ᐈ Найбільший острів світу – 10 найбільших островів у світі – великі острови – самі великі острови 2024

Якби хтось попросив вас назвати найбільший острів у світі, ви б одразу ж подумали про Австралію – і, враховуючи її приголомшливу площу в 4 706 427 квадратних кілометрів, ми навряд чи могли б вас за це звинувачувати! Однак, незважаючи на те, що Австралія повністю оточена водою, технічно вона класифікується як континентальна суша. Тому, перш ніж у вас виникнуть якісь ідеї, ми викреслимо цього підводного бегемота з нашого списку найбільших неконтинентальних островів світу.

Від замерзлих тундр на півночі до теплих, вологих тропічних лісів Південно-Східної Азії – найбільші острови світу неодмінно дадуть вам змогу оцінити красу природи. Читайте далі, щоб дізнатися про 10 найбільших островів світу.

10. Досить великий острів Елсмір

Площа: 113 квадратних кілометрів


Населення: 146 осіб


Основна мова: Інуктитут та інуїннактун, англійська та французька


Головна визначна пам’ятка: Арктичні Кордильєри

ᐈ Найбільший острів світу - 10 найбільших островів у світі - великі острови - самі великі острови 2024

Цей член Канадського Арктичного архіпелагу є третім за величиною островом Канади, що походить з регіону Кікіктаалук у провінції Нунавут, Канада. Він також вважається частиною островів Королеви Єлизавети, а мис Колумбія на його вершині є найпівнічнішою точкою Канади.

Острів Елсмір може похвалитися низкою вражаючих природних чудес, включаючи частину масивних Арктичних Кордильєр і ланцюг гірських хребтів, що простягається через більшу частину Нунавута. Ці гори вкривають переважну частину острова, що робить його найбільш гористим на Канадському Арктичному архіпелазі.

Чи знаєте ви?

Арктична верба – єдиний деревний вид, здатний рости на острові Елсмір. Щоб вижити, вона виробила численні адаптації, зокрема виробляє природний пестицид, який відлякує ведмедів, що гризуть її влітку.

9. Дуже великий острів Великобританія

Площа: 129 квадратних кілометрів


Населення: 66 млн осіб


Основна мова: Англійська та гельська


Головна визначна пам’ятка: Біг-Бен і Стоунхендж

ᐈ Найбільший острів світу - 10 найбільших островів у світі - великі острови - самі великі острови 2024

Великобританія є суверенною державою і називає Лондон своєю столицею. Лондон демонструє Біг-Бен як головну британську ікону та визначну пам’ятку. Ця годинникова вежа заввишки 96 метрів простягається від Вестмінстерського палацу, і її характерний передзвін миттєво впізнається. Біг-Бен вважається найбільшим у світі годинником з чотирма курантами, але, на жаль, він замовк на час капітального ремонту. З іншого боку, за оцінками, ремонт триватиме лише до 2021 року.

Чи знаєте ви?

Залишаючись вірними святковим традиціям минулих століть, жителі Великої Британії часто отримують вихідний день у школі та на роботі, коли член королівської сім’ї одружується. Багато підприємств також закриваються в день народження Королеви, а сім’ї збираються, щоб відсвяткувати разом з нею.

8. Велетенський острів Вікторія

Площа: 134 квадратних кілометрів


Населення: 1 875 осіб


Основна мова: Інуктитут та інуїннактун, англійська та французька


Головна визначна пам’ятка: Велика тундра

ᐈ Найбільший острів світу - 10 найбільших островів у світі - великі острови - самі великі острови 2024

Цей прекрасний острів є частиною Канадського Арктичного архіпелагу і посідає місце другого за величиною острова в Канаді. Не дозволяйте назві цього острова сплутати його з Вікторією, столицею Канади, яка розташована на південному краю острова Ванкувер. Натомість цей масивний острів лежить прямо на кордоні між Нунавутом і Північно-Західними територіями Канади.

Чи знаєте ви?

