Огляд Minecraft Dungeons – Ізометрія та кубики

Minecraft Dungeons – спроба Mojang Studios зробити кооперативний екшен у дусі Diablo по всесвіту Minecraft. Чи стане гра новою легендою жанру hack’n’slash RPG – розповідаємо у огляді.

 • Розробник: Mojang Studios
 • Видавець: Xbox Game Studios
 • Дата виходу: 26 травня 2020 року

Minecraft Dungeons заінтригувала з моменту анонсу: кооперативний данжен кроулер з візуальним стилем, що легко впізнається, і безупинною рубкою монстрів – звучить цікаво! Тому незадовго до релізу, озброївшись наданою Microsoft копією гри і заручившись підтримкою партнера, я поїхала підкорювати кубічні підземелля.

Огляд Minecraft Dungeons – Ізометрія та кубики

Вибір скінів для персонажів великий. Втім, незабаром після початку пригоди їх приховують обладунки.

Події гри розгортаються навколо якогось злодія: відкиданий суспільством, той знайшов Сферу Панування, став Архізлодіянином і приступив до створення армії чудовиськ, прагнучи поневолити світ. Лише відважні герої можуть зупинити його – і це загалом весь сюжет Minecraft Dungeons. Протягом кількох годин гравцям доведеться гнатися за лиходієм , подорожуючи процедурно генерованими локаціями, кожна з яких являє собою якийсь биом – підземелля, болото, село, кузню і так далі.

Вам сподобається – Найкращі ігри Roblox різних жанрів

Ігровий процес Minecraft Dungeons передбачає постійні битви з чудовиськами – на початку пригоди це зомбі , скелети та крипери, пізніше список противників розширюється, і на поле бою виходять, наприклад, лучники , лицарі зі щитами або чаклуни, що посилюють своїх союзників.

Огляд Minecraft Dungeons – Ізометрія та кубики

У особливо жарких замісах персонажів можуть одночасно атакувати десятки супротивників

Складність поступово підвищується, і якщо спочатку гравці відчайдушно кидаються на ворогів, то фінальні рівні змушують діяти обережніше – інакше монстри в лічені секунди спустошать смужку здоров’я персонажа. Під час виконання місії можна загинути три рази, після чого доведеться починати рівень заново. У кооперативі партнери можуть пожвавлювати один одного, але на процес воскресіння витрачається деякий час, а конкуренти не будуть осторонь чекати свого часу.

Бойова система гри відмінно збалансована: слабкі супротивники відлітають від одного удару, на сильних потрібно витратити пару-трійку помахів мечем або кілька стріл, а до босів потрібно шукати особливий підхід. Кожен рух та атака ідеально відчуваються, і боротися у Minecraft Dungeons дійсно приємно.

Огляд Minecraft Dungeons – Ізометрія та кубики

Пройдені локації можна відвідувати повторно, підвищивши модифікатор складності

Однак, наскільки добре тут зроблено битви, настільки слабко реалізовані інші елементи. Взяти, наприклад, ігровий світ – він дуже гарний, але неживий і не інтерактивний. Тут немає NPC, що роздають квести, блоки та об’єкти не руйнуються, а дослідження відгалужень на локаціях вкрай рідко винагороджується цінним лутом – зазвичай гравець, який вирішив відхилитися від основного маршруту, просто впирається в глухий кут, що істотно знижує мотивацію до пошуку секретів.

Прокачування теж викликає запитання. Класів персонажів у грі немає, натомість пропонується вибирати спорядження, до якого прив’язані різні вміння: пасивні – для зброї та броні, активні – для артефактів. На встановлення останніх на «ляльці» героя відведено три слоти, і вони дозволяють, наприклад, закликати вихованців (начебто дуже милої лами), стріляти руйнівним променем смерті, встановлювати тотем, що поповнює здоров’я.

Огляд Minecraft Dungeons – Ізометрія та кубики

Такій системі не вистачає глибини. Замість того, щоб прокачувати характеристики та здібності героя, експериментувати з білдами та розподіляти ролі в команді, гравці сильно залежать від рандомного випадання предметів (які ще й падають не так часто, як хотілося б).

Так, наприклад, тут можна отримати меч з набором пасивних бонусів (на зразок вампіризму або шансу підпалити противників), посилити його, вклавши окуляри, що отримуються при кожному підвищенні рівня, щоб через кілька хвилин знайти меч ще краще та з іншими бонусами. Вкладені окуляри розвитку повернути не вдасться, а відмовлятися від прокачаного спорядження все ж таки доведеться, адже його базовий рівень залишається колишнім при тому, що міць ворогів зростає. Таким чином, потрібно постійно змінювати зброю та броню, не отримуючи задоволення від цього процесу.

Огляд Minecraft Dungeons – Ізометрія та кубики

Скріншоти не повністю передають красу ігрового світу. Насправді він відмінно деталізований і радує безліччю ефектів. Але впливати на оточення – навіть розбити бочку – не можна

Навіть у торговців не можна купити те, що хочеться. Продавець артефактів і коваль, які влаштувалися в таборі, куди повертаються персонажі між місіями, пропонують придбати випадкові предмети, серед яких може виявитися як щось корисне, так і сміття, яке годиться лише на переробку. Контроль з боку гравця мінімум – суцільний рандом!

Зрештою, кооператив у грі ніяк не дозволяє учасникам взаємодіяти один з одним. Для кожного з них випадає свій лут, і непотрібні шмотки не можна викинути чи передати напарнику – лише екіпірувати чи перетворити на кристали – місцеву валюту. В результаті виникають ситуації, коли один гравець постійно отримує нові зброю, тоді як іншому дістається купа зброї – і вони, перебуваючи поряд, не можуть обмінятися предметами.

Огляд Minecraft Dungeons – Ізометрія та кубики

Воскресіння союзників – єдиний спосіб взаємодії

Minecraft Dungeons неможливо всерйоз порівнювати ні з Diablo ( Diablo IV: Все, що відомо про гру ), ні з іншими дияблоїдами – нова гра занадто спрощена, щоб тягатися з конкурентами в сегменті hack’n’slash . Їй не вистачає глибини, а зв’язок із всесвітом Minecraft залишається лише візуальним, на рівні кубічного оформлення локацій та зовнішнього вигляду супротивників.

Тому хардкорним геймерам тут буде надто нудно, тоді як новачкам, можливо, такий підхід припаде до душі, ставши точкою входження до жанру. Враховуючи вищесказане, перед нами непоганий кооперативний екшен , в який можна зіграти з дитиною або невибагливим гравцем. Можливо – довгограючий: автори обіцяють розвивати проект безкоштовними та платними оновленнями, і є надія, що згодом Minecraft Dungeons стане багатшим та захоплюючим.

ПЛЮСИ
 1. Приємна бойовка
 2. Зручне керування
 3. Гарний світ, витриманий у стилі Minecraft
 4. Гнучке налаштування складності
МІНУСИ
 1. Оточення не інтерактивне
 2. Сюжет дуже простий
 3. Прокачування занадто залежить від елемента випадковості
 4. Дослідження світу не винагороджує гравця
 5. У кооперативі мало взаємодії