Молоко викликає прищі? Як дізнатися та яке є рішення

Вас давно турбують прищі? Якщо так, то молоко повинно бути частиною вашого щоденного раціону. Правильно, деякі дослідження показують, що молоко може бути причиною проблем зі шкірою та навіть викликати прищі.

Ваша дієта має значний вплив на вашу шкіру. Хоча продукти, багаті антиоксидантами та здоровими жирами, можуть принести користь шкірі, деякі продукти, наприклад молочні продукти, можуть завдати шкоди.

Читайте далі, щоб дізнатися, чи справді ваша звичка вживати молоко є причиною появи прищів.

Чи можуть молочні продукти справді викликати проблеми з прищами?

Молоко викликає прищі? Як дізнатися та яке є рішення

Вживання молочних продуктів не є прямою причиною появи прищів. Але є докази, які підтверджують зв’язок між молочними продуктами та акне.

Дослідження Американської академії дерматології (AAD) показує, що жінки, які випивали дві або більше склянок молока щодня, були на 44% більш схильні до прищів, ніж інші жінки в цьому опитуванні . Є дані, які також показують, що певні гормони, присутні в молочних продуктах, можуть впливати на появу прищів.

Для підвищення продуктивності більшість ферм використовують штучні гормони росту молочних корів. Дослідження показують, що споживання молока та молочних продуктів від корів, які отримували гормональне лікування, може порушити природний гормональний баланс вашого тіла. Це, у свою чергу, може спровокувати прорив та інші проблеми зі шкірою.

Інша теорія припускає, що організм дитини створений для виділення необхідних ферментів, які допомагають перетравлювати молоко. Але в міру дорослішання їх здатність перетравлювати молоко знижується. Це призводить до непереносимості лактози, яка може спричинити численні проблеми зі здоров’ям, включаючи метеоризм, розлад травлення та навіть проблеми зі шкірою, такі як вугри та запалення шкіри.

Інша теорія стверджує, що молочні продукти в поєднанні з високим вмістом рафінованої їжі або обробленого цукру можуть порушити рівень інсуліну в організмі людини. У результаті ваша шкіра стає схильною до появи прищів.

Існує широкий асортимент молочних продуктів, і не всі з них виявляють однакову тенденцію викликати акне. Деякі продукти, такі як знежирене молоко, можуть викликати прищі. Відповідно до дослідження, опублікованого в журналі Американської академії дерматології, існує певна кореляція між регулярним споживанням знежиреного або нежирного молока та виникненням прищів. Дослідження показує, що люди, які регулярно вживають знежирене молоко, як правило, мають прищі.

Як молочні продукти впливають на ваші прищі?

Кілька досліджень показали позитивний зв’язок між деякими компонентами молочних продуктів і акне. Давайте подивимося, які компоненти молочних продуктів можуть зробити вас схильними до прищів.

1. IGF-1 і гормон росту

Гормон IGF-1 впливає на ефективність гормону росту та інші функціональні процеси у вашій системі. Було проведено численні дослідження, щоб знайти кореляцію між молочними продуктами та підвищенням рівня IGF-1.

Деякі дослідження довели, що молоко може підвищувати рівень IGF-1 в організмі людини. Дослідження на літніх людей показало, що рівень IGF-1 можна підвищити на 10% шляхом щоденного вживання 3 порцій молока протягом 12 тижнів.

Підвищення рівня IGF-1 впливає на вироблення шкірного сала, а також на видиме утворення пор шкіри та збільшення росту клітин шкіри. Отже, зрозуміло, що підвищення рівня IGF-1 може зробити вас схильними до прищів.

2. Дегідроепіандростерон (DHEAS)

DHEAS – це ще один гормон, який міститься в коров’ячому молоці, і який, як було показано, має позитивну кореляцію зі збільшенням кількості прищів. Дослідження показало, що більш високі рівні DHEAS можуть впливати на спалах акне у великої кількості жінок, схильних до акне.

DHEAS може підвищити рівень інших гормонів, таких як тестостерон і DHT. Підвищення рівня цих андрогенів також може сприяти виникненню акне.

3. Стрибки інсуліну

Так само, як IGF-1, інсулін є компонентом, який також може стимулювати гормональні акне. І досить дивно, що деякі молочні продукти, такі як йогурт, можуть підвищити рівень інсуліну навіть вище, ніж звичайний білий хліб. Це може статися через додавання цукру в комерційний йогурт.

4. Алергія на молоко та непереносимість лактози

Непереносимість лактози також може призвести до появи прищів. Непереносимість лактози в основному призводить до розладу травлення та інших проблем з кишечником. Це викликає бактеріальний дисбаланс у кишечнику, запалення та навіть окислювальний стрес, що призводить до появи прищів.


Як дізнатися, сприймає ваше тіло молочні продукти чи ні?

