Породи гусей – Які бувають породи гусей?

Зміст

Вітчизняні власники розводять водоплавного птаха далеко не так часто, як курей. Проте інтерес до гусіводства завжди був стабільно високим, оскільки це заняття дозволяє відносно нескладно і досить вигідно забезпечувати сім’ю корисною та дуже смачною м’ясною продукцією. Багатьох птахівників-початківців цікавить, як підібрати породи гусей, які найкраще підходять для утримання на приватному обійсті.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Ми вирішили допомогти читачам розібратися в цьому питанні та розповісти про найпопулярніші та найцікавіші різновиди породи гусей.

Господарська класифікація та параметри вибору

Історія розведення цих птахів налічує понад 3 тисячоліття. Одомашнення відбувалося одразу у кількох регіонах.

Породи гусей отримані в ході тривалої селекції, несуть генетичний матеріал диких «предків», які мали різні зовнішні характеристики та неоднакову здатність до виживання у несприятливих умовах.

Сучасні домашні гуси за напрямом господарського використання діляться на:

  • м’ясних (важких) ,
  • яєчних (легких) ,
  • декоративних,
  • бійцевих .

Слід зазначити, що це класифікація значною мірою умовна. Справа в тому, що птах сам по собі досить великий для того, щоб будь-який різновид міг стати джерелом м’ясної продукції. З іншого боку, жодна порода гусей не використовується для отримання яєць, як харчового продукту, і «легкі» різновиди вважаються кращими в тих випадках, коли метою розведення є отримання великої кількості молодих особин, що швидко ростуть.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Вибираючи вид гусей, призначений для домашнього утримання, майбутній власник повинен керуватися не тільки м’ясною продуктивністю майбутніх тварин. Не менш важливі у цьому сенсі такі параметри:

  1. Швидкостиглість . Птах, здатний швидко рости і набирати забійну вагу, поглинаючи помірну кількість кормів, дуже вигідна для вирощування «на м’ясо». Таких вихованців зручніше не виводити на своєму подвір’ї, а набувати у віці 1-2 тижнів у заводчиків, які можуть підтвердити приналежність молодняку ​​до обраної породи.
  2. Невибагливість , стійкість до несприятливих умов утримання, наявність специфічних вимог до кормів та ін.
  3. Характер майбутніх вихованців, їхня здатність уживатися з сусідами по пташиному двору.
  4. Материнські якості гуски (несучість і здатність висиджувати потомство). Ці дані важливі у випадках, коли власник має намір розводити пернатих, не користуючись пристроями для штучної інкубації.
  5. Відсоток заплідненості яєць , а також параметри виведення та виживання гусенят.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Для власників невеликих обійсть, які збираються обзавестися гусячим поголів’ям, ще одним важливим фактором вибору є доступність матеріалу для інкубації та гусячого молодняку ​​популярних різновидів. Зазвичай їх реалізують спеціалізовані птахоферми та приватні заводчики.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Варто зазначити, що далеко не всі власники зацікавлені у чистопорідному розведенні птиці. У тих випадках, коли метою є виключно відгодівля на м’ясо , є сенс віддати перевагу купівлі молодняку ​​помісей великих порід, які найчастіше відгодовуються не гірше і обходяться набагато дешевше за «чистокровки». Таких пташенят реалізують великі птахоплемзаводи, які можуть дати достовірну інформацію про породну приналежність батьківських особин, що цілком гарантує господарські якості гібридів.

Короткі описи поширених порід гусей. Пропонуємо ознайомитися з господарськими характеристиками популярних гусячих порід, з’ясувати їх основні переваги та недоліки.

Адлерська

Вважається невибагливою, невибагливою до кормів, стійкою до жаркого клімату. Птах середнього розміру, з довгим тілом і широкими грудьми. Ноги та шия відносно короткі. Забарвлення оперення біле, лап і дзьоба – яскраво-оранжевий. М’ясна продукція має відмінний смак та низьку жирність. Швидкість зростання цілком гідна: у віці 70 діб гусенята важать близько 4-4,5 кг. Складнощі у розведенні та змісті пов’язані з невисокими показниками виведення та виживання пташенят, а також з неспокійним характером дорослих особин.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Арзамаська

Виведена в XVII столітті як бійцева, але зараз використовується виключно як м’ясна. Птах щільної статури, з довгим тілом, потужними грудьми та шиєю середньої довжини.

