Прага перейде до економіки замкненого циклуПрага планує перейти до економіки замкнутого циклу. Перші кроки у цьому напрямку місто збирається зробити вже 2025 року.

Така модель економіки ґрунтується на принципах раціонального використання ресурсів. Усі товари мають бути довговічними та з можливістю ремонту, а сировина — витрачатися економно та повторно використовуватись.

Так, наприклад, для будівництва нових будівель у місті будуть використовувати матеріали, що залишилися після знесення старих, тим самим скорочуючи використання первинної сировини; для поливу міських газонів використовуватиме дощову воду.

Крім цього, місто збирається зменшити кількість харчових та побутових відходів. Для цього мерія розробить різноманітні проекти, які допоможуть городянам правильно сортувати сміття.

ЄС узяв курс на створення циклічної економіки в рамках комплексу політичних ініціатив «Європейський зелений курс» ( European Green Deal ). Основні засади такої економіки – це збереження природних ресурсів за рахунок економії сировини та енергії та збільшення терміну служби речей за допомогою сучасних технологій.