Молоко викликає прищі? Як дізнатися та яке є рішення

Якщо у вас непереносимість лактози, ви не зможете повністю засвоїти лактозу, що міститься в молочних продуктах. Людина з непереносимістю лактози відчуває її ознаки та симптоми протягом 30 хвилин – двох годин після вживання продукту, що містить лактозу. Найпоширенішими ознаками та симптомами непереносимості лактози є шлункові спазми, нудота, блювота, здуття живота, гази та діарея.

Якщо ви підозрюєте, що молочні продукти викликають у вас прищі або погіршують їх стан, настав час це зрозуміти. Ось кроки:

Крок 1

Спробуйте лише один вид молочних продуктів за раз. Відстежуйте кількість свого споживання разом із змінами у ваших проривах. Виконання самостійного вивчення споживання молочних продуктів і того, як реагують ваші висипання, може допомогти вам помітити зв’язок.

Крок – 2

Спробуйте виключити молочні продукти під час проривів і зосередьтеся на результаті. Зверніть увагу, чи здається, що ваш прорив покращився, пройшов швидше, ніж зазвичай, чи немає жодних змін.

Крок – 3

Ви також можете відмовитися від молочних продуктів на тривалий термін. Оскільки прищі мають властивість з’являтися і зникати, може знадобитися багато часу, щоб визначити, допомагають вони чи ні.

Якщо ви виявите, що домашні засоби не допомагають у боротьбі з прищами, радимо звернути пильну увагу на споживання молочних продуктів, щоб знайти винуватця прищів.

Яке молоко не викликає прищів?

Якщо у вас шкіра, схильна до вугрів, вам слід спробувати з’ясувати, чи молоко, яке ви споживаєте, погіршує ситуацію. Якщо причиною є коров’яче молоко, ви можете спробувати деякі альтернативи, наприклад:

1. Козяче молоко

  • Козяче молоко є кращою альтернативою коров’ячому, оскільки:
  • Містить менше лактози (молочного цукру). Завдяки мінімальному вмісту цукру козяче молоко не викликає інсулінового стрибка.
  • Козяче молоко менш викликає алергію, ніж коров’яче, оскільки містить на 89% менше альфа s1 казеїну, основного білка, що викликає алергію.
  • Його дрібні молекули жиру набагато легше перетравлюються і не викликають нетравлення.
  • Козяче молоко природно гомогенізоване, що полегшує його перетравлення. З іншого боку, упаковане коров’яче молоко синтетично гомогенізується.
  • Однак єдине занепокоєння полягає в тому, що козяче молоко також містить гормони, які впливають на ріст козенят. Отже, є невелика ймовірність того, що це спричинить прищі. Щоб зробити ваше споживання молока безпечнішим, ви можете вибрати сире козяче молоко, яке добре переноситься навіть хворими на прищі.

2. Горіхове молоко

Молоко викликає прищі? Як дізнатися та яке є рішення

Замість тваринного молока ви можете вибрати немолочні варіанти, такі як мигдальне, кеш’ю або інше молоко на основі горіхів. Горіхове молоко може бути набагато безпечнішою альтернативою коров’ячому. Найвідомішою перевагою мигдального та горіхового молока є те, що воно не насичене гормонами, які виробляють шкірне сало.

Навпаки, горіхове молоко містить антиоксиданти та вітамін Е, які допомагають усунути вільні радикали, що викликають зморшки. Горіхове молоко, що містить мигдаль, особливо корисне для шкіри, схильної до вугрів, оскільки мигдаль є багатим джерелом здорових жирів. Протизапальні властивості горіхового молока можуть допомогти вам зменшити почервоніння та запалення, пов’язані з акне.Обирайте мигдальне молоко без цукру. 


Надлишок цукру може викликати глікацію, що призводить до надмірного вироблення шкірного сала, що впливає на зв’язування води. 


Таким чином, окрім виникнення прищів, глікація може зробити вашу шкіру сіруватою та менш пружною. 


Навколо очей також можуть утворюватися небажані темні кола.

3. Кокосове молоко

Кокосове молоко — ще одна немолочна альтернатива коров’ячому молоку та хороший варіант для шкіри, схильної до вугрів. Окрім протизапальних властивостей, кокосове молоко є багатим джерелом поживних речовин, які очищають шкіру, таких як магній (26% DV/чашка), калій (142%) і селен. Він також має низький вміст цукру та омега-6 жирних кислот, що викликають запалення.Кокосове молоко також є чудовим джерелом високоякісних насичених жирів. 


Жири в ньому допомагають знищити шкідливі бактерії та зменшити запалення.

Молоко викликає прищі? Як дізнатися та яке є рішення

Висновок

Запальний стан прищів є складною ситуацією, з якою потрібно боротися. Але коли ви можете визначити збудника, як-от молочні продукти, контролювати та вилікувати прищі стає легко.

Результати деяких досліджень показують, що молочні продукти можуть спровокувати появу прищів у деяких людей і погіршити ситуацію. Але досвід не для всіх однаковий. Бажано проконсультуватися з дерматологом, якщо ви виявите зв’язок між акне та споживанням молочних продуктів.