щоб захистити шкіру голови та волосся від сухості.
 • Глибоке кондиціонування волосся може бути невід’ємною частиною вашого режиму.
 • Розчісуйте волосся в душі після нанесення кондиціонера. Це найкращий спосіб запобігти його поломці.
 • Ви можете використати крем для формування локонів, щоб зробити ці петлі помітними!
 • Придбайте насадку-дифузор, щоб запобігти кучерявому волоссю. Це інструменти, які допомагають вашому волоссю сушитися за певною схемою, щоб запобігти його розпушенню.

4. Кудрівка

Для цього типу волосся характерні дуже тугі локони. Він також має тенденцію бути дуже сухим.

Як прати:

 • Використовуйте м’який безсульфатний шампунь, щоб запобігти пересушенню волосся.
 • Зосередьтеся на коренях і уникайте валів. Шампуні, як правило, видаляють природні жири з вашого волосся.
 • Ви можете вмиватися разом з кондиціонером кожні 2-3 дні на тиждень.

Як доглядати:

 • Глибоко кондиціонуйте волосся принаймні раз на тиждень, щоб забезпечити його поживними речовинами та зволоженням. Це допоможе запобігти його розпушенню та висиханню.
 • Ви можете використовувати зволожуючий спрей для ваших пасом щодня, щоб вони залишалися м’якими та зволоженими.
 • Змастіть волосся маслом за годину до миття шампунем і кондиціонером.
 • Розплутайте волосся, коли ви приймаєте душ, після того як ви його кондиціонуєте. Це запобіжить поломці.

Загальні поради для всіх типів волосся

Волосся - Як визначити догляд за типом волосся?

1. Масляний масаж

Змащувати волосся раз на тиждень важливо, щоб забезпечити його поживними речовинами та зволоженням. Ви навіть можете використовувати ефірні олії, щоб вирішити проблеми з волоссям.

Як робити масаж:

 • Змішайте ефірну олію з олією-носієм на ваш вибір.
 • Підігрійте і нанесіть на шкіру голови.
 • Обережно втирайте масло в шкіру голови протягом 5 хвилин і залиште приблизно на годину.
 • Змити шампунем і теплою водою.

2. Підстригти волосся

Ні, підстригаючи волосся, воно не росте швидше! Що він може зробити для вас, так це зробити ваше волосся здоровішим, м’якшим і без посічених кінчиків. Рекомендується обрізка кожні 2-3 місяці.

3. Уникайте занадто часто зав’язувати волосся

Зав’язування волосся може спричинити його ламкість і навіть призвести до його втрати. Це відбувається через те, що корінці постійно тягнуть, що з часом призводить до їх ламання.

4. Одягайте капелюх, коли виходите

Відомо, що сонце шкодить вашій шкірі, але воно також може зневоднити та пошкодити ваше волосся! Крім того, забруднення та бруд можуть накопичуватися на шкірі голови, спричиняючи її забруднення. Це може змусити вас занадто часто мити голову, що може виявитися шкідливим у довгостроковій перспективі.

5. Вимийте волосся прохолодною або теплою водою

Гаряча вода має тенденцію видаляти ефірні олії та вологу зі шкіри голови. Для ополіскування волосся використовуйте прохолодну або теплу воду.

6. Уникайте використання продуктів, які виробляють занадто багато тепла

Продукти, які виділяють тепло, можуть пошкодити ваше волосся, спричиняючи його з часом ламання та виглядання сухим, тьмяним і кучерявим. Щоразу, коли ви використовуєте такий продукт, обов’язково нанесіть термозахисний засіб, щоб зменшити пошкодження.

Висновок

Дотримання режиму догляду за волоссям відповідно до вашого типу волосся важливо, щоб воно було живим, м’яким і здоровим. Це також запобігає ламкості та випаданню волосся. Як часто ви миєте голову, залежить від таких факторів, як ваш спосіб життя, ступінь жирності вашого волосся та те, як часто ви гуляєте.

Обов’язково масажуйте волосся з використанням олії принаймні раз на тиждень, незалежно від типу вашої шкіри голови/волосся. Це допомагає живити фолікули та зміцнює волосся. Якщо у вас є будь-які захворювання шкіри голови, які вимагають використання лікувальних шампунів, дотримуйтеся режиму, рекомендованого лікарем.