Волосся – Які поради щодо росту волосся?

Як і більшість у світі, ви теж мрієте про довге та здорове волосся чи не так? І кожного разу, коли ви втрачаєте занадто багато пасом волосся, ви хочете, щоб вони відростали дуже швидко? Ми можемо повністю зв’язатися з вами.

Волосся є важливою частиною кожного нашого характеру, і всі ми хочемо мати довге та гарне волосся. Тож у цій статті ми зібрали список домашніх засобів, лікувальних процедур в офісі та правильної дієти, якої слід дотримуватися, щоб покращити ріст волосся. Продовжуйте читати.

Цикл росту волосся

Волосся - Які поради щодо росту волосся?

Перш ніж перейти до лікування, давайте обговоримо, як насправді працює природний цикл росту.

Ваше волосся – це довгий ланцюжок білків, які знаходяться на більшості частин вашого тіла. Цей білок називається кератином, з якого складається більша частина волосся та стимулює ріст волосся на клітинному рівні.

Відповідно до дерматологічної науки, середній здоровий волосяний фолікул може виростати на півдюйма щомісяця, що означає близько шести дюймів на рік.

З віком або через певні стани здоров’я функція клітин росту волосся слабшає, що призводить до зменшення виробництва нових волосяних фолікулів. У результаті ваше волосся починає рідшати, а у деяких людей може виникнути облисіння.

Фактори, які можуть сприяти випаданню волосся

1. Гени

Ваші гени можуть бути ключовим фактором, що сприяє облисінню. Подивіться навколо себе. Якщо члени вашої родини мають тонке волосся або випадали, є шанс, що ви можете зіткнутися з тією ж проблемою.

2. УФ-промені

Ультрафіолетове випромінювання сонця так само шкідливе для волосся, як і для шкіри. УФ-промені викликають пошкодження та сухість волосся, що призводить до його ламкості.

3. Гормональні зміни або захворювання

Вагітність, менопауза та інші стани, пов’язані з гормонами, можуть вплинути або сповільнити ріст вашого волосся. Це може бути тимчасовим або постійним. Деякі захворювання, такі як алопеція, також сприяють облисінню.

4. Зачіски та догляд за волоссям

Занадто часте зав’язування волосся або регулярне використання засобів для термічної укладки може призвести до ламкості. Обробка волосся гарячою олією також може спричинити запалення волосяних фолікулів, що призведе до втрати волосся.

5. Деякі ліки

Деякі ліки, які використовуються для вирішення певних проблем, таких як артрит, високий кров’яний тиск і депресія, можуть сприяти випаданню волосся.


Дієта для покращення росту волосся

Волосся - Які поради щодо росту волосся?

Покращення росту волосся передбачає відновлення існуючих пошкоджених волосяних фолікулів. Ваше тіло потребує значної кількості енергії, щоб волосся росло швидше. Включення певних продуктів у ваш раціон може прискорити ріст волосся. Додайте до свого раціону ці вітаміни та мінерали для покращення росту волосся:

1. Омега-3 жирні кислоти

Дослідження, проведені на жінках, показали зменшення випадіння волосся у тих, хто вживав омега-3 і 6 жирні кислоти.

2. Цинк

Дослідження показують, що дефіцит цинку може сприяти випаданню волосся. Додавання його до свого раціону або споживання добавок може сприяти росту волосся.

3. Вітамін С

 Вітамін С міститься переважно в цитрусових і може допомогти запобігти витонченню волосся. Його антиоксидантні властивості борються з вільними радикалами у вашому тілі, таким чином сприяючи міцнішому волоссю. Вільні радикали – це молекули, які можуть пошкодити ДНК і сприяти випаданню волосся.

4. Залізо

Дефіцит заліза може сприяти випаданню волосся. Переконайтеся, що ви споживаєте продукти, багаті залізом, щоб запобігти цьому.

5. Вітамін D

Дослідження показали, що люди з алопецією мали дефіцит вітаміну D. Алопеція – це стан, який викликає облисіння. Було також виявлено, що вітамін D здатний створювати крихітні волосяні фолікули у вашому тілі.

Лікування росту волосся в офісі

1. Пересадка волосся

Трансплантація волосся передбачає видалення пасом волосся з однієї частини шкіри голови або тіла до лисих частин, які потребують лікування. Частини, які віддають волосся, називаються «донорськими ділянками», а лисини — «реципієнтними ділянками».

Трансплантація волосся має високий відсоток успіху і широко застосовується лікарями в усьому світі для лікування облисіння. Екстракція фолікулярної одиниці та трансплантація фолікулярної одиниці є двома основними методами трансплантації волосся, які лікарі використовують для лікування випадіння волосся. Поговоріть зі своїм лікарем про те, яку техніку вам слід порекомендувати.

2. Зростання волосся стовбуровими клітинами

Стовбурові клітини допомагають відновлювати зламані або пошкоджені тканини в організмі та використовуються для лікування чоловічого та жіночого облисіння. Ця процедура передбачає використання стовбурових клітин для поділу та заміни пошкоджених тканин і стимулювання росту волосся.

Техніка трансплантації волосся стовбуровими клітинами видаляє та використовує невеликий зразок шкіри, через який вирощують волосяні фолікули. Ці фолікули копіюються в лабораторіях, після чого вони повертаються на шкіру голови або інші ділянки вашого тіла, які лисіють.

