ᐈ 10 найбільших порід собак у світі – великі собаки – самі великі 2024

Собаки були поруч з нами протягом незліченних століть, гідно заслуживши звання “найкращого друга людини”. Ці чудові створіння бувають різних форм, розмірів і темпераментів, і майже для кожного знайдеться порода собаки, яка підійде саме йому. Багато власників великих собак скажуть вам, що вони можуть похвалитися власним унікальним набором переваг, з якими неможливо конкурувати, і мова йде не тільки про розмір!

Сьогодні ми розглянемо 10 найбільших порід собак у світі та дізнаємося трохи про те, що відрізняє кожну з них від інших. Деякі з цих собак не можуть насититися спортом, а інші вважають за краще проводити час, займаючи всю довжину вашого дивану. Так чи інакше, ці 10 найбільших порід собак неодмінно залишать у вас незабутні враження.

10. Собаки Великі піренейці

Вага: 50-54 кілограми


Походження: Франція, Іспанія


Тип шерсті: Середньо-довга, густа


Характерна риса: Спокійна вдача, пильність

Цю величну собаку спочатку вивели як сторожового пса, щоб пасти і охороняти худобу та захищати ферми від диких тварин. Однак спокійна, розслаблена вдача і дружелюбність великих піренейців роблять їх ідеальними сімейними собаками. М’якість цієї породи та вроджене бажання піклуватися про вразливих створінь робить її чудовим собакою-компаньйоном для дітей.

Відомо, що ця собака їсть менше, ніж інші великі собаки, зважаючи на свій розмір. Як і багато інших великих порід, піренейців слід заохочувати розслаблятися під час їжі, щоб уникнути розладів травлення та неприємного здуття живота.

Чи знаєте ви?

Великі піренейці від природи є нічною породою. Оскільки багато хижих тварин ведуть нічний спосіб життя, ця адаптація дозволяє породі краще охороняти ферми та будинки від потенційних загроз у нічний час.

9. Собака Французький мастиф

Вага: 50-63 кілограми


Походження: Франція


Тип шерсті: Коротка


Фірмова риса: Лагідна, але вперта вдача, пильність

Рельєфні м’язи, кремезна статура і зморшкувата морда цього великого собаки, безумовно, створюють імпозантну фігуру. Однак будь-який власник французького мастифа підтвердить його милий, чутливий характер. Цю доброзичливу вдачу слід розвивати з раннього віку за допомогою соціалізації та дресирування, оскільки французькі мастифи мають вперту вдачу, яка може стати проблемою, коли вони підростуть. Співчутливий, твердий і авторитетний дотик гарантує, що ця собака повністю розкриє свій потенціал компаньйона та охоронця.

Чи знаєте ви?

Французький мастиф зіграв головну роль у фільмі 1989 року “Тернер і Хуч” разом з актором Томом Хенксом. Цей фільм спричинив зростання популярності породи, спонукаючи людей дізнатися про них більше.

8. Собака Анатолійська вівчарка

Вага: 50-68 кілограмів


Походження: Туреччина


Тип шерсті: Середньо-коротка, подвійна


Фірмова риса: Несамовита відданість і захист

ᐈ 10 найбільших порід собак у світі - великі собаки - самі великі 2024

Ця місцева турецька сторожова собака дуже цілеспрямована, її потрібно соціалізувати і старанно тренувати з цуценячого віку, щойно її принесли додому. Його глибоко вкорінені захисні інстинкти можуть призвести до агресії по відношенню до інших собак і незнайомців, якщо їх не стримувати добре налагодженою системою команд і уважним господарем. Дуже заохочуються тренування і соціальна активність, наприклад, групові заняття з дресирування цуценят, що починаються якомога раніше. Структуровані заняття дають цій люблячій, захисній породі міцний старт у її довічній справі захисту сім’ї.

Чи знаєте ви?

Анатолійські вівчарки надзвичайно активні, і коли їм нудно, вони можуть стати божевільними та руйнівними. Це означає, що ця порода собак є чудовим компаньйоном для ігор і процвітає, коли займається різними видами діяльності.