Оперення біле (може бути світло-сіре або кремове). Дзьоб та лапи помаранчеві. Очі великі, яскраво-блакитні з помаранчевою «вересенькою».

Швидкість набору маси тіла – висока: двомісячні діти важать близько 4 кг. М’ясо смачне, соковите, ніжне, помірно жирне. Порода цінується за невибагливість, помірний апетит, придатність до пасовищного утримання, стійкість до холоду та хвороб.

Птах дуже витривала, проста в розведенні та утриманні, особливо за наявності літнього вигулу. Арзамаський гусак є символом та головною визначною пам’яткою міста Арзамас, а також основною «дійовою особою» однойменного кулінарного фестивалю, який проводиться у Нижегородській області з 2012 року.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Африканська

Одна з найбільших м’ясних порід гусей, що набула популярності з середини XIX століття. Причина, через яку її почали називати саме так, невідома.

Виведено її в Південно-Східній Азії на основі генетичного матеріалу китайського «сухоноса». Забарвлення палеве, коричневе або чисто біле.

Дзьоб і велика «шишка» над ним – чорні, лапи помаранчеві, очі карі. Птахи можуть набирати дуже велику вагу, але дорослішають досить повільно: самки досягають статевої зрілості лише до двох років. До того ж, вивідність і виживання молодняку ​​оцінюються як середні, а несучість взагалі вважається низькою (близько 20 штук за сезон). Тому породу майже не розводять у промислових обсягах. Натомість вона широко використовується для отримання помісей, що мають високу м’ясну продуктивність та непогані бройлерні якості.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Угорська

Універсальний різновид, завезений в Україну із Західної Європи наприкінці 1980-х років. Сьогодні розповсюджена в усіх облстях. Забарвлення оперення – біле. Птах славиться високими відгодівельними якостями, здатністю добре рости і набирати вагу на вигулі, можливістю отримання великої та жирної печінки (при спеціальному відгодівлі та обмеженні рухливості). Дає ніжне м’ясо чудового смаку, перопухову сировину. Використовується для вироблення пухових шкірок. Недоліки – погана переносимість низьких температур і вогкості, підвищена схильність до деяких інфекційних захворювань.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Віштінес

Виведена у Литві, поширена у країнах Прибалтики. Забарвлення оперення – білий (рідше сіро-глинистий або сірий). Дзьоб і лапи помаранчеві, очі карі, великі. Цінується за відмінні материнські якості самок, швидке зростання молодняку ​​(двомісячне гусеня важить 4-4,2 кг), можливість відгодівлі дорослих особин «на мясо» та отримання прекрасного пуху.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Горьківська (Лінда)

Колір оперення білий (рідше сіро-рябий або темно-сірий). Лапи та дзьоб – помаранчеві. Шия довга, із вигином. У дорослих особин над дзьобом є невеликий шишкоподібний наріст. Різновид надзвичайно популярний не тільки в Україні, а й у багатьох країнах Європи через невибагливість, невибагливість до кормів, стійкість до спеки та холодів, високу виживання та швидке зростання молодняку. Материнський інстинкт у самок добре розвинений, тому птах вважається дуже зручним для розведення в невеликих господарствах, що не мають інкубаторів . У числі недоліків відзначають високу потребу ліндівських гусей у воді для купання.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Губернаторська

Відносно «молодий» різновид (офіційно зареєстрований у 2011 році). Колір пера та пуху – білий, дзьоба та лап – червонувато-оранжевий. Продуктивність породи пов’язують із прекрасною виживання молодняку ​​і дуже великою швидкістю набору ваги: ​​до 9 тижнів юні самці можуть набирати масу до 4,5 кг. Крім того, птах характеризується дуже високими показниками конверсії кормів, невибагливістю та стійкістю до холодів. Великим плюсом губернаторських вважається аутосексність, що дозволяє визначити пів пташенят у перші дні життя.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Датський Легарт

Одна з найкращих великих порід, придатна не тільки для вирощування «на м’ясо» та «на печінку», але і для отримання високоякісної пухової сировини: при регулярному обскубуванні з однієї особини за рік можна отримати близько 500 г пуху. Забарвлення оперення – біла, дзьоба і лап – червоно-оранжева. На кінці дзьоба світла (майже біла) пляма. Очі – яскраво-блакитні. М’ясна продукція відрізняється ніжним смаком та високою якістю. З недоліків варто відзначити слабо розвинений материнський інстинкт самок і невисоку стійкість до холодів (взимку «датчани» потребують пташника, що опалюється).

