Волосся – Чи можна спати з мокрим волоссям?

Ми всі виросли з однією порадою: не лягайте спати відразу після миття голови. Хоча ви можете вірити, що сон з мокрим волоссям може викликати застуду, виявляється, що в цьому немає правди. Насправді, щоб застудитися, спочатку потрібно піддатися інфекційному агенту.

Але знову ж таки, лягати спати з мокрим волоссям може спричинити зовсім інші проблеми для вашої шкіри голови та волосся. Це може навіть послабити вашу імунну систему, зробивши вас більш сприйнятливими до застуди та грипу.

У цій статті ми розповімо вам про те, як сон з мокрим волоссям дійсно впливає на ваше волосся та здоров’я. Продовжуйте прокручувати, щоб дізнатися більше.

Чому люди лягають спати з мокрим волоссям?

Волосся - Чи можна спати з мокрим волоссям?

Одна з головних причин, чому люди сплять з вологим волоссям полягає в тому, що їм або бракує часу або енергії, щоб висушити його перед сном. Деякі можуть віддати перевагу мити голову вночі, щоб уникнути ранкової суєти.

У деяких випадках люди вибирають спати з мокрим волоссям, оскільки це допомагає їм розслабитися та охолонути. Згідно з дослідженнями, охолодження мозку може зменшити його метаболічну активність, що може допомогти вам краще спати, особливо якщо у вас безсоння.

Побічні ефекти сну з мокрим волоссям

1. Грибкова інфекція

Якщо спати з мокрим волоссям, ви можете підвищити ризик розвитку грибкової інфекції на шкірі голови. Грибки, такі як Malassezia, можуть викликати такі захворювання, як дерматит і лупа.

Коли ви спите з мокрим волоссям, ваша подушка також стає вологою. Згідно з дослідженням синтетичні та пір’яні подушки містять значну кількість грибків, які процвітають у вологому та теплому середовищі.

Подушки можуть бути основним джерелом грибкової інфекції, яка може мати серйозні наслідки для пацієнтів із респіраторними захворюваннями, такими як астма або синусит.

2. Пошкодження волосся

Коли ваше волосся мокре, воно крихке. Тому відразу після прання за нею потрібно особливо ретельно доглядати. Так само, як не можна смикати або смикати волосся, поки воно мокре, так само не варто повертатися і метатися в ліжку. Кожного разу, коли ви робите це, ви ризикуєте надмірно розтягнути стрижень волосся, що призведе до ламкості та пошкодження волосся.

3. Слабка імунна система

Сон з мокрим волоссям може погіршити вашу імунну систему, зробивши вас більш вразливими до застуди та грипу. Якщо ви спите з увімкненим кондиціонером, а ваше волосся мокре, ви можете навіть захворіти.

4. Деградація волосяного фолікула

Якщо ви регулярно спите з мокрим волоссям, то волога у вашому волоссі може пошкодити кутикулу волосся, яка є захисним зовнішнім шаром фолікула.

Оскільки кутикула працює як щит, молекули води можуть проникати у внутрішню частину волосяного фолікула, пошкоджуючи кортекс, коли він розривається, що призводить до випадіння волосся. Крім того, ваше волосся також може втратити свій природний блиск і блиск.

5. Укладання займає більше часу

Сон із мокрим волоссям може призвести до більшої кількості заплутаних волосся та вузлів, а це означає, що вам доведеться витрачати більше часу вранці на укладку волосся.

6. Тьмяне волосся

Коли ви спите з мокрим волоссям, ваша подушка може вбирати природні масла та надлишок вологи з вашого волосся, що призводить до того, що волосся виглядає тьмяним і млявим.

Як спати з мокрим волоссям, щоб добре виглядати вранці?

Волосся - Чи можна спати з мокрим волоссям?

Одним із найбільш істотних недоліків сну з мокрим волоссям є те, що ви не знаєте, яким буде виглядати ваше волосся після пробудження. Ви навіть можете прокинутися з кучерявим і скуйовдженим волоссям.

Ось кілька коротких порад про те, як правильно спати з мокрим волоссям, щоб прокинутися вранці зі скуйовдженим, скуйовдженим волоссям.

1. Перед сном дайте волоссю висохнути на повітрі або феном. Це найкращий спосіб зберегти його природний стиль. Крім того, це зменшить ймовірність пошкодження волосся.

2. Не затягуйте волосся під час сну, тому що це може пошкодити ваше волосся, призвести до його ламкості та випадання.

3. Прийміть душ рано ввечері, щоб до того моменту, як ви ляжете спати, ваше волосся вже висохло на повітрі, а його природна укладка збереглася.

4. Використовуйте шовкову наволочку, якщо ви регулярно спите з мокрим волоссям. Шовкова наволочка зменшує тертя, і ви позбавите волосся від помітних пошкоджень. Це також може допомогти вашому волоссю зберегти свій природний стиль.

5. Після душу загорніть волосся в бавовняну футболку, щоб увібрати зайву воду, не пошкодивши волосся.

6. Використання незмивного кондиціонера може допомогти зміцнити ваше волосся. Він також захищає кутикулу волосся від тертя та дозволяє легко розплутати волосся. Крім того, вранці ваше волосся стане м’яким і гладким.

7. Міняйте наволочку через день, щоб уникнути появи грибка на постільній білизні.

8. Дослідження довели, що кокосова олія запобігає пошкодженню вологого волосся. Тому, якщо вам потрібно спати з мокрим волоссям, нанесіть кілька крапель кокосової олії на кінчики волосся.

Висновок

Сон із мокрим волоссям може бути поганим для вашого волосся в довгостроковій перспективі, оскільки це може пошкодити кутикули та призвести до випадання волосся. Якщо у вас немає терпіння або енергії, щоб ретельно висушити волосся, вам слід принаймні висушити його рушником, перш ніж ваша голова торкнеться подушки. Якщо вам обов’язково потрібно спати з мокрим волоссям, переконайтеся, що воно не мокре або туго зав’язане.