3. Мікронідлінг

Ви, мабуть, чули про мікронідлінг для лікування рубців. Але чи знаєте ви, що є достатньо доказів, які підтверджують його ефективність і в лікуванні випадіння волосся?

Мікронідлінг – це процес використання валика з крихітними голками, який завдає незначних пошкоджень на шкірі голови. Дослідники надали докази того, що ця процедура може допомогти індукувати стовбурові клітини у ваших волосяних фолікулах. Це може сприяти росту волосся.

Крім того, цей процес також сприяє засвоєнню продуктів, які використовуються для лікування випадіння волосся або облисіння.

4. ПРП

Техніка збагаченої тромбоцитами плазми для лікування випадіння волосся передбачає взяття крові людини, обробку її та введення назад в уражену ділянку. Дослідники вважають, що ця техніка стимулює ріст волосся, покращуючи кровообіг і приплив до волосяного фолікула.

PRP часто рекомендують лікарі в поєднанні з іншими методами лікування випадіння волосся.

5. Лазерна терапія

Техніка лазерної терапії низького рівня використовує ультрафіолетове світло для лікування витончення та випадіння волосся у чоловіків і жінок. Ця техніка є неінвазивною, що робить її безболісною для стимулювання росту волосся. Завдяки процедурам волосся стає обьємним та густим.

Домашні процедури для прискорення росту волосся

Волосся - Які поради щодо росту волосся?

1. Ефірні масла

Ефірні олії, такі як олія розмарину, олія гарбузового насіння та олія м’яти перцевої, можуть сприяти росту волосся. Одне дослідження показало, що гарбузова олія прискорює ріст волосся у чоловіків до 40 відсотків.Примітка:

Обов’язково розбавляйте ефірні олії в оліях-носіях. 


Застосування чистих ефірних масел може бути не таким ефективним і також може викликати алергічні реакції.

2. Зовнішні мазі

Ваш дерматолог може порекомендувати місцеві мазі, якщо у вас алопеція або випадання волосся.

  • Мелатонін для місцевого застосування: зменшує випадіння волосся та покращує густоту та товщину волосся.
  • Місцевий міноксидил: якщо використовувати його в 5-відсотковій концентрації, він може уповільнити процес випадіння волосся.
  • Пропеція: допомагає зменшити симптоми випадіння волосся.

3. Вживайте протеїн

Ваше волосся складається з білка. Це надає вашому волоссю міцності та міцності. Додавання протеїнових процедур може захистити ваше волосся від агресорів навколишнього середовища. Використання кокосової олії також може виявитися корисним для зміцнення волосся. Він містить жирні кислоти, які запобігають втраті білка.Застереження:


Однак занадто багато білка може вплинути на ваші нирки, тому будьте обережні, звідки ви отримуєте білок. 


Рекомендується дієтичне споживання над добавками.


Природні засоби для прискорення росту волосся

1. Алое віра

Цей чарівний інгредієнт використовується для лікування різноманітних шкірних захворювань. І що ще краще, він має властивості, які також сприяють росту волосся. Це робиться, очищаючи заблоковані пори, а також залишає вашу шкіру голови оновленою.

Алое віра також ефективно лікує лупу. Ви можете наносити чистий гель алое вера на шкіру голови кілька разів на тиждень.

2. Лимон

Ще один дивовижний інгредієнт, лимон, багатий на вітамін С. Цей інгредієнт може стимулювати ріст волосся та підтримувати здоров’я шкіри голови.

Нанесення лимонного соку за 10-15 хвилин до миття голови допоможе вам. Лимонна олія також ефективна для підтримки здоров’я шкіри голови.

3. Листя каррі

Багате білком, це листя може прискорити ріст волосся, покращуючи міцність і якість. Вони також містять амінокислоти, які зміцнюють волосяні фолікули та зволожують шкіру голови.

Щоденні поради для покращення росту волосся

  1. Масажуйте шкіру голови один раз на день. Це збільшить приплив крові до волосяних цибулин і стимулює ріст волосся.

2. Обережно розчешіть волосся. Це важливо, щоб уникнути поломки.

3. Промийте волосся холодною водою. Гаряча вода може видалити ефірні олії та призвести до поломки.

4. Уникайте занадто частого зав’язування волосся. Зав’язування волосся може призвести до запалення фолікулів.

5. Вкладіть кошти в сироватку для волосся. Сироватки для волосся забезпечують миттєвий блиск і запобігають пошкодженню волосся. Вони також зменшують заплутування та запобігають поломці.

6. Уникайте використання інструментів, які виділяють занадто багато тепла. Смажити волосся так само погано, як споживати смажену їжу! Уникайте використання гарячих випрямлячів та обладнання для волосся. Ці засоби призводять до ламкості, а також висушують волосся, видаляючи вологу.

Висновок

Різні фактори, такі як пошкодження УФ-променями, певні зачіски, ліки та ваші гени, можуть сприяти випаданню волосся. Отже, включення вітамінів і мінералів у ваш раціон має важливе значення для покращення росту волосся. Поговоріть зі своїм дерматологом про різноманітні процедури, які можна використовувати в кабінеті для покращення росту та об’єму волосся. Однак, навіть якщо ваші спроби відростити волосся не увінчалися успіхом через генетику чи проблеми зі здоров’ям, залишайтеся впевненими та живіть щасливо  .