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Італійська біла

Завезена до України в останній чверті XX ст. Оперення чисто-біле, лапи та дзьоб – помаранчеві, очі – сині з помаранчевим «обідком». Незважаючи на «південне» походження, птах непогано пристосувався до клімату середньої смуги. Має міцне здоров’я, активну, але неагресивну вдачу. Може утримуватись без водойми. При правильному відгодівлі швидко набирає вагу. Дає м’ясну продукцію найвищої якості та велику (близько 7% живої ваги) жирну печінку. Широко використовується для схрещування з більш «важкими» породами з метою виведення гібридів, що мають високу м’ясну продуктивність. Цінується за можливість отримання великої кількості «товарних» тушок. Недоліком вважається майже повністю пригнічений інстинкт насиджування у гуски.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Китайська

Птах «легкий», але яйценосий і невибагливий. Один з найдавніших різновидів домашнього гусака. Широко поширена в європейських країнах та популярна як джерело генетичного матеріалу для селекції нових порід. Забарвлення оперення біле або буре. Тіло компактне, довга шия, вигнута. Голова подовжена, широка, з великою «шишкою» біля дзьоба. Невелика вага кожної особини компенсується гарною плідністю та високими показниками виведення та виживання молодняку. Цінується за чудові споживчі якості м’яса та відмінно розвинену здатність без проблем звикати до будь-яких умов утримання та годівлі.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Краснозерська

Оперення біле, лапи та дзьоб помаранчеві, очі карі. Птах витривалий, має гарне здоров’я, пристосований до суворого різко континентального клімату і пасовищного змісту. Порода цінується за відмінне виживання пташенят, швидкий набір живої маси, можливість отримання тушок високої товарної якості, а також гідні споживчі параметри м’ясної продукції.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Велика сіра

Відомі дві лінії породи: Борківська (українського виведення) та Степова тамбовська (отримана в Росії). Забарвлення темно-сіре з світлішим животом. Лапи – червоні, дзьоб – помаранчевий з рожевою плямою на кінці. Навколо очей яскраві помаранчеві обручки. Багато особин носять «чубчик» на голові. Птах витривалий, холодостійкий, має гарне здоров’я і невибагливий до кормів. Може нормально рости без доступу до водойми . Молодняк характеризується здатністю швидко набирати вагу. Гуски – гарні квочки.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Кучерява (Стрічкова)

Виведена на півдні Європи та міститься переважно у регіонах з м’яким кліматом. Забарвлення біле або сірувате. Птахи мають пухке, довге оперення на тілі, крилах і хвості. Дуже красиві, але продуктивність та стійкість до несприятливих умов залишають бажати кращого. Молодняк росте і розвивається повільно, потребує уважного догляду.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Ландська

Порода родом із Франції, відома з початку XX століття. Забарвлення темно-сіре, на животі – біле. На спині та крилах є «лускатий» малюнок, утворений смужками на пір’ї. Лапи та дзьоб помаранчеві. Очі темні. Ландські гуси масово використовуються для відгодівлі «на печінку». Крім того, від них можна отримати високоякісну перопухову сировину та м’ясні тушки з хорошими товарними властивостями. Мінусами вважаються недостатньо розвинений материнський інстинкт та середні параметри виживання гусенят.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Мамут

Отримано в Данії на основі Ландської та Тулузької порід. В Україну завезена 1996 р. Оперення біле, дзьоб і лапи помаранчеві. Птах невибагливий, стійкий до спеки та холоду. Добре відгодовується на випасі, але важко переносить відсутність водойми. Достоїнствами вважаються невибагливість у догляді та годуванні, а також можливість отримання великих тушок із гарними товарними якостями. Недоліки – слабо розвинений інстинкт насиджування у самок і дуже висока вартість матеріалу для розведення.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Оброшинська

