Тирозиназа – Яка роль тирозинази по догляду за шкірою?

Занадто багато всього погано. Яким би чудовим це не було. Те саме стосується тирозинази – життєво важливого ферменту, необхідного вашій шкірі для виробництва меланіну (пігменту). Отже, чому надлишок тирозинази шкідливий?

Хоча меланін захищає шкіру від шкідливого ультрафіолетового випромінювання та надає шкірі, волоссю та очам природний колір, надмірне вироблення може призвести до небажаної засмаги, пігментних плям і темних плям. Ось чому креми проти засмаги та сироватки для освітлення шкіри блокують активність тирозинази.

Хоча плями та загар ніколи не повинні похитнути вашу впевненість, є кілька інгібіторів тирозинази, які можуть допомогти вам позбутися пігментації. Отже, давайте детально розглянемо цей фермент і як можна блокувати вироблення тирозинази у вашій шкірі.

Як працює тирозиназа? Яка його ключова роль?

Тирозиназа - Яка роль тирозинази по догляду за шкірою?

Тирозиназа працює шляхом окислення амінокислоти під назвою тирозин для створення меланіну. Фермент в основному міститься в меланоцитах, клітинах, що виробляють пігмент.

Тирозиназа допомагає контролювати та регулювати кількість виробленого меланіну. Коли ваша шкіра піддається впливу ультрафіолетового випромінювання, тирозиназа у вашому тілі виробляє меланін, щоб запобігти пошкодженню, викликаному ультрафіолетом.

Джерела тирозинази

Тирозиназу можна отримати з різних мікробів, таких як бактерії та гриби, рослини та тварини. Він використовується в кількох галузях промисловості, включаючи косметологію, біохімічну та фармацевтичну.

Тирозиназа також може бути використана для очищення стічних вод завдяки їх дії. Рослини та комахи також використовують тирозиназу для прискорення процесу загоєння ран.

Тирозиназа грибів

Одним із багатьох джерел тирозинази є гриби. Вони містять щонайменше 10 різних ізоформ тирозинази.

Можливо, ви помітили, що коли ви купуєте гриби і залишаєте їх у холодильнику на багато днів, вони стають темно-коричневими. Відбувається це через підвищений вміст в них тирозинази.

Деякі типи тирозинази, отриманої з грибів, також використовуються в косметичній промисловості та промисловості по догляду за шкірою. Найефективніший з партії отримують з певного виду грибів, відомого як Agaricus Bisporus.

Що таке інгібітори тирозинази?

Тирозиназа - Яка роль тирозинази по догляду за шкірою?

Інгібітори тирозинази – це хімічні речовини, які прямо чи опосередковано пригнічують вироблення меланіну у вашій шкірі. Вони лікують майже всі форми пігментації. Інгібітори тирозинази використовуються індустрією краси для запобігання гіперпігментації, засмаги та інших подібних проблем шкіри.

Однак, якщо ви генетично темношкірі, діяльність тирозинази не може бути заблокована. Можна пригнічувати лише меланін, який виробляється в надмірних кількостях через зовнішні фактори, такі як ультрафіолетове опромінення.

Як я можу заблокувати вироблення тирозинази в шкірі?

1. Гідрохінон

Гідрохінон діє, зменшуючи кількість меланоцитів у вашій шкірі. Це засіб для освітлення та відбілювання шкіри. Зазвичай він продається в 2-відсотковій концентрації без рецепта.

Поговоріть зі своїм лікарем про концентрації, які вам слід вибрати, щоб забезпечити ефективні результати. Як правило, вам може знадобитися кілька тижнів, щоб помітити будь-які зміни кольору шкіри після постійного використання гідрохінону.

2. Койева кислота

Койевую кислоту отримують з різних грибів. Використовується для лікування пігментації та засмаги. Койкова кислота , яка широко використовується для зменшення пігментації та темних плям, діє шляхом інгібування тирозину, амінокислоти, яка присутня у вашій шкірі.

Ця кислота по суті перетворюється на меланін тирозиназою. Блокування виробництва цієї амінокислоти призводить до зменшення меланіну в шкірі.

Гідрохінон зазвичай рекомендується в концентраціях 2-4%.

3. Альфа арбутин

Альфа-арбутин отримують з мучниці. Вважається одним з найефективніших інгібіторів тирозинази. Арбутин діє шляхом пригнічення активності тирозинази, яка відбувається в епідермісі.

Також кажуть, що ви можете побачити результати протягом кількох тижнів постійного використання цього інгредієнта. Зазвичай рекомендується використовувати в 2-відсоткових концентраціях.

4. Азелаїнова кислота

Азелаїнова кислота ефективна при лікуванні запальної гіперпігментації. Його отримують із пшениці, ячменю та жита. Азелаїнова кислота є ефективним засобом для лікування станів гіперпігментації, таких як мелазма.

Вам знадобиться до кількох тижнів, щоб помітити результати. Кажуть, що цей інгредієнт має ефект освітлення шкіри при використанні в 20-відсоткових концентраціях. Однак важливо проконсультуватися з фахівцем, перш ніж використовувати його на своїй шкірі.



Якщо ви постійний курець, азелаїнова кислота може негативно вплинути на вашу шкіру.



Спочатку азелаїнова кислота використовувалася як місцевий засіб для лікування прищів. 


Однак через його здатність пригнічувати активність тирозинази індустрія краси почала використовувати його для лікування гіперпігментних розладів, таких як мелазма.

5. Ретиноїди

Ретиноїди є похідними вітаміну А, які пригнічують активність тирозинази. Він перешкоджає виробленню меланіну і освітлює шкіру. Ретиноїди також можуть збільшити коефіцієнт оновленості клітин шкіри. Це зменшує появу пігментних плям і засмаги.

6. Екстракт солодки

Екстракт солодки широко використовується в індустрії догляду за шкірою для пригнічення вироблення тирозинази в шкірі. Він запобігає надмірному виробленню меланіну, тим самим освітлюючи шкіру та зменшуючи появу темних плям, засмаги та інших подібних проблем шкіри.

7. Вітамін С

Вітамін С можна отримати зі свого раціону. Цитрусові та зелені овочі мають здатність інгібувати тирозиназу в шкірі. Вітамін С ефективний у лікуванні темних плям, засмаги, вугрів та інших проблем.

Вітамін С використовується як антиоксидант у косметичній промисловості. Це означає, що він запобігає окисленню тирозину в меланін.

Висновок

Тирозиназа – це група ферментів, яка сприяє процесу пігментації вашої шкіри. Це життєво важлива частина вашого тіла, оскільки вона виробляє меланін, який захищає вашу шкіру від пошкодження ультрафіолетом.

Однак це також може спричинити проблеми зі шкірою, такі як темні плями та пігментація. Тут можуть бути використані інгібітори тирозинази. Ряд інгібіторів тирозинази можна використовувати в оптимальних концентраціях для вирішення проблем шкіри.