Монітор – Як вибрати монітор для школяра?

Ось-ось розпочнеться новий навчальний рік, а разом з ним – навчання новому, читання домашніх завдань і сотні сторінок Вікіпедії, наповнених знаннями. Довгий погляд на маленький екран ноутбука середньої якості або застарілий монітор комп’ютера може призвести до напруження очей і навіть головного болю. Тому буде гарною ідеєю інвестувати в кращий екран. Для прикладу зверніть увагу на Dell e2424hs. Далі розлянемо основні характеристики та функції кращих моніторів для цієї задачі.

Монітор - Як вибрати монітор для школяра?

На ринку є багато комп’ютерних моніторів. Вони відрізняються:

  • типом матриці,
  • роздільною здатністю,
  • розміром і багатьма іншими особливостями.

Тому вибір потрібної моделі (в даному випадку для навчання) може здатися складним. Насправді, досить подумати про те, що ми будемо робити на комп’ютері і який бюджет ми хочемо виділити на новий монітор.

У цьому тексті ви знайдете пропозиції щодо моніторів для школи в різних цінових діапазонах, які, завдяки своїм специфікам, будуть ідеальними не лише для навчання, але й для інших видів діяльності, таких як редагування фото та відео, перегляд фільмів та ігри . Адже після багатогодинного прищеплення знань потрібно трохи відпочити. Окрім класичних офісних додатків, ви також знайдете кілька моделей, теоретично орієнтованих на геймерів, але їхні характеристики також допоможуть у повсякденному використанні.

Монітор - Як вибрати монітор для школяра?

«Класичні» офісні монітори бувають різних варіантів. Кожен з них має свої переваги. Навіть найпростіші та дешеві моделі мають матриці з роздільною здатністю FullHD, а також оснащені такими технологіями, як зменшення мерехтіння зображення або синхронізація зображення FreeSync. Кожна з цих функцій покращує якість зображення та зменшує втому очей під час багатогодинного сидіння перед комп’ютером.

Залежно від ціни та вподобань ви також можете вибрати монітори різних розмірів та роздільної здатності. Найпопулярнішими і найпоширенішими є 22 і 24-дюймові екрани з роздільною здатністю FullHD (1920 × 1080 пікселів). Є також трохи більші, 27-дюймові моделі з роздільною здатністю FullHD на вибір. Якщо вам цього все одно недостатньо, ви можете також вибрати моделі з більшою роздільною здатністю, тобто WQHD (2560 × 1440 пікселів). Це підвищує різкість зображення і збільшує робочу область операційної системи.

Також варто подумати про вибір Ultra Widescreen монітора. Пропорції екрану 21:9 означають, що у вас є робоча площа практично двох моніторів. Це неймовірно корисно і функціонально. Це дозволяє одночасно використовувати, наприклад, Word праворуч і браузер із Wikipedia ліворуч.

Цікавим доповненням також є можливість кріплення VESA, що дозволяє економити місце на столі. Завдяки цьому рішенню ви можете прикрутити монітор до стіни або до кронштейна, прикріпленого до столу.

Монітор - Як вибрати монітор для школяра?

Монітори, призначені для ігор, відрізняються в першу чергу двома основними особливостями:

  1. високою частотою оновлення екрану,
  2. малим часом відгуку матриці.

 На практиці, якщо у вас є такий монітор і ви граєте в особливо змагальні ігри, ви можете спостерігати набагато плавніше зображення та швидший час відгуку. Це дозволяє гравцеві помітити суперника за більш короткий час, даючи йому перевагу над ним.

Тож що покращує такий монітор у повсякденному використанні? Вища частота оновлення екрану забезпечує не тільки плавну роботу ігор, але й усього, що ми робимо на комп’ютері. Також під час роботи та навчання. Переглядаючи веб-сайти, керуючи файлами або працюючи з MS Office, додаткові кадри в секунду підвищать комфорт використання ПК. Більш плавне відображення тексту та прокручування Word також може зменшити навантаження на очі, значно зменшуючи навантаження на очі.

Крім того, низький час відгуку таких моніторів забезпечує більш високу реакцію екрана на всі команди. Зрештою, обидві ці функції роблять використання ігрових екранів неймовірно комфортним і приносить задоволення.

Вибираючи цей тип монітора, потрібно пам’ятати дві речі:

  1.  По-перше, якість їх матриці може відрізнятися від аналогічних за ціною «звичайних» моделей. З цієї причини я не рекомендую купувати цей тип периферійних пристроїв виключно для редагування фотографій і відео, якщо у вас немає великого бюджету. У такому випадку оброблена фотографія на комп’ютері може виглядати зовсім інакше, коли ви потім побачите її на екрані телефону або іншого ПК.
  2. Друга річ – ціна. В силу своїх характеристик ігрові монітори зазвичай коштують дорожче аналогічних моделей, оснащених «повільнішими» матрицями. Однак варто інвестувати більше, щоб полегшити собі роботу та забезпечити своїм очам високий комфорт.