На острові Вікторія є помітні мідні жили, які використовували інуїннайти. Їхнє широке використання мідних артефактів принесло їм прізвисько “мідні інуїти”. Вони прийняли цю англійську назву, оскільки раніше не використовували конкретну назву для сукупного позначення себе як народу.

7. Величезний острів Хонсю

Площа: 142 квадратних кілометра


Населення: 103 мільйони осіб


Основна мова: японська


Головна визначна пам’ятка: Гора Фудзі та Токіо

ᐈ Найбільший острів світу - 10 найбільших островів у світі - великі острови - самі великі острови 2024

Найбільший і найбільш густонаселений острів Японського архіпелагу, Хонсю, є домівкою для багатьох визначних пам’яток, серед яких гора Фудзі та столиця Токіо. Гора Фудзі насправді є вулканом, який залишається неактивним з 1707 року. Хоча це може здатися занадто довгим терміном для сплячого вулкана, він все ще класифікується як активний вулкан. Цей прекрасний символ Японії вважається священним для більшості японців і є важливою частиною їхньої культури.

Чи знаєте ви?

Назва Хонсю буквально перекладається як “Головний острів” або “Головна провінція”. Він названий так не лише через свій розмір, але й через свою культурну важливість.

6. Великий острів Суматра

Площа: 273 квадратних кілометри


Населення: 50,37 млн осіб


Основна мова: індонезійська


Головна визначна пам’ятка: Вулканічний гірський хребет Букіт Барісан

ᐈ Найбільший острів світу - 10 найбільших островів у світі - великі острови - самі великі острови 2024

Нафта, вугілля, золото і срібло роблять Суматру головним джерелом прибутку Індонезії. Каучук, кава і цукрова тростина також добре ростуть на острові і є основними статтями експорту. Такі галузі, як вирощування пальмової олії, хоч і є, безумовно, прибутковими, але не є сталими і поставили під загрозу певні ділянки величного ландшафту, на превеликий жаль захисників довкілля.

Чи знаєте ви?

Південно-західне узбережжя Суматри всіяне 34 вулканами. Вулкан Сінабунг, один з найактивніших вулканів, вивергає величезні хмари попелу. Нещодавно, у лютому 2018 року, вулкан вивергнув вражаюче високий стовп попелу, який, на щастя, не спричинив жодних людських жертв. Однак шкоди навколишній екосистемі в результаті виверження було не уникнути.

5. Один з самих великих островів світу Баффіна

Площа: 311 квадратних кілометрів


Населення: 11 000 осіб


Основна мова: Інуктитут


Головна визначна пам’ятка: Чудові замерзлі пейзажі, арктична дика природа, полярне сяйво

ᐈ Найбільший острів світу - 10 найбільших островів у світі - великі острови - самі великі острови 2024

Розташований на канадській території Нунавут, цей прекрасний острів знаходиться на північ від Гудзонової протоки. Переважну більшість населення складають інуїти, які населяють острів протягом століть. Вважається, що острів Баффіна відвідували вікінги, і він цілком може бути “Еллуландією” з саг про вікінгів.

Чи знаєте ви?

Хоча на острові Баффін знаходиться одне з найбільших родовищ залізної руди в Канаді, місцеві жителі намагаються збалансувати економічні та екологічні проблеми. Втручання людини в землю, як пряме, так і опосередковане зміною клімату, поставило під загрозу деякі види дикої природи на острові. Стада карібу, наприклад, скоротилися і стали предметом занепокоєння для місцевих жителів.

4. Майже самий великий острів в світі Мадагаскар

Площа: 363 квадратних кілометрів


Населення: 25,6 млн осіб


Основна мова: Малагасійська та французька


Головна визначна пам’ятка: Унікальна дика природа та красиві національні парки

Багато з дивовижних видів диких тварин, що мешкають на Мадагаскарі, не зустрічаються більше ніде в світі, а це означає, що вам доведеться здійснити спеціальну поїздку на острів, щоб побачити таких тварин, як фосса, ай-ай і рудий лемур в дикій природі.