Виведено у середині XX століття на території сучасної України. Основний колір оперення сірий. Крила сірі чи білі. Дзьоб і лапи яскраво-жовтогарячі. Птах цінується за невибагливість, стійкість до несприятливих кліматичних умов, пристосованість до пасовищного утримання. Власники відзначають надзвичайно високу життєздатність молодняку ​​та відмінну м’ясну скоростиглість: двомісячні пташенята важать близько 4 кг.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Рейнська

Отримано у Німеччині. Забарвлення оперення біле. Дзьоб і лапи яскраво-жовтогарячі. Очі блакитні. Птах відрізняється м’ясною скоростиглістю (жива вага півторамісячного молодняку ​​досягає 4 кг), несучістю та гідними показниками виживання пташенят. Добре підходить для масового отримання «товарних» тушок та відгодівлі «на печінку».

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Сонячногірська

Колір оперення білий. Дзьоб та лапи помаранчеві. Характерна наявність «гулі» на лобі. Птах цінується за невибагливість, пристосованість до місцевих кліматичних умов, відмінні репродуктивні властивості, м’ясну скоростиглість та дуже високий вихід якісної продукції (до 85% з тушки). Молодняк чудово виживає та відгодовується за порівняно невеликих витрат на корми. Недолік – відсутність материнського інстинкту у гуски.

Тулузька

Великий птах, виведений у XVII столітті у Франції. Популярна у країнах Європи. Як джерело генетичного матеріалу використовувалася для селекції багатьох сучасних різновидів гусей. Забарвлення оперення сірувато-буре, на животі частіше біле. Дзьоб та лапи помаранчеві. Порода ділиться на кілька груп, що відрізняються наявністю або відсутністю «гаманця» на горлі та жирових складок на животі. Птахівники цінують тулузців, насамперед, за здатність швидко набирати вагу на найпростіших кормах, що робить їх утримання економічно вигідним. Серед недоліків відзначають чутливість до холоду, схильність до ожиріння, спричинену малою рухливістю, невисокі показники виведеності та виживання молодняку, а також відсутність інстинкту насиджування у гуски.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Тульська бійцева

Старовинна вітчизняна порода, виведена спеціально для боїв. Колір оперення глинистий, білястий або коричнево-сірий. Лапи жовто-жовтогарячі, дзьоб блідо-жовтий з переходом до відтінку слонової кістки на кінці. Очі чорні або сіро-сталеві з жовтим «обідком». Тіло компактне, шия коротка та товста. Голова невелика, округла. Крила сильні, сильні. Ноги м’язисті, широко розставлені. Тульські гуси цінуються за високі смакові якості м’яса, невибагливість, хороше здоров’я, стійкість до морозів. Гуски – відмінні квочки. Складності у розведенні пов’язані з невисокою несучістю та агресивним характером птахів. Крім того, вони вважаються не надто продуктивними, оскільки набирають вагу порівняно повільно, і вихід чистого м’яса з тушки виходить нижчим, ніж у інших великих порід.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Холмогорська

Порода відома нашій країні понад 200 років. Вважається одним із найпопулярніших «важких» різновидів. Птах потужний, з масивним тілом, короткими ногами і довгою, злегка вигнутою шиєю. Забарвлення пера білий, сірий або сіро-пігий, дзьоба та лап – світло-оранжевий. Дзьоб має легку «горбинку». На лобі розташовується шишка середніх розмірів. Несучість і виживання пташенят невисокі, але молодняк досить швидко набирає вагу (готовий до забою в 5,5-6 місяців) і здатний чудово відгодовуватися на найдешевших кормах. На жаль, чистокровні пагорби на приватних подвір’ях останнім часом стають рідкістю. Це пов’язано насамперед зі складнощами у розведенні та надзвичайно високою вартістю породистих особин.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Емденська

Старовинна “важка” порода, виведена в Німеччині. Колір оперення білий. Дзьоб та лапи помаранчеві, очі блакитні. Характерно, що біле забарвлення весь птах набуває лише після другої (осінньої) линяння. Перше (літнє) оперення виростає білим тільки у самців, а у гуски воно строкате або сіре. Ця особливість дозволяє визначати стать молодняку. Гуси добре набирають вагу, дають м’ясо, жир та перопухову продукцію високої якості.

