Пілінг – Як надмірне вілущування може зашкодити вашій шкірі?

Ви робите пілінг шкіри більше двох разів на тиждень? Якщо так, то ви точно завдаєте своїй шкірі більше шкоди, ніж користі.

Надмірне відлущування — це найбільша помилка, яку люди роблять у режимі догляду за шкірою. Незалежно від того, використовуєте ви фізичний чи хімічний пілінг, перевищення може призвести до сухості шкіри, огрубілих плям і висипань, які є загальними ознаками надмірного відлущування.

У цій статті ми збираємося обговорити, чому надмірне відлущування може бути небезпечним для вашої шкіри та як з цим боротися.

Що таке надмірне відлущування?

Пілінг - Як надмірне вілущування може зашкодити вашій шкірі?

Відлущування — важливий крок у вашому щотижневому догляді за шкірою. Просте миття шкіри миючим засобом не очистить пори чи не видалить омертвілу шкіру. Це вимагає скрабування, щоб видалити надлишок шкірного жиру , мертві клітини шкіри та бруд, що застряг у порах шкіри. Відлущування зменшує ймовірність появи прищів, сухості та тьмяності. Він надає вашій шкірі зволоженого та свіжого сяйва та допомагає продуктам для догляду за шкірою гладко вбиратися у вашу шкіру.

Відлущування виконується двома різними способами, які класифікуються як фізичне відлущування та хімічне відлущування. Фізичне відлущування відбувається за допомогою води та частинок скрабу на вашій шкірі, тоді як для хімічного відлущування використовуються такі кислоти, як BHA (бета-гідроксикислоти) та AHA ( Альфа-гідроксикислоти ). Саліцилова кислота, гліколева кислота та молочна кислоти зазвичай використовуються як хімічні ексфоліанти.

Але в обох випадках є обмеження по частоті використання. Тому що незалежно від того, скільки переваг дає відлущування, надмірне відлущування шкіри так само погано, як відсутність процедури догляду за шкірою взагалі.

Хоча відлущування один або два рази на тиждень є нормальним явищем, більша частота може створити проблеми. На щастя, легко визначити, чи ви надмірно відлущуєте шкіру. На вашій шкірі з’являться явні ознаки надмірного відлущування, як-от:

  • Подразнення шкіри
  • Почервоніння
  • Запалення шкіри
  • Текстура шкіри, схожа на висип
  • Шорсткі плями
  • Нездоровий блиск на шкірі

Що трапиться, якщо занадто багато відшаровувати?

1. Екстра блискуча шкіра

Пілінг покращує текстуру шкіри. Він розгладжує поверхню вашої шкіри та надає вам сяйво. Але надмірне відлущування додає нездорового блиску, і шкіра обличчя, особливо Т-зона, виглядає надзвичайно блискучою, як пластик. Це не є хорошою ознакою, оскільки надмірно блискуча шкіра вказує на те, що верхній шар шкіри постраждав через надмірне відлущування.

2. Набряк

Перевищення пілінгу також може спричинити набряк. Коли ви чистите шкіру скрабом, ексфоліанти завдають шкоди шкірі та пошкоджують ліпідний бар’єр. Ваша шкіра починає набрякати і виглядає червонуватою. Однак проблема набагато глибша, ніж здається ззовні. Коли зовнішній шар вашої шкіри пошкоджений, він стає вразливим до зовнішніх загроз, таких як забруднювачі, алергени тощо.

3. Прорив прищів

Надмірне відлущування також може призвести до появи прищів. Спочатку надмірне відлущування запалює поверхню шкіри. Поступово запалення переростає в акне. Отже, якщо після пілінгу на шкірі з’явилися ознаки прищів, це означає, що ви робите це неправильно.

4. Пілінг шкіри

Іноді через надмірне відлущування ваша шкіра стає сухою та лущиться. Ви можете відчути, що кілька луснутих плям відпадуть невеликими шматочками. Надмірне відлущування видаляє значну частину ліпідного барьеру вашої шкіри, що призводить до нестачі вологи. Ваша шкіра стає чутливою до сонця або будь-яких агресивних зовнішніх факторів. В результаті вона починає висихати і лущитися.

