ᐈ 5 найбільших підводних човнів у світі – великі підводні субмарини – самі великі 2024

Для багатьох людей підводні човни завжди мали особливе зачарування. Їх унікальна здатність дозволяти людям подорожувати в найтемніші глибини океану полонить уми людей по всьому світу. Однією з головних цілей підводних човнів, поряд з науковими дослідженнями, є військова міць. Судна, які можуть транспортувати обладнання для спостереження та озброєння глибоко під поверхнею води, не будучи легко виявленими, є незамінними.


Які ж найбільші підводні човни здатні занурюватися глибоко під воду і сумлінно виконувати свої завдання? Сьогодні ми розглянемо 5 найбільших підводних човнів і подивимося, як вони відрізняються один від одного за розмірами.

5. Підводний човен авангардного класу

Довжина: 180 метрів


Рік побудови: 1994


Місце знаходження: Велика Британія


Занурена водотоннажність: 15900 тонн

ᐈ 5 найбільших підводних човнів у світі - великі підводні субмарини - самі великі 2024

Підводні човни класу Авангард Великої Британії вирізняються не лише своїми розмірами, але й тим, що вони майже повністю базуються на нових конструкціях. Однак, незважаючи на те, що загальний дизайн цього класу підводних човнів був новим, в ньому добре використано кілька перевірених і перевірених елементів дизайну від попередніх успішних моделей. Клас Авангард спочатку був представлений як частина ядерної програми Тризуб.

Чи знаєте ви?

Грізні підводні човни класу Авангард мають 16 труб, які вміщують 16 ракет Tризуб. Кожен корабель Авангард також був побудований таким чином, щоб вмістити до 48 боєголовок.

4. Підводний човен класу “Дельта”

Довжина: 165 метрів


Рік побудови: 1976


Місцезнаходження: Росія


Занурена водотоннажність: 18200 тонн

ᐈ 5 найбільших підводних човнів у світі - великі підводні субмарини - самі великі 2024

Підводні човни класу “Дельта” були сконструйовані з ключовою здатністю проникати під західні системи звукового спостереження з метою наблизитися на достатню відстань для успішного запуску ракет. Клас Дельта поділяється на підкласи Дельта I, II, III і IV, причому в даний час використовуються судна як Дельта III, так і Дельта IV.

Чи знаєте ви?

Цей клас підводних човнів має надзвичайно міцний подвійний корпус, в центрі якого розміщені ракетні шахти. Судна, що перебувають в експлуатації, регулярно вдосконалюються, щоб підтримувати їхню максимальну оптимізацію.

3. Підводний човен класу “Огайо”

Довжина: 170 метрів


Рік побудови: 1981


Місцезнаходження: США


Занурена водотоннажність: 18750 тонн

ᐈ 5 найбільших підводних човнів у світі - великі підводні субмарини - самі великі 2024

Підводний човен класу “Огайо” – це єдиний клас підводних човнів з балістичними ракетами, який зараз використовується ВМС США. Обтічний зовнішній корпус і міцна конструкція роблять цей підводний човен справді грізним кораблем, так само як і його безшумна робота. Незважаючи на свою надзвичайну непомітність у воді, цей підводний човен з балістичними ракетами має балістичну зброю, достатньо потужну для знищення цілих міст. Ця потужна зброя по праву заслужила представникам цього класу підводних човнів прізвисько “Бумери”.

Чи знаєте ви?

Підводні човни класу “Огайо” та їхню непомітність називають інструментом стримування ядерних атак, оскільки підводну відплату було б важко відстежити та запобігти. Люди припускають, що ці флоти є найбільш руйнівною системою озброєнь з коли-небудь створених.

2. Підводний човен класу “Борей”

Довжина: 170 метрів


Рік побудови: 2007


Місцезнаходження: Росія


Занурена водотоннажність: 24000 тонн

ᐈ 5 найбільших підводних човнів у світі - великі підводні субмарини - самі великі 2024

Цей підводний човен, відомий в Росії як “Проект 955” або “Долгорукий”, був створений, щоб замінити кілька інших класів і запропонувати нові переваги. Його головна мета – з часом замінити підводні човни класів “Дельта III” і “Тайфун”. Підводний човен класу “Борей” став першим російським стратегічним ракетним підводним човном, спущеним на воду з часів Радянського Союзу, і є підводним човном четвертого покоління.

Чи знаєте ви?

Плани щодо підводних човнів класу “Борей” включають вісім кораблів, які, як сподіваються росіяни, будуть завершені до 2020 року.

1. Найбільша субмарина Клас “Тайфун”

Довжина: 171 метр


Рік побудови: 1981


Місце базування: Росія


Занурена водотоннажність: 48000 тонн

ᐈ 5 найбільших підводних човнів у світі - великі підводні субмарини - самі великі 2024

Підводний човен класу “Тайфун” є найбільшим підводним човном у світі. Цей підводний гігант оснащений ядерною енергетичною установкою і балістичними ракетами, і послужив натхненням для створення фільму “Полювання на Червоний Жовтень”. Вражаючий підводний човен класу “Тайфун” може перебувати під водою до 120 повних діб за нормальних умов. Хоча англійською мовою підводний човен цього класу називається “Тайфун”, його рідна назва – “Акула”.

Чи знаєте ви?

Спочатку планувалося побудувати 8 підводних човнів класу “Тайфун”, але фактично було побудовано лише шість. З цих шести лише один залишається в строю і сьогодні.