22 важливих поради, які допоможуть стати хорошим другом

Зміст

Слухайте, не підводьте в складних ситуаціях і давайте знати, що людина для вас важливий.

1. Не з’являйтеся тільки тоді, коли вам щось потрібно

Якщо ви не питаєте друзів про їх життя, чи не пропонуєте чимось зайнятися разом, а телефонуйте тільки з проханнями, ви стаєте не другом, а набридливим людиною, яка нічого не дає натомість. Не забувайте, що дружба будується на взаємності.

2. Не звалюйте всю відповідальність на інших

Не відсиджуйтеся в сторонці, поки інші працюють. Допомагайте, підтримуйте, робіть щось для спільної справи. Якщо в найтяжчу хвилину ви підете, швидше за все, дружбу ви втратите.

3. Зважайте на почуттями одного

Замислюйтесь про те, як ваші дії впливають на близьких людей. Ваші слова, вчинки і рішення можуть поранити дуже сильно. Перед тим як сказати щось різке, уявіть, як почуватиметься ваш друг.

4. Не намагайтеся показати, що ви у всьому краще

Спілкування з людиною, який постійно недооцінює досягнення інших і хизується власними, швидко набридає. У ваших друзів і без цього напевно бувають хвилини невпевненості в собі. Чи не ятрили це почуття, принижуючи їх гідності.

5. Слухайте

Якщо ви не даєте вставити в розмову ні слова, перебиваєте, та не задаєте щирих питань, з вами не захочеться розмовляти. Кожній людині важливо, щоб його думку цінували.

6. Проявляйте турботу, як тільки помітили, що у одного щось не так

Напишіть, подзвоніть або зустріньтеся з ним, щоб підтримати. Запросіть куди-небудь. Покажіть, що ви готові побути поруч. Це дуже багато значить. Але не переборщіть. Будьте тактовним, не нав’язуйте одні свої поради. Враховуйте особливості його характеру. Якщо він вважає за краще побути в тиші, що не тягніть його на гучний захід, щоб розвіятися.

7. Знайте, коли жартувати, а коли бути серйозним

Коли мова зайшла про щось важливе, утримайтеся від жартів. Під час суперечки вони можуть не розрядити, а загострити обстановку. Покажіть, що ви серйозно сприйняли проблему одного, інакше вам не довірятимуть.

8. Прикладіть максимум зусиль, якщо вас попросили про допомогу

Дуже сумно, коли людина в такій ситуації не намагається. Так що викладайтеся на повну. Наприклад, один просить прокоментувати текст його твору або статті. Зробіть позначки, випишіть свої зауваження, запропонуйте нові ідеї. Покажіть, що для вас це так само важливо, як і для нього.

9. Не кидайте в важку хвилину

У важкій ситуації людина може закритися: відмовлятися від запрошень і не виходити на контакт. Не здавайтеся: без вашої допомоги один може не вибратися. Не будьте занадто нав’язливим, але дайте зрозуміти, що ви поруч. Скажіть, що він завжди може на вас розраховувати (і не порушуйте цю обіцянку).

10. Дайте одному відчути, що він для вас важливий

Уважно слухайте, коли він говорить. Давайте знати, що вам подобається разом проводити час. Говоріть це прямо: «Ти відмінний друг», «Без тебе там буде не так цікаво», «Мені подобається ходити з тобою в …».

11. Поважайте особисті кордони

Ви не зобов’язані бути разом 24 години на добу або ділитися абсолютно всім. Іноді потрібно побути на самоті, так що не ображайтесь, якщо один відмовився кудись з вами піти. Це не говорить про те, що він більше не хоче з вами спілкуватися, – просто у кожного є особисті кордони.

12. Будьте чесними

Іноді не хочеться говорити про неприємності, щоб не поставити людину в незручне становище або не викликавши сварку. Але в деяких ситуаціях просто необхідно бути чесним. Якщо у одного з’явилася шкідлива звичка, не ігноруйте це. Покажіть, що його здоров’я вам не байдуже.

Або, наприклад, один збирається на побачення, а у нього погано пахне з рота. Хоч про таке і ніяково говорити, надайте йому послугу. Якщо вам важко висловлювати критику, порадьте, як виправити ситуацію.

13. Знайомте друзів з іншими людьми

Це покаже, що ви довіряєте йому і не соромитеся, що вас побачать разом, а, навпаки, пишаєтесь цим. Необов’язково щоразу збирати всіх в одну компанію. Запропонуйте, а він сам вирішить, спілкуватися потім з новими людьми чи ні.

14. Допомагайте в екстрених ситуаціях

Будьте тією людиною, з якій можна зателефонувати вночі з проханням про допомогу. Тим, на кого можна розраховувати.

15. Не піднімайте незручні теми

Тут мова не про корисні речі на зразок вказівки на запах з рота. У кожного є речі, про які неприємно говорити – не згадуйте їх.

16. Чи не намагайтеся заповнити кожну паузу в розмові

Паузи – це природне явище, не бійтеся їх. Вам повинно бути комфортно разом і в тиші. Просто насолоджуйтеся товариством один одного і не підтримуйте розмову штучно.

17. Будьте надійним

Якщо пообіцяли щось, не порушуйте дане слово.

18. Навчіться вибачатися

Так це складно. Але ми всі іноді помиляємося. Якщо ви визнаєте помилку, друзі стануть більше вас поважати.

19. Показуйте, що ви раді за нього

Ми так зайняті своїм життям, що забуваємо сказати близьким, як пишаємося їхніми успіхами. Не нехтуйте цим. Дайте відчути, що радість одного важлива для вас. Не користуйтеся шаблонними фразами, а дійсно проявіть емоції.

20. Робіть приємні дрібниці

Наприклад, час від часу купуйте щось, що може сподобатися одному. Це покаже, що ви пам’ятаєте про його захоплення, і готові витратити гроші, щоб довести це.

21. Приділяйте друзям більше часу

Постійно знаходяться якісь справи, через які можна відкласти зустріч. Якщо робити так постійно, дружба швидко зійде нанівець. Перестаньте знаходити для себе відмовки. Виділяйте час і радійте можливості побути разом.

22. Підтримуйте зв’язок

Щоб зберегти дружбу, потрібно докладати зусиль, особливо якщо ви живете далеко один від одного. Не чекайте, коли один напише вам – напишіть самі. Діліться враженнями, пропонуйте зустрітися і просто нагадуйте про себе.

  • 22 важливих поради, які допоможуть стати хорошим другом

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts