Шкіра голови – Які є шари шкіри голови?

Можливо, ви інвестуєте в засоби догляду за волоссям преміум-класу та на замовлення. Але блискучих і об’ємних волосся можна досягти тільки в тому випадку, якщо вони здорові зсередини. Під внутрішньою ми маємо на увазі здоров’я вашої шкіри голови.

Щоб зрозуміти та підтримувати здоров’я шкіри голови, дозвольте нам отримати чітке уявлення про різні шари вашої шкіри голови в цій публікації блогу. Ось і ми!


Що таке п’ять шарів шкіри голови?

Шкіра голови - Які є шари шкіри голови?

Ваш скальп утворений шарами шкіри та підшкірної клітковини, які покривають кістки склепіння черепа. Шкіра голови є м’якою тканиною і діє як бар’єр для захисту склепіння черепа від фізичних травм або інфекційних агентів.

З 5 шарів шкіри голови перші три міцно тримаються разом як єдине ціле. Шари шкіри голови можна згадати за допомогою мнемоніки SCALP:

S – шкіра

С – сполучна тканина

А – апоневроз

Л – пухка сполучна тканина

П – перикраніум або окістя

1. Шкіра

Шкіра містить кілька волосяних фолікулів і сальних залоз. Залоза — це група клітин, які синтезують хімічні речовини, необхідні для функціонування організму. Сальні залози виділяють шкірне сало або природне масло, яке змащує шкіру голови.

2. Сполучна тканина

Щільна сполучна тканина або поверхнева фасція складається з підшкірного шару жиру, кровоносних судин, нервів і лімфатичної системи. До цього шару поширюються волосяні фолікули.

3. Апоневроз

Епікраніальний апоневроз або aponeurotica galea — це тонкий, але міцний шар, який утримує лобові та потиличні м’язи з’єднаними.

Дія потилично-лобового м’яза:

A. Лобовий живіт

 • Зміщує шкіру голови вперед
 • Піднімає брови (подумайте «здивований погляд»)
 • Викликає горизонтальні зморшки на лобі

Б. Потиличний живіт

 • Зміщує шкіру голови назад

4. Пухка ареолярна сполучна тканина

Пухка ареолярна сполучна тканина має вирішальне значення для рухливості шкіри голови. Він діє як гнучка площина, що відокремлює три інші шари від перикраніума. Клітини цього шару – це плазматичні клітини, тучні клітини та адипоцити. Цей шар вважається «небезпечною зоною», тому що при інфікуванні він може легко поширюватися по всій тканині та може переходити на нижню перикранію.

5. Перікраніум

Окістя — зовнішній шар кісток черепа (перикраніум). Це щільна сполучна тканина неправильної форми, яка прилягає до кістки своду черепа. Він має судинне постачання, яке підтримує підлеглий череп.

Має два шари; волокнистий шар (зовнішній) і шар камбію, який є самим внутрішнім шаром.

Поради щодо збереження шкіри голови здоровою

 • Регулярно робіть пілінг шкіри голови, щоб прискорити обмін клітин шкіри. Важливо, щоб мертві клітини шкіри проливали, щоб відкрити свіжий шар клітин шкіри. Вибирайте від відлущувальних шампунів до скрабів для волосся чи домашніх скрабів.
 • Помасажуйте шкіру голови , щоб сприяти кровообігу. Кров переносить необхідні поживні речовини та кисень до шкіри голови та сприяє здоровому росту волосся. Кінчиками пальців і улюбленими маслами помасажуйте шкіру голови круговими рухами протягом 5-10 хвилин.
 • Зберігайте вологу в шкірі голови. Більшість проблем зі шкірою голови виникають через сухість шкіри голови. Обов’язково змащуйте волосся жиром, інвестуйте в процедури глибокого кондиціонування та уникайте гарячого душу, який видаляє шкірне сало на шкірі голови.
 • Очищуйте шкіру голови м’яким шампунем раз на 1-2 дні, якщо у вас жирна шкіра голови, і раз на 3-4 дні, якщо у вас суха шкіра голови. Очищення допомагає видалити бруд, надлишок жиру, мертві клітини шкіри та накопичення продукту на шкірі голови.
 • Захистіть шкіру голови від різких сонячних променів за допомогою шапки або шарфа. Шкіра на голові схильна до сонячних променів. Ви також можете вибрати шампунь, що містить сонцезахисний крем.
 • Обмежте термічну укладку та хімічні процедури, оскільки вони з часом можуть дратувати шкіру голови. Вибирайте природні зачіски, коли є можливість.
 • Перейдіть на здорове та збалансоване харчування, щоб покращити здоров’я шкіри голови. Включіть у свій раціон вітамін В, А, Е, залізо, цинк і білок. До продуктів, корисних для шкіри голови, належать яйця, риба, горіхи, зелені листові овочі та свіжі фрукти.

Висновок

Шкіра голови — це м’яка тканина, яка захищає внутрішні шари голови, крім росту волосся з фолікулів. Правильний догляд за волоссям, як-от очищення, масаж і змащування, забезпечує достатнє кровопостачання шкіри голови. І здорова шкіра голови є попередником здорового волосся. Захищайте це, обіймайте та виставляйте напоказ!