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Коли ви думаєте про гусака, ви можете мати на увазі традиційний вид залежно від того, де ви живете на земній кулі. Вони населяють практично будь-яку територію на землі, крім Антарктиди, і кожна з них має досить цікаві фізичні властивості.

Ось 23 породи гусей із поясненнями суті кожної з них.

23 типи порід гусей:

1. Африканські гуси

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Cygnoides domesticus
Походження:Китай
Зовнішній вигляд:Коричневий
вага:18-20 фунтів
Висота:3 фути
Тривалість життя:10-15 років

Незважаючи на свою назву, африканська гуска є домашньою породою, яка походить з Китаю. Ці гуси походять від дикого лебедя, але тепер виглядають значно інакше. Ці птахи мають вагу з м’язистим тілом, що робить їх ідеальними столовими птахами. Цих птахів часто використовують для запікання.

Багато доглядачів віддають перевагу цьому гусаку, оскільки він дуже витривалий і стійкий до екстремальних погодних умов. Ви можете мати їх практично на будь-якій фермі, за умови, що вони мають достатньо свіжої їжі та води.

2. Американські буфф гуси

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Anser anser domesticus
Походження:Сполучені Штати
Зовнішній вигляд:Бафф
вага:20 фунтів
Висота:3 фути
Тривалість життя:15-20 років

Визнаний Американською асоціацією птахівників у 1947 році, американський гусак є уродженцем США. Цей традиційний фермерський гусак має відтінки між палевим і абрикосовим — звідси й назва. Цей птах подвійного призначення цінується як для м’яса, так і для виробництва яєць.


3. Андські гуси

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Chloephaga melanoptera
Походження:Південна Америка
Зовнішній вигляд:Чорний і білий
вага:6-7 фунтів
Висота:27,5 – 31,5 дюймів
Тривалість життя:10+ років

Андська гуска — це маленький чорно-білий птах, який живе в болотах і на берегах озер. У них характерні рожеві ноги і короткі дзьоби, тому вони досить впізнавані в рідних регіонах. Всупереч тому, що ви могли б подумати, ці птахи є наземними і не люблять плавати.

Незважаючи на те, що андські гуси не диморфні, вони видають помітно різні звуки. Самці видають свистячі звуки, а самки рохкають, тому звуки набагато нижчі.

4. Попелястоголові гуси

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Хлоефага поліоцефала
Походження:Південна Америка
Зовнішній вигляд:Коричневий, чорний, білий
вага:4-5 фунтів
Висота:20-22 дюйми
Тривалість життя:10-25 років

Дивної краси попелястоголовий гусак походить з деяких районів Південної Америки.

Дивної краси попелястоголовий гусак походить з деяких районів Південної Америки. Ці гуси вважаються гусячими, вони живуть парами або невеликими групами в заболочених місцях, озерах і пологих річках. Ці гуси зазвичай зустрічаються в районах Чилі та Південної Аргентини.

Цих гусей можна назвати попелястоголовими, але ви можете відразу помітити яскравий іржавий колір навколо шиї та зеброподібний малюнок на крилах. Ці гуси справді прекрасне видовище.

5. Бартоголові гуси

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Anser indicus
Походження:Азії
Зовнішній вигляд:Коричневий і білий
вага:4-7 фунтів
Висота:26-28 дюймів
Тривалість життя:15 років

Гуси — великі азіатські птахи з красивими хитромудрими мітками. Вони проводять час у Центральній Азії влітку, а взимку відлітаючи на південь до Індії. На відміну від деяких видів гусей, ці водоплавні птахи відрізняються особливою лагідністю.

Особливо талановиті літуни відрізняються барголовими гусами. Вони практично відомі своїми екстремальними висотами в Гімалаях і Тибеті. Вони можуть літати до 7270 — це вражає.

