Макіяж – Які побічні ефекти, якщо щоденно наносити макіяж?

Не уявляєте дня без макіяжу? Ми розуміємо. Хоча ми цінуємо вашу любов до макіяжу, використання його щодня може зашкодити вашій шкірі різними способами. Косметика містить багато хімічних речовин і компонентів, які можуть або не підходять вашому конкретному типу шкіри.

Деякі з цих нешкідливих для шкіри компонентів, які використовуються в повсякденній косметиці, можуть навіть викликати подразнення, свербіж, а іноді навіть передчасне старіння.

Прокрутіть униз, щоб дізнатися, що відбувається з вашою шкірою, коли ви регулярно наносите макіяж.

Чи шкідливий щоденний макіяж для вашої шкіри?

Макіяж - Які побічні ефекти, якщо щоденно наносити макіяж?

Багато продуктів для щоденного макіяжу містять агресивні хімічні речовини, які можуть порушити функції захисного бар’єру вашої шкіри, полегшуючи проникнення патогенів у шкіру. Регулярне використання макіяжу може спричинити різні побічні ефекти, вплинувши на здоров’я та природне сяйво вашої шкіри.

Однак це не означає, що ви взагалі не можете користуватися макіяжем. Якщо ви дотримуєтеся кількох здорових звичок макіяжу та вибираєте продукти, які сприяють догляду за шкірою, ви можете продовжувати носити макіяж щодня.

8 побічних ефектів регулярного використання макіяжу

Важливо розуміти, як макіяж, який ви зараз використовуєте, впливає на вашу шкіру. Якщо ви відчуваєте один або кілька побічних ефектів, перелічених нижче, настав час щось з цим зробити.

1. Забиті пори

Якщо ви регулярно наносите макіяж і залишаєте його на шкірі протягом тривалого часу, існує ймовірність того, що пори вашої шкіри забиваються. Це не дозволяє вашій шкірі дихати, що робить її схильною до появи прищів, нерівностей та інших проблем зі шкірою обличчя. Ви також можете помітити нерівності навколо очей.


Макіяж - Які побічні ефекти, якщо щоденно наносити макіяж?

2. Несвоєчасне старіння

Однією з важливих речей, які ви робите для підтримки здоров’я шкіри, є захист її від сонячних променів. Якщо ви забудете нанести сонцезахисний крем перед нанесенням макіяжу, ви піддасте свою шкіру впливу сонця. Залишення макіяжу на більш тривалий період разом із пошкодженням від сонця може призвести до ознак передчасного старіння, таких як зморшки, тонкі лінії та пігментні плями. Крім того, якщо ви не знімаєте макіяж перед сном, він може потрапити в пори, порушити еластин і викликати зморшки.

3. Суха або жирна шкіра

Косметика, яка не підходить вашому типу шкіри, може зробити вашу шкіру більш сухою або жирною. Люди з сухою шкірою можуть відчувати сильну сухість, якщо вони користуються косметикою, не призначеною для їхнього типу шкіри. Подібним чином у людей з жирною шкірою після використання неправильних продуктів може вироблятися занадто багато жиру, ніж зазвичай.

4. Прориви

Висипання можуть виникати через гормональний дисбаланс, певні ліки, неправильне харчування тощо. Але регулярне використання макіяжу може посилити ваші проблеми та спровокувати частіші висипання. Експерти зі шкіри сходяться на думці, що тим, у кого шкіра схильна до вугрів, слід обмежити використання косметики. Нанесення меншої кількості макіяжу може покращити здоров’я вашої шкіри та зменшити кількість чорних крапок.

5. Алергічна реакція

Хоча деякі косметичні засоби виглядають схожими, інгредієнти відрізняються від однієї марки до іншої. Продукти з м’якими інгредієнтами не шкодять вашій шкірі. Однак продукти з шкідливими хімічними речовинами, такими як парабени та SLES, можуть викликати алергічні реакції. Якщо у вас алергія на певні інгредієнти, такі продукти можуть погіршити її. Вони можуть спричинити свербіж шкіри та відчуття дискомфорту.

6. Зміни кольору

Щоденне використання макіяжу має побічні ефекти, але спати з макіяжем всю ніч може значною мірою пошкодити вашу шкіру. Вільні радикали, що утворюються через забруднення навколишнього середовища та сонце, можуть впливати на колаген, послаблюючи вашу шкіру та змінюючи колір шкіри. Наприклад, якщо стійка помада носити більше 10 годин, вона темніє колір ваших губ, оскільки містить інгредієнти, які блокують постачання губ киснем.

