Шкіра – Які переваги фітинової кислоти для шкіри?

Якщо ви любитель догляду за шкірою, то, мабуть, уже чули про відлущувальні переваги альфа-гідроксикислот (AHA) для шкіри. Незважаючи на те, що існує кілька типів AHA з різними функціями, одним із найм’якших різновидів є фітинова кислота. Фітинова кислота, отримана з рису, бобових і зернових, має ряд переваг для вашої шкіри. Цікаво, які вони? Прокрутіть вниз, щоб дізнатися.

Яку користь фітинова кислота приносить вашій шкірі?

Шкіра - Які переваги фітинової кислоти для шкіри?

Фітинова кислота широко використовується в тоніках, масках, пілінгах та інших процедурах в офісі. Антиоксидантні властивості фітинової кислоти роблять її популярним інгредієнтом багатьох засобів по догляду за шкірою. Ось деякі з його переваг:

1. Бореться з ознаками старіння та рубцями

Будучи AHA, фітинова кислота має ексфоліативні властивості. Це більш м’яка версія гліколевої кислоти, яка дозволяє їй позбутися омертвілої шкіри, але м’яко. Це може зменшити появу ознак старіння. Фітинова кислота також використовується у формі хімічних пілінгів для зменшення мелазми та рубців.

2. Бореться з вільними радикалами

Фітинова кислота також є антиоксидантом. Він працює як поглинач вільних радикалів, не даючи молекулам, що створюють хаос, пошкодити ваше тіло та шкіру.Примітка:


Вільні радикали – це молекули, які втратили електрон. 


Ці радикали нишпорять по вашому тілу в пошуках своєї пари. 


Антиоксидантні властивості фітинової кислоти додають один електрон до цих молекул і не дають їм пошкодити шкіру. 

3. Бореться з акне

Фітинова кислота зменшує видимість пор і вугрів.

В ідеалі фітинову кислоту слід використовувати в концентраціях 0,5-5%. Чим вищі рівні концентрації, тим швидше відлущується.

Кому слід використовувати фітинову кислоту?

Фітинова кислота – це м’яка гідроксикислота, яку можна використовувати для чутливої шкіри. Однак поговоріть зі своїм дерматологом про концентрації, у яких ви повинні використовувати місцеву фітинову кислоту. 


Чи можна змішувати фітинову кислоту з іншими гідроксикислотами?

Шкіра - Які переваги фітинової кислоти для шкіри?

Фітинову кислоту можна рекомендувати в комбінації з гліколевою кислотою (або іншими альфа-гідроксикислотами) для підвищення її ефективності. Поговоріть зі своїм лікарем про те, в яких концентраціях ви можете використовувати його в поєднанні з іншою гідроксикислотою.

Які продукти мають високий вміст фітинової кислоти?

Ці продукти містять велику кількість фітинової кислоти. мигдаль


0,4-9,4%


квасоля


0,6-2,4%


сочевиця


0,3-1,5%


лісові горіхи


0,2-0,9%


пшениця


0,4-1,4%


Рис


0,1-1,1%


Насіння кунжуту


1,4-5,4%


арахіс


0,2-4,5%


Рисові висівки


2,6-8,7%


Горох


0,2-1,2%


Тофу


0,1-2,9%


Рисові висівки


2,6-8,7%


Пшеничні висівки


2,1-7,3%


Пшеничний зародок


1,1-3,9%

Фітинова кислота та засвоєння мінералів

Одним з головних недоліків фітинової кислоти, яка в деяких випадках може бути корисною для вашої шкіри, є те, що її часто називають «антипоживною речовиною». Це тому, що він поглинає такі мінерали, як залізо та цинк. Це також знижує ефективність кальцію ( 1 ). Отже, якщо ви споживаєте продукти, що містять фітинову кислоту, під час інших прийомів їжі, ви можете відчувати дефіцит мінералів.

Однак це лише знижує ефективність мінералів, що містяться в цьому джерелі їжі. Наприклад, якщо ви їсте мигдаль між прийомами їжі, велика ймовірність того, що фітинова кислота зменшить кількість мінералів, які ви отримуєте з цих горіхів. Це не вплине на мінерали, які ви їсте до або після цього.

Не вживайте ці продукти в проміжках між прийомами їжі або додайте їх до основного раціону.

Скільки фітинової кислоти занадто багато?

Шкіра - Які переваги фітинової кислоти для шкіри?

Якщо у вас проблеми з травленням або у вас мало мінералів, споживання занадто великої кількості фітинової кислоти може бути не гарною ідеєю для вас. Рекомендується обмежити споживання до 100-400 мг на день. Але як ви можете це зробити?

Ось кілька способів зменшити вміст фітинової кислоти в їжі:

1. Замочування

Замочування бобових на ніч у воді з подальшим варінням може допомогти зменшити вміст фітинової кислоти. Було показано, що замочування та варіння є більш ефективними щодо зменшення кількості фітатів, ніж лише замочування. 

Тривалість замочування також може вплинути на видалення вмісту фітату. Наприклад, в одному дослідженні замочували нут на 12 годин і спостерігали зниження фітатів на 55,71%.

2. Проростання (проростання)

У цьому процесі вміст фітинової кислоти може зменшитися на 40% у бобових і зернових.

3. Бродіння

Ферментація сприяє зменшенню фітинової кислоти. Одне дослідження зафіксувало зниження вмісту фітатів у пророщених паростках проса на 88,3%. Ці методи, що використовуються окремо або в поєднанні один з одним, можуть значно знизити вміст фітинової кислоти в продуктах з високим вмістом фітатів.

Чи може фітинова кислота якось принести користь вашому тілу?

Якщо у вас дефіцит цинку або заліза, уникайте частого споживання продуктів, багатих фітиновою кислотою. Однак це не шкідливо для тих, хто дотримується збалансованого харчування.

Якщо вашому організму не вистачає необхідних мінералів, фітинова кислота насправді може бути корисною багатьма способами. Дослідження показують, що фітинова кислота може запобігти утворенню каменів у нирках і раку.

Запобіжні заходи, які слід вживати з продуктами з високим вмістом фітинової кислоти

Якщо ви не вегетаріанець, фітати вас не дуже хвилюють. Однак вегетаріанські та веганські дієти дуже покладаються на продукти, багаті фітиновою кислотою, такі як горіхи та насіння. Тож це може викликати занепокоєння тих, хто не їсть м’яса. 

У невегетаріанців є ще одна перевага в рукаві. Гемове залізо, яке міститься в продуктах тваринного походження, не так легко засвоюється фітиновою кислотою. З іншого боку, негемове залізо, яке міститься в продуктах рослинного походження, легко засвоюється фітиновою кислотою. Отже, якщо ви веган, важливо дотримуватися збалансованої дієти та не вживати занадто багато продуктів, багатих на фітати.

Фітинова кислота має свої плюси і мінуси. При споживанні в належних кількостях це корисно для вашого тіла та шкіри. Дотримуйтесь запобіжних заходів, про які ми згадали, щоб уникнути побічних ефектів.