Gothic 2 виповнилося 20 років: 29 листопада 2022 року

29 листопада 2002 року на полиці магазинів лягли диски із легендарною рольовою грою Gothic 2 від студії Piranha Bytes. Варто зауважити, щоправда, що у листопаді 2002 року вона вийшла лише в Німеччині — у Великій Британії, наприклад, проект вийшов лише 13 червня 2003 року, а в США взагалі 28 жовтня 2003 року.

Проект вважається нестаріючої класикою та культовою грою: її досі пам’ятають та люблять, а люди створюють різноманітні модифікації. Одна з них, «Хроніки Міртани: Архолос», забравши звання найкращого мода десятиліття.

Що ж до самої серії ігор, то після другої частини була спірна Gothic 3, а потім права на серію відійшли видавництву JoWooD Productions, після чого вийшло відразу кілька проектів. Наприклад, аддоном Gothic 3: Forsaken Gods займалася індійська Trine Games, а німецька Spellbound Entertainment створила Arcania: A Gothic Tale, яку багато фанатів серії вважають «останнім цвяхом у кришку труни» серії.

В даний час правами на гру володіє студія THQ Nordic, яка дала “зелене світло” Gothic 1 Remake – масштабній переробці першої “Готики”. Можливо, що у разі успіху ремейку удостоїться і друга частина серії.