7. Очні інфекції

Область навколо очей і повіки тонкі й ніжні. Тут ви також використовуєте макіяж, наприклад тональний крем, консилер, тіні для повік, підводку для очей і туш. Будь-який вид подразника в макіяжі очей може завдати серйозної шкоди вашим очам. Це може призвести навіть до інфекції очей.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів рекомендує перевіряти інгредієнти перед використанням макіяжу для очей. Уникайте використання шкідливих хімічних продуктів. Засоби для макіяжу очей також можуть спровокувати появу темних кіл, якщо їх не видалити перед сном або носити протягом тривалого часу.

8. Рак

Рак шкіри є одним з найпоширеніших онкологічних захворювань у світі. За даними Skin Cancer Foundation, один із 5 американців проходить через це захворювання. Однак Американське онкологічне товариство також встановило, що існує дуже мало доказів для висновку про зв’язок косметичних засобів із раком шкіри. Хоча недостатньо доказів, щоб стверджувати про кореляцію, відомо, що такі інгредієнти, як формальдегід, кам’яновугільна смола, миш’як, діоксид кремнію та хром, є канцерогенними.

Коли не варто наносити макіяж?

1. Під час тренувань

Для любителів макіяжу та фітнесу не рекомендується наносити макіяж під час тренування. Під час тренування ваші жирові та залозові пори відкриваються. Важкий шар косметики забиває пори і не дає шкірі дихати. Це може спричинити пошкодження шкіри, такі як зморшки, тонкі лінії, вугри, чорні точки, подразнення тощо.

2. Коли закінчується термін придатності макіяжу

Слідкуйте за етикетками макіяжу. Продукти, термін придатності яких закінчився, не принесуть жодної користі вашій шкірі. Насправді це завдасть більше шкоди та призведе до роздратування. Крім того, прострочена косметика може містити бактерії, які можуть спричинити шкірні інфекції.

Як запобігти побічним ефектам макіяжу?

Поради перед початком макіяжу

1. Купуйте правильний продукт:

Кожен тип шкіри унікальний. Отже, ви не можете використовувати продукт лише тому, що ним користується хтось інший. Знайте свій тип шкіри та купуйте засоби, які підходять саме вашій шкірі та не викликають алергічних реакцій. Перевірте етикетку продукту, щоб дізнатися, чи немає у вас алергії на будь-який з інгредієнтів. Якщо ви не впевнені, виконайте патч-тест за допомогою продукту-тестера.

2. Зволоження:

Незалежно від типу вашої шкіри, ніколи не ігноруйте важливість зволожуючого крему. Ті, у кого жирна шкіра, можуть подумати, що зволоження зробить їхню шкіру жирнішою, але це не так. Зволоження допоможе зберегти захисний бар’єр на шкірі. Це може врятувати вас від таких проблем шкіри, як сухість, почервоніння та навіть лущення шкіри.

3. Нанесіть сонцезахисний крем:

Пошкодження сонця спричиняє раннє старіння шкіри. Тому важливо нанести сонцезахисний крем перед нанесенням будь-якого засобу для макіяжу. Якщо ви не влаштовуєте сонцезахисний крем, використовуйте зволожуючий крем і тональний крем, який захищає від сонця.

Поради після макіяжу

1. Очистіть пензлі:

Закінчивши з макіяжем, не забудьте почистити пензлі та губку. Мийте їх принаймні раз на тиждень. Це важливо, оскільки шкідливі бактерії з відмерлих клітин шкіри та поту процвітають на ваших пензлях для макіяжу. Глибоке очищення щіток знищить бактерії.

2. Зніміть макіяж перед сном:

Перед сном обов’язково змивайте макіяж. Спочатку зніміть макіяж за допомогою засобу для зняття макіяжу, використовуючи м’які ватні кульки. Потім вимийте обличчя делікатним засобом для вмивання.

3. Ніколи не діліться своїм макіяжем:

Спільне використання особистої косметики з іншими може поширювати бактерії. Уникайте спільного використання косметичних засобів.

Висновок

Незважаючи на те, що регулярне нанесення макіяжу має деякі побічні ефекти, ви все одно можете використовувати їх, прийнявши кілька здорових звичок макіяжу. Крім того, щоденне нанесення косметики потребує особливого догляду за шкірою. Використання хороших засобів по догляду за шкірою, які підтримують вашу шкіру внутрішньо зволоженою та здоровою, гарантує, що використання косметики не зашкодить вашій шкірі.