6. Білощелі гуси

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Branta leucopsis
Походження:Арктика, Північна Атлантика
Зовнішній вигляд:Сірий, чорний
вага:3-4 фунти
Висота:22-28 дюймів
Тривалість життя:25 років

Чудовий гусак, який не слід плутати з гусаком, — це велика чорно-сіра гуска з холодних регіонів світу. Ці гуси населяють прибережні райони і солончаки. Хоча вони переважно вегетаріанці, вони їдять молюсків, ракоподібних і комах.

У теплу пору року білощела гуска гуляє великою зграєю, що створює справжню симфонію. Вони досить соціальні птахи, які ладнають один з одним і не дуже заперечують людей.

7. Бобові гуси

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Anser fabalis
Походження:Європа, Азія
Зовнішній вигляд:Загар, чорний
вага:6 фунтів
Висота:27-35 дюймів
Тривалість життя:25 років

Бобові гуси в природі зустрічаються в Європі та Азії, дві з яких чітко відрізняються один від одного: один живе в тундрі, інший живе в тайзі. На відміну від багатьох гусей, ці птахи є суворими вегетаріанцями, ласуючи рослинними матеріалами, такими як трави, насіння та бульби.

Бобовий гусак досить стандартний на вигляд, має легке нейтральне забарвлення з чорним на хвості. Загалом вони розслаблені та приємні.


8. Гуси синьокрилі

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Cyanochen cyanoptera
Походження:Ефіопія
Зовнішній вигляд:Загар, блакитний, чорний
вага:5-6 фунтів
Висота:25-29 дюймів
Тривалість життя:15 років

Синьокрилі гуси походять з Ефіопії, відпочиваючи на берегах і високогір’ях озер. Ці птахи в основному травоїдні, але поїдають дрібних комах і личинок. Вважається, що цей вид зменшується у своєму природному середовищі існування.

Як ви можете собі уявити, синьокрилий гусак отримав свою назву через пилово-блакитну частину задньої частини. В іншому вони світло-коричневі та високі з нейтральними відмітками. Обидві статі мають однаковий колір, але самці, як правило, більші за своїх самок.

9. Брент Гуси

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Branta bernicla
Походження:Сибір, Європа
Зовнішній вигляд:Сміливий шоколад, коричневий
вага:2,5-3,5 фунтів
Висота:22-26 дюймів
Тривалість життя:12-27 років

Бранти — унікальні невеликі гуси, які за розміром схожі на стандартну качку. Ці гуси шоколадного кольору мають механізм у роті, який дозволяє їм ковтати солону воду, тому вони рідко відходять від солончаків і лиманів.

Бранти – справжні успішні міграційники. Ці зграї можуть пролетіти до 3000 миль за одну подорож. Після такої подорожі цим птахам потрібен деякий час, щоб відновити вагу тіла та відновити втрату калорій, але багатьом з них це вдається щороку.


10. Канадські гуси

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Branta candadensis
Походження:Північна Америка, Європа
Зовнішній вигляд:Чорний, коричневий, кремовий
вага:5,5 – 14 фунтів
Висота:30-43 дюйми
Тривалість життя:10-20 років

Канадські гуси люблять збиратися великими групами та гуляти біля тихого джерела води, як-от ставка чи озера. Ви можете знайти цих гусей просто пронизаними по всій Північній Америці та іноді в Європі під час міграції. Багато з цих птахів подорожують кровними лініями та сім’ями.

Канадські гуси є рекордсменами як потенційно найзліші з усіх гусей. Ці красуні можуть бути чарівними, але дивіться і не наближайтеся — особливо не в період розмноження. 


11. Капська безплідна (Coreopsis) Гуси

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Coreopsis novohollandiae
Походження:Австралія
Зовнішній вигляд:Від темно-коричневого до сірого
вага:7-15 фунтів
Висота:30-40 дюймів
Тривалість життя:20 років

Капський баррен – це приголомшливо великий гусак з попелястим оперенням. На відміну від багатьох своїх двоюрідних братів-гусей, капські пустелі є травоїдними тваринами, які ласують лише місцевими рослинами та улюбленою місцевою зеленню.

Великі, але елегантні, ці гуси мають значне тіло з впевненим кроком. Їхні голови вузькі, що створює враження, ніби голова замала для решти тіла, але це додає краси та чарівності породи.

