Подарунок на хрестини: що дарують хрещені та інші гості?

Хрещення дитини є однією із найбільш значимих подій у її житті та житті батьків. Ця традиція важлива для усіх християн і вітати із обрядом хрещення прийнято пам’ятними, духовними та досить символічними подарунками. Рідні часто обирають сюрпризи з духовним акцентом та корисні речі, як одяг чи іграшки. Ми хочемо розповісти вам більш детально, що подарувати на хрестини хлопчику чи дівчинці від хрещених батьків, родичів та друзів.

Який подарунок на хрещення слід обрати хрещеній матері?

Дуже хорошим подарунком буде ікона із зображенням ангела-покровителя малюка. Особливо часто такий подарунок обирають на хрестини дівчинки. Адже саме в цей день дитина отримує церковне ім’я і разом з ним янгола-охоронця. Зверніть увагу, що існує традиція обирати мірні ікони, тобто ті, що написані по зросту дитини при народженні. Раніше ми писали про 6 речей, які зобов’язані пам’ятати всі хресні батьки.

Подарунок на хрестини: що дарують хрещені та інші гості?Існує ще традиція, згідно якої хрещена мати купує хрестильний одяг малюку, а саме крижму в яку загортають дитину після освячення святою водою. Крижма є обов’язковим атрибутом на будь-яких хрестинах. При цьому вона може бути із різних тканин, приміром, влітку обирають крижми з легкої тканини, як ситець, льон, а от взимку вона може бути махровою чи утепленою, як одіяло.

Одяг на хрестини

Купити

Що подарувати на хрестини від хрещеного батька?

Існує традиція, коли хрещений батько дарує дитині натільний хрестик з ниточкою чи ланцюжком. Проте не обов’язково це повинен бути золотий хрестик, він може бути із різного металу чи, навіть, дерев’яний, все залежить від бажання самого хрещеного. Окрім цього слід подумати про покупку дитячої Біблії, щоб малюк зростав у духовній атмосфері.

Подарунок на хрестини: що дарують хрещені та інші гості?Коли ви обираєте цікавий подарунок на хрестини, то старайтесь зупинитись на чомусь пам’ятному, наприклад, подаруйте маленьку вишиванку, що мати збереже чи книжку з українськими казками, яку підпишете. Насправді не важливо, що саме ви оберете, важливо, щоб цей подарунок був від щирого серця.

Крижма махрова

Купити

Які подарунки несуть гості?

Уже безліч років є традиція дарувати дитині срібну ложечку. Зазвичай такий подарунок дарує бабусі та дідусь, викарбовуючи на ній ім’я малюка та дату хрещення. Проте інші срібні вироби теж досить популярні для подарунку на хрещення. Часто гості обирають срібні іконки для ліжечка, медальйони та інше.

Подарунок на хрестини: що дарують хрещені та інші гості?Якщо хрещені частіше обирають більш духовні подарунки, то родичі та друзі завжди мають можливість поцікавитись, які корисні речі потрібні молодим батькам. Можна сміливо подарувати на хрестини дівчинці чи хлопчику  одяг, стільці для годування, іграшки, розвиваючі килимки та все, що стане у нагоді під час їх зростання. Такі подарунки не менш цінні, особливо, якщо це перша дитина у сім’ї і батьки ще не мають багато необхідних речей. Тому не соромтесь, просто питайте, що треба і не помилитесь!

Що стосується самих батьків, то вони теж можуть обрати пам’ятний подарунок для своєї крихітки. Адже попри те, що на їхні плечі ляже підготовка самого свята, вони захочуть потішити своє чадо. Чудовим подарунком, який ваш малюк оцінить, будучи дорослим, буде фотограф. Хоча сьогодні в усіх є камери і ви можете самі сфотографувати крихітку, професійний фотограф зможе зробити кадри, які залишаться з вами на все життя. Крім того він може знімати не лише сам обряд, але й зробити кілька кадрів вашого малюка перед виходом з дому, щоб ви могли назавжди зберегти цю щасливу мить.

  • Подарунок на хрестини: що дарують хрещені та інші гості?

    Завдяки співпраці з різноплановими компаніями, маю досвід написання статей на різноманітну тематику. Хобі — кухня та все, що пов’язано з домашніми солодощами. Все це дозволяє мені створювати якісний контент для читачів блогу.

    View all posts