5. Незвичайно напружена шкіра

Шари вашої шкіри складаються з колагену та еластину, двох надзвичайно важливих компонентів, які надають вашій шкірі молодості. Коли ви пошкоджуєте шари надмірним відлущуванням, гнучкість вашої шкіри також постраждає. Це робить вашу шкіру надзвичайно стягнутою та тьмяною. Ви можете відчувати дискомфорт через жорсткість вашої шкіри.


Як лікувати надмірно відлущену шкіру?

Пілінг - Як надмірне вілущування може зашкодити вашій шкірі?

1. Коли ваша шкіра починає проявляти ознаки надмірного відлущування, перше, що ви повинні зробити, це негайно припинити відлущування шкіри.

2. Прикладання кубика льоду до роздратованої шкіри може принести вам деяке полегшення.

3. Припиніть використання таких продуктів, як миючі піни, ретинол або антивікові креми, креми проти прищів, оскільки вони можуть бути агресивними для вашої шкіри.

4. Щоб заспокоїти вже роздратовану шкіру, нанесіть помякшувальні креми або гель. Аквафор, аква вуаль, гідрокортизон – відмінні варіанти.

5. Застосування екстракту алое вера також пропонується зменшити почервоніння та подразнення. Ви можете придбати гель алое вера на ринку або ви можете взяти екстракт алое вера безпосередньо з рослини.

6. «Заспокійливі креми та гелі пропонуються з такими інгредієнтами, як екстракти огірка», — говорить Абхісікта Хаті, старший керівник відділу розробки продуктів SkinKraft.

7. Використовуйте м’який зволожуючий крем і засоби без хімічних речовин для шкіри.

8. Утримуйтеся від макіяжу, поки роздратування не вщухне. Якщо ваша професія чи спосіб життя цього не дозволяють, то, будь ласка, вживайте необхідних заходів.

9. Також переконайтеся, що всі продукти, якими ви користуєтеся, не містять штучних ароматизаторів. Такі ароматизатори часто викликають алергічні реакції, тому їх краще уникати.

10. Надмірне відлущування робить вашу шкіру надзвичайно чутливою. Ось чому ви повинні використовувати сонцезахисний крем кожного разу, коли ваша шкіра піддається впливу сонячних променів. Інакше можуть виникнути сонячні опіки та висипання.

11. Відновлення ліпідного бар’єру вашої шкіри має бути вашим центром. Спробуйте використовувати продукти з такими інгредієнтами, як гіалуронова кислота, гліцерин, сквалан, масло ши тощо.

Скільки часу потрібно для загоєння надмірного відлущування?

Час відновлення після надмірного відлущування залежить від того, наскільки серйозне пошкодження шкіри. Перевірте, чи ваша шкіра одужала від таких видимих ​​ознак, як подразнення, почервоніння, запалення тощо. Якщо так, ваша шкіра готова повернутися до нормального режиму догляду за шкірою. Але дійте повільно та безпечно після одужання. Фахівці рекомендують робити пілінг лише раз на тиждень для всіх типів шкіри.

Максимальна кількість відлущування шкіри, яку ви можете вибрати, – двічі на тиждень. Для тих, хто нещодавно зіткнувся з пошкодженням шкіри, ідеально підійде відлущування раз на тиждень. Будьте надзвичайно обережні та ніжні зі своєю шкірою під час чищення. Якщо у вас сильна реакція через надмірне відлущування, зверніться за порадою до дерматолога.

Висновок

Відлущування шкіри є таким же важливим для шкіри, як і інші етапи догляду за шкірою, такі як очищення та зволоження. Але забагато чогось ніколи нікому не принесе користі. Тому найкраще тримати його в межах. Як рекомендують експерти з догляду за шкірою, відлущування один або два рази на тиждень достатньо для підтримки здоров’я шкіри.

Виберіть ексфоліант відповідно до свого типу шкіри та проведіть невеликий тест, перш ніж використовувати продукт на всій шкірі. Невеликий патч-тест вашого ексфоліанта зведе до мінімуму ймовірність алергічних реакцій і опіків шкіри.