7. Собака Ньюфаундлендський дог

Вага: 54-68 кілограмів


Походження: Канада, Англія


Тип шерсті: Довга, подвійна, густа


Фірмова риса: Солодкий темперамент

Милий характер цього ньюфаундленда є справжньою візитною карткою породи і вважається найважливішою характеристикою при оцінці відповідності собаки стандарту породи. Ця красива собака спочатку була виведена як робоча порода, і використовувала свою вражаючу масу та силу для допомоги у виконанні таких завдань, як транспортування деревини та рибальських сіток. Це добре виховане прагнення до роботи та активності залишається помітним у породі й донині, і проявляється у любові собак до води та ентузіазмі під час ігор.

Чи знаєте ви?

Завдяки лагідній вдачі ньюфаундленда, яка цінується на перше місце, він чудово ладнає з дітьми. Прийде зима, і діти, і собака будуть в захваті! Потужне бажання ньюфаундленда тягнути в поєднанні з доброзичливістю до дітей і любов’ю до снігу перетворюють катання на собачих упряжках на радість для всіх учасників.

6. Собака Леонбергер

Вага: 58-72 кілограми


Походження: Німеччина


Тип шерсті: Середньої довжини, подвійна, водонепроникна


Фірмова риса: Рюші на шиї, що імітують гриву лева

ᐈ 10 найбільших порід собак у світі - великі собаки - самі великі 2024

Цей німецький велетень – прекрасне поєднання крові піренейського дога, ньюфаундленда і сенбернара. Легенда стверджує, що ця собака була виведена в містечку Леонберг за її левину гриву, щоб імітувати вигляд лева, зображеного на офіційному гербі міста.

Ця собака має чудовий інтелект і дивовижний для свого розміру рівень грації та спритності. Завдяки цьому леонберґери є чудовими суперниками на змаганнях зі слухняності та аджиліті.

Чи знаєте ви?

Цей і без того здоровенний собака іноді схильний до набору зайвої ваги. Тому власникам рекомендується давати ласощі в помірних кількостях і максимально використовувати їх як інструмент дресирування у поєднанні з великою кількістю фізичних навантажень.

5. Собака Ірландський вовкодав

Вага: 54-81 кілограми


Походження: Ірландія


Тип шерсті Середньо-довга, груба


Характерна риса: вражаюча швидкість

ᐈ 10 найбільших порід собак у світі - великі собаки - самі великі 2024

Ірландські вовкодави, подібно до хортів, можуть долати місцевість зі швидкістю, що вражає уяву, коли вони переходять на галоп. Ця вражаюча швидкість стала в нагоді під час полювання на вовків та лосів, для яких ці собаки були виведені. Ефективні ірландські вовкодави виявилися надто хорошими мисливцями, щоб полювати на кілька видів тварин, які перебували на межі вимирання або майже вимерли. Падіння попиту на мисливських собак призвело до того, що кількість приплодів ірландських вовкодавів зменшилася, а самі вони майже вимерли. На щастя, їх відродили і почали цінувати як домашніх улюбленців.

Чи знаєте ви?

Ірландський вовкодав – найвищий серед усіх собак, а також найбільший серед хортів і гончаків.

4. Собака Неаполітанський мастиф

Вага: 150-90 кілограмів


Походження: Італія


Тип шерсті: Коротка, щільна


Фірмова риса: Глибокі складки на обличчі, благородний і ласкавий характер

ᐈ 10 найбільших порід собак у світі - великі собаки - самі великі 2024

Цей великий, благородний на вигляд собака найкраще підійде для сім’ї, яка буде готова приділяти йому багато часу та уваги. Неаполітанські мастифи можуть відчувати тривогу від розлуки, коли їх утримують окремо від сім’ї, і демонструють винятково захисний характер.

Цей собака рідко проявляє агресію без причини, хоча може бути надто підозрілим і недружнім до незнайомих людей і собак, якщо його не соціалізували належним чином у щенячому віці.

