Apple чи Samsung: хто стане лідером у 2023 році?

Південно-корейський гігант упродовж багатьох років лідирує за обсягами реалізації смартфонів. Apple, попри шалену популярність, займає лише другу позицію. Аналітики вважають, що причина зрозуміла: у Samsung щорічно випускається набагато більше моделей, тому користувачам є із чого вибирати.

У Apple новинок значно менше: 3-4 нові моделі на рік. Навіть якщо це бестселери, вони поступаються Самсунгу масовістю. Така стратегія працювала досить довго. Але наразі поява Apple iPhone 15 може призвести до того, що багаторічні лідери можуть помінятися місцями.

Apple чи Samsung: хто стане лідером у 2023 році?

Поточна ситуація на ринку смартфонів

Спад продажів почався ще за часів пандемії. Зараз впливають уже інші чинники, але оговтатися ринку мобільних телефонів так і не вдалось. На фоні падіння доходів фахівці Samsung почали схилятися до думки, що підхід їхніх головних конкурентів виявився більш вдалим.

Цьому, вочевидь, сприяла і внутрішня оцінка продажів, коли виявилося, що найдорожчим моделям із численних лінійок вдалося набагато легше перенести загальносвітовий спад. 

Зміна тенденції вже очевидна: південнокорейський концерн дійсно зосередився на виробництві дорогих телефонів, очікуючи, що невдалу статистику останніх кварталів буде зломлено.

Так чи інакше, але це має статися не сьогодні й не завтра, тобто в Apple з’явився реальний шанс стати світовим лідером.

Apple чи Samsung: хто стане лідером у 2023 році?

Apple впевнено наздоганяє Samsung

Оскільки відкритих даних щодо продажів обидві компанії не надають, доводиться вивчати попит та об’єми реалізації опосередкованими методами. Це використовують багато компаній, у тому числі Trendforce. Її спеціалісти визначили об’єми виробництва смартфонів на основі даних про замовлення на виробництво компонентів. 

Виявилось, що в другому кварталі поточного року розрив між Apple та Samsung скоротився настільки, що за підсумками 2023 року компанії можуть у світових рейтингах помінятися місцями.

«Виглядає цікавим і показовим той факт, що в Самсунг та Епл практично однакові річні прогнозні обсяги виробництва», — стверджується в доповіді Trendforce. «У випадку, якщо нова лінійка Apple Айфон 15 буде продаватися вдало, на що вказує багато ознак, то компанія із Купертіно матиме всі шанси, щоб відтіснити Samsung із першого місця, яке корейці займали багато років поспіль». 

Прогнози

Однак такий сценарій можливий, тільки якщо новинки від Apple виявляться більш вдалими за попередників. Цікаво, що в самій компанії прогнозні показники нижчі, ніж продажі iPhone 14 минулого року. Можливо, це пов’язано з тим, що цьогорічні моделі Pro мають більш еволюційні зміни, як порівнювати з флагманами 2022 року. 

Apple чи Samsung: хто стане лідером у 2023 році?

У будь-якому випадку Apple в роки серйозних економічних спадів демонструє гарні результати у порівнянні з конкурентами. В останні роки статистика виробників Android-смартфонів постійно погіршується, а у купертінивців, навпаки, зростає. І навіть здорожчання флагманських Айфонів навряд чи позначиться на рівні попиту на них: такі приклади в історії компанії вже траплялися.