Причини неправильної роботи холодильника. Ремонт холодильника

Якщо холодильник не морозить, не тримає температуру, то причиною можуть стати відразу кілька несправностей. Наприклад, холодильник морозить, а морозилка не морозить, або навпаки. Продукти псуються, передбачаються нові непередбачені витрати, а чому – незрозуміло.

Зверніться в сервіс https://techservice.vn.ua/ і проведіть діагностику в зручний час. За результатами майстер відремонтує ваш холодильник за пару годин.

Чому холодильник не морозить?

Почнемо з серйозних причин, які можуть викликати несправності охолодження.

Витік фреону. Найбільш поширеною причиною неправильного охолодження (точніше його відсутність) є витік фреону. Через брак газу охолоджуюча система працює не в повну силу і не виробляє холод в достатній для агрегату кількості. Поряд з багатьма іншими причинами, витік газу вимагає втручання досвідченого механіка, який виправить цей неприємний момент і заправить холодильник газом. Головне – вчасно виявити причину.

Несправний вентилятор (мотор вентилятора). Довговічних деталей не існує, всі вони рано чи пізно втрачають свою придатність і ламаються. Те ж саме трапляється і з мотором вентилятора – він не може працювати вічно, колись термін його служби закінчується. В цьому випадку холодильник не видає звичного шуму.

Може трапитися так, що заміна мотора не буде потрібна, якщо справа виявиться в тому, що він просто замерз. Разморозьте агрегат, подивіться, як буде працювати після розморожування.

У разі, якщо розморожування не допомогла – викликайте майстра. Необхідно замінити моторчик.

Причини неправильної роботи холодильника. Ремонт холодильника

Несправність компресора. Існує два види холодильників: з одним компресором і з двома. Саме тому в деяких випадках поломку можна не відразу помітити. Якщо агрегат з двома компресорами, то не охолоджує тільки одна камера, друга ж працює справно. Наприклад, холодильник не морозить, а морозилка працює справно.

Якщо ж у вас холодильний апарат з одним компресором, то несправність компресора ви побачите відразу – не охолоджує жодна камера, незабаром після потепління в камерах під холодильником утворюється добротна калюжа. Виходить так, що холодильник горить, але не морозить (світло всередині є).

В обох випадках необхідна заміна мотора-копрессор. Самостійно цю роботу не зробити, слід негайно викликати механіка з фірми, що займається ремонтом холодильного обладнання, добре зарекомендували себе https://techservice.vn.ua/.

Засмічена система охолодження. Системні трубочки засмічуються частинками обробленого масла, яке циркулює по системі. Самостійно цю неполадку не усунути, необхідно «вигнати» частинки, що застрягли в системі охолодження, під тиском і заправити газ.

Перегорів ТЕНа. Нерідко зустрічається таке, що холодильник з системою Ноу Фрост (No Frost), ні холодний, не охолоджується, не дивлячись на своє вдосконалення. Причина – перегорає ТЕН випарника. Самостійно деталь не полагодити, необхідна заміна Тена.

Що стосується менш серйозних причин, то їх кілька, але вони так само потребують окремої уваги:

Несправний регулятор температур. Для перевірки його працездатності, зверніться до майстра, який визначить причину тепла в холодильній шафі. При несправності необхідна заміна регулятора.

Пересихання ущільнювача. Чому гріється холодильна камера? Ущільнювач на дверцятах може послужити причиною тепла в камері. Якщо двері прилягають нещільно постійно, то камера просто не встигає охолоджуватися до потрібної температури, утворюється тепле повітря в холодильнику. Для вирішення проблеми знадобиться заміна ущільнювача.

Перегрівся компресор. Якщо не працює холодильна камера, причина може бути в перегріві компресора. Коли він сильно нагрівається, спрацьовує захист системи – мотор вимикається щоб уникнути подальшого перегріву. Виходить, що він холодить, але не морозить. Допоможе повне розморожування. Увімкніть агрегат знову тільки тоді, коли мотор охолов повністю. При необхідності відсуньте холодильник від стіни, так як дуже близька відстань до стіни/меблів/техніки також може послужити причиною перегріву.

Пам’ятайте, близька відстань до стін може бути причиною того, що холодильник погано охолоджує.

Несправність датчика температур. Датчик температур може посилати системі неправильні параметри і система охолодження буде працювати не в повну силу. У такому випадку необхідна заміна датчика.

Що робити, якщо холодильник працює, але не морозить?

 1. Перевірити ущільнювач на дверцятах.
 2. Прислухатися до роботи вентилятора.
 3. Розморозити повністю при необхідності.
 4. Викликати майстра.

Причини неправильної роботи холодильника. Ремонт холодильника

Який ремонт знадобиться, якщо холодильник перестав працювати (охолоджувати)?

 1. Заміна моторчика вентилятора.
 2. Заміна мотора-компресора.
 3. Заміна Тена.
 4. Заправка фреону.
 5. Чистка системи охолодження.
 • Причини неправильної роботи холодильника. Ремонт холодильника

  Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

  View all posts