12. Китайські гуси

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Anser cygnoides
Походження:Китай
Зовнішній вигляд:Коричневий, білий
вага:11-20 фунтів
Висота:24-36 дюймів
Тривалість життя:10-15 років

Китайський гусак – це домашня порода з Китаю, яка має чарівний зовнішній вигляд. На відміну від багатьох гусей, ці птахи є майстерними несучками, що приносять до 100 яєць на рік.

Китайський гусак — справді крутий водоплавний птах, він досягає трьох футів у висоту та має величезну шишку на дзьобі. Вони традиційно схожі на всіх ансер ансер, або одомашнених гусей, від білого до різних відтінків коричневого.

13. Римські чубаті гуси

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Anser anser
Походження:Вітчизняний
Зовнішній вигляд:Білий
вага:6,5-7,5 фунтів
Висота:12-14 дюймів
Тривалість життя:25 років

Римська чубата гуска, або чубата качка, має унікальний вигляд, рекламуючи пух, схожий на ватну кульку, на тім’ї. Спочатку ця важлива ознака породи була деформацією в лінії крові, яка була розширена.

Ці гуси слухняні та спокійні з приємним характером. Вони, як правило, крихкі, але їх легко зберігати. Це також досить виняткові верстви — їх кількість досягає 130 на рік.

14. Єгипетські гуси

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Alopochen aegyptiaca
Походження:Африка
Зовнішній вигляд:Каштановий, коричневий
вага:3,3 – 5 фунтів
Висота:25-28 дюймів
Тривалість життя:15-20 років

Єгипетські гуси є мешканцями лугів і відкритих водойм по всій Африці. Незвичайно побачити, як вони займають декоративні ставки чи населені озера. Ці птахи люблять багато рослинного матеріалу, оскільки вони переважно травоїдні.

Ці птахи досить великі, стрункі та витончені з довгими рожевими ногами. Під час шлюбного сезону самці можуть бути дуже агресивними, тому краще триматися подалі.

15. Імператорські гуси

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Anatidae canagicus
Походження:Росія/Аляска
Зовнішній вигляд:Чорний, сірий
вага:4-5 фунтів
Висота:26-28 дюймів
Тривалість життя:6-12 років

Імператорський гусак дуже любить прохолодну погоду, населяє багато арктичних і субарктичних районів Берингового моря. Вони люблять басейни з прісною водою та інші повільні або стоячі джерела води.

Імператорський гусак – це птах, який виділяється з натовпу яскраво-жовтими ногами, чорно-білим візерунчастим тулубом і білосніжною шиєю і головою. На жаль, у гусенят дуже висока смертність через місцевих хижаків.

16. Гуси сірі

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Anser anser
Походження:Європа
Зовнішній вигляд:Попелясто-сірий, чорний
вага:7-9 фунтів
Висота:29-36 дюймів
Тривалість життя:20-30 років

Сірі гуси – це стародавня порода одомашнених гусей, що походить до 1360 року до нашої ери. Ці історично відомі птахи навіть зображені на стародавніх єгипетських картинах із зображенням їхніх рожевих ніжок. Ці гуси зазвичай їдять як сушу, так і водні рослини.

Сіра гуска попелясто-сіра з чорними смугами та білими кінчиками. У них яскраво-помаранчевий дзьоб і рожеві ноги, що контрастує з їх оперенням.

17. Гуси водорості

Породи гусей - Які бувають породи гусей?

Наукова назва:Хлоефага гібридна
Походження:Південна Америка
Зовнішній вигляд:Білий, чорний, сірий
вага:7-8 фунтів
Висота:22-26 дюймів
Тривалість життя:10-15 років

Гусак-ламінарія родом із Південної Америки, є дуже впізнаваним зразком. Він має дивну форму, майже як великий голуб. Ці цікаві маленькі водоплавні птахи живуть уздовж скелястих берегів і прісноводних озер.

18. Гуси-сороки

Наукова назва:Anseranas semipalmata
Походження:Австралія
Зовнішній вигляд:Чорний білий
вага:6-7 фунтів
Висота:30-35 дюймів
Тривалість життя:20 років

Гуска-сорока — дуже дивний і милий птах, що походить з Австралії. Ці птахи в душі мандрівники, їх часто ловлять за межами їхніх типових параметрів після сезону розмноження. Ці птахи відносно звичайні на суші.