Неаполітанці ніколи не пробачають непроханих гостей, і часто одного лише вигляду такого грізного пса більш ніж достатньо, щоб відлякати потенційних нападників. Втім, якщо виникне конфлікт і необхідність захищати свою сім’ю, неаполітанський мастиф без вагань кинеться на передову.

Чи знаєте ви?

Цей масивний собака також може похвалитися вражаючим рівнем інтелекту і надзвичайно швидко навчається.

3. Собака Великий дог

Вага: 58-108 кілограмів


Походження: Німеччина


Тип шерсті: Коротка


Фірмова риса: Розслаблений, але захисний характер

ᐈ 10 найбільших порід собак у світі - великі собаки - самі великі 2024

Завдяки таким культовим персонажам, як Скубі Ду та Мармадюк, які міцно увійшли в популярну культуру, більшість людей чули про величного великого дога. Спочатку виведені як сторожові собаки та мисливці на кабанів, великі доги залишаються сильними та захисними. Як і багато інших охоронних порід, ці собаки повинні бути належним чином соціалізовані, щоб утримати їх від надмірної підозрілості до незнайомців.

Незважаючи на свій захисний характер, великий дог часто віддає перевагу домашньому способу життя. Його доброзичливий характер робить його чудовим, спокійним домашнім компаньйоном.

Чи знаєте ви?

Раніше на всіх виставкових рингах вимагали, щоб вуха догів були підрізані, щоб вони стояли прямо, але зараз ця практика поступово відходить у минуле. Багато людей прийшли до розуміння того, що це не приносить ніякої користі собаці, і віддають перевагу природним вухам, а не болючій і непотрібній косметичній процедурі. Натуральні вуха також були допущені до участі у виставках собак.

2. Собака Сенбернар

Вага: 63-117 кілограмі


Походження: Швейцарія, Італія, Франція


Тип шерсті: Середньо-довга, густа


Фірмова риса: Приголомшливий нюх, сильний робочий драйв

Чудовий собака породи сенбернар використовувався монахами хоспісу Святого Бернара для пошуку загублених мандрівників і супроводу їх у безпечне місце. Кажуть, що ці собаки здатні відчувати запах і відстежувати загублених людей, похованих під снігом на глибині до 6 метів, що робить їх головними кандидатами для рятувальних місій у лавинах. Їх вражаюча сила також дозволяє їм легко доставляти пакунки з їжею та водою тим, хто потребує порятунку, допомагаючи їм відновити сили для подорожі назад у безпечне місце.

Чи знаєте ви?

Ідея про те, що сенбернари носили на шиї бочки з бренді заблукалим мандрівникам в Альпах, сьогодні визнана міфом. Він виник, коли шанувальник породи намалював одного з собак з барилом на шиї, і після цього міцно прижився. Дехто, втім, досі стверджує, що дійсно були випадки, коли сенбернари приносили маленькі барильця врятованим ними людям.

1. Собака Англійський мастиф

Вага: 72-136 клограмів


Походження: Англія


Тип шерсті: Коротка, подвійна


Фірмова риса: Впертий, але відданий і захисний характер

ᐈ 10 найбільших порід собак у світі - великі собаки - самі великі 2024

Англійський мастиф – найбільша порода собак у світі за чисельністю. Ця порода визнана однією з найдавніших порід собак і протягом багатьох років відігравала важливу роль у війні та обороні. Однак у наші дні цього доброзичливого велетня зазвичай приймають у сім’ї як ніжного домашнього улюбленця та захисника оселі. Англійський мастиф, як правило, спокійний і тихий собака, з глибоко зморшкуватою мордою, яка підкреслює виразні риси його обличчя.

Чи знаєте ви?

Однією з найбільших собак, коли-небудь зареєстрованих, був англійський мастиф на ім’я Зорба, який важив вражаючі 155 кілограмів! Зорба мав понад 2.5 метрів завдовжки від носа до кінчика хвоста. Він потрапив до Книги рекордів Гіннеса як найважчий і найдовший собака у світі.