Чи знаєте ви?

Малагасійці Мадагаскару кожні п’ять-сім років проводять ритуал під назвою “Фамідіхана” або “Перевертання кісток”. Під час цього ритуалу останки померлих членів сім’ї ексгумують, щоб ще раз зустрітися з живими родичами. Люди вірять, що їхній померлий родич по-справжньому не пішов, поки тіло повністю не розклалося, тому вони періодично переодягають тіло у свіжий одяг і дарують подарунки з їжею. Іноді туристам дозволяють спостерігати за цими ритуалами.

3. Майже найбільший острів у світі Борнео

Площа: 459 квадратних кілометрів


Населення: 21,3 млн осіб


Основна мова: Бахаса Малайзія, китайська та англійська


Головна визначна пам’ятка: Гора Кінабалу

ᐈ Найбільший острів світу - 10 найбільших островів у світі - великі острови - самі великі острови 2024

Борнео, найбільший острів Азії, територіально розділений між Індонезією, Малайзією та Брунеєм. На ньому знаходиться гора Кінабалу, найвища гора Малайзії та третя за висотою в Південно-Східній Азії. Ця природна пам’ятка височіє на висоті 4 кілометра і зображена на гербі штату Сабах.

Чи знаєте ви?

Рясні дощі на Борнео дозволяють цій землі вирощувати дивовижне розмаїття рослин, зокрема найбільшу у світі квітку – раффлезію Арнольда (Rafflesia arnoldii). Цей квітковий гігант отримав прізвисько “Смердюча квітка трупа” за те, що видає сморід, схожий на запах гнилого м’яса, щоб привабити мух-трупоїдів, які його запилюють.

2. Найбільші острови світу Нова Гвінея

Площа: 485 квадратних кілометра


Населення: 8,25 млн осіб


Основна мова: англійська, ток пісін та хірі моту


Головна визначна пам’ятка: Тропічні ліси, пішохідні стежки та діючий вулкан Тавурвур

ᐈ Найбільший острів світу - 10 найбільших островів у світі - великі острови - самі великі острови 2024

Розташований на північ від Австралії, цей великий острів примітний не лише сам по собі. Він також вважається частиною найбільшого у світі архіпелагу – Малайського архіпелагу. Острів Нова Гвінея фактично розділений на дві частини. На заході розташовані провінції Папуа і Західне Папуа, які є територіями Індонезії. Папуа-Нова Гвінея лежить на сході як окрема незалежна країна.

Чи знаєте ви?

Порт-Морсбі, столиця Папуа-Нової Гвінеї, вирізає вражаючу фігуру там, де суша зустрічається з морем. Хоча місто здобуло репутацію небезпечного місця для відвідування, воно не обов’язково настільки погане, як дехто боїться. Завдяки таким визначним пам’яткам, як ботанічний сад і захоплюючі місця для дайвінгу, багато хто вважає, що це місце варте того, щоб ризикнути.

1. Найбільший острів світу Гренландія

Площа: 1344 квадратних кілометра


Населення: 56 000 осіб


Основна мова: Гренландська


Головна визначна пам’ятка: Тундра, гори та полярне сяйво

ᐈ Найбільший острів світу - 10 найбільших островів у світі - великі острови - самі великі острови 2024

Гренландія – найбільший острів у світі. Переважна більшість цього колосального острова вкрита льодом і снігом: приблизно 85 відсотків. Переважна кількість снігу ускладнює пересування відвідувачів. У Гренландії немає доріг, і більшість подорожей здійснюється на собачих упряжках, човнах, снігоходах або літаках.

Чи знаєте ви?

Рибальство роками утримувало своє місце як основна галузь економіки Гренландії, але його може витіснити нова дивовижна галузь – видобуток коштовного каміння. Масивні, суворі гори Гренландії ховають у собі безліч твердих дорогоцінних каменів, таких як сапфіри та рубіни, і люди, безумовно, починають виявляти інтерес до цих скарбів півночі.