Ці водоплавні птахи мають довгі, вертикальні тіла з головами, схожими на журавлів. Вони мають чудове сонячне забарвлення та мають довгі потужні ноги, щоб мандрувати крізь воду.

19. Нене/Гавайські гуси

Наукова назва:Branta sandvincensis
Походження:Гаваї
Зовнішній вигляд:Коричневий, коричневий, чорний
вага:3-6 фунтів
Висота:15-16 дюймів
Тривалість життя:8-20 років

Нене — гусак середнього розміру, який зустрічається на Гаваях. Ці соціальні гуси не сором’язливі, оскільки вони живуть на незайманій землі та створені людиною. Вони вважають за краще жити на луках, чагарниках і лавових рівнинах, але вони також використовують ресурси сільськогосподарських угідь.

Нене часто має відтінки коричневого кольору з виразною чорною головою та очима. Ці птахи мають потужне тіло та форму схожі на своїх родичів канадських гусей, тільки менше.

20. Рожевоногі гуси

Наукова назва:Anser brachyrhynchus
Походження:Європа
Зовнішній вигляд:Загар, білий
вага:5-6 фунтів
Висота:24-30 дюймів
Тривалість життя:20 років

Як випливає з назви, цих птахів назвали на честь їхніх рожевих ніг. Рожевоногі гуски є неймовірно рідкісними та прекрасними, розкиданими по всій Європі в таких регіонах, як Гренландія, Данія, Ісландія та Шпіцберген.

Рожевого гусака часто приймають за сірого гусака, так як вони неймовірно схожі. Однак сіра гуска одомашнена, а гуска рожевонога – ні.

21. Червоногруді гуси

Наукова назва:Branta rufficollis
Походження:Євразія
Зовнішній вигляд:Каштановий, чорний, білий
вага:3-4 фунти
Висота:20-22 дюйми
Тривалість життя:15 років

Червоновола гуска — це надзвичайно універсальний водоплавний птах, що живе на луках, у заболочених місцях, на прибережних рівнинах і в наземних районах Євразії. Ці гуси вегетаріанці, їдять листя місцевої трави, бавовни, озимої пшениці та трав.

Червоногруда казарка вважається одним з найкрасивіших видів гусей. Вони мають темно-каштановий колір голови, чорно-біле оперення, яке надзвичайно гладке та блискуче.

22. Севастопольські гуси

Наукова назва:Anser anser
Походження:Одомашнений
Зовнішній вигляд:Білий
вага:12-14 фунтів
Висота:30-32 дюйма
Тривалість життя:25 років

Севастапольський гусак – одомашнена порода водоплавних птахів, яка була створена за ефектний зовнішній вигляд. Ці ангельські гуси мають пухке біле пір’я та важке тіло з яскраво-блакитними очима.

Їх чудово мати на фермі, і вони, як правило, досить морозостійкі. Вони суто декоративні, але відкладають до 30 великих білих яєць на рік. Ця порода виключно рідкісна.

23. Снігові гуси

Наукова назва:Чен
Походження:Канада
Зовнішній вигляд:Білий, чорний
вага:4-6 фунтів
Висота:25-33 дюйми
Тривалість життя:6-15 років

Снігова гуска — чудовий водоплавний птах, який будує колонії в Канаді та на Алясці. Ці гуси люблять арктичну тундру, проводячи час в солоних болотах і затоках. Ці гуси є травоїдними тваринами, які знаходять більшість поживних речовин у заболочених територіях.

Цей гусак маленький, з гладким білим пір’ям і чорним на хвості. Їхній дзьоб і ноги помаранчеві, а тіло пропорційне. Існує великий і малий сніговий гусак, які дещо відрізняються за зовнішнім виглядом тіла, але не для недосвідченого ока.

Висновок

Це ще не все — є ще багато недосліджених водоплавних птахів. Як ви бачите в усьому світі існує така велика різноманітність лише одного виду. Ці любителі води, як правило, моногамні і, як правило, досить агресивні до тих, хто загрожує їхнім родинам.

Наступного разу, коли ви будете біля місцевого ставка, ви можете спробувати помітити один із цих чудових видів у місцевості, де ви живете.