ᐈ 10 найбільших національних парків світу – великі національні парки – самі великі 2024

Ні для кого не секрет, що ми живемо на приголомшливо красивій планеті – і незалежно від того, наскільки досконалими стають наші технології, ми все одно не можемо заперечувати привабливість розкішної, незайманої природи. Незліченна кількість фотографій і документальних фільмів намагаються передати красу нашої планети, але багато людей прагнуть побачити світ природи на власні очі.

Для того, щоб зберегти ці суворі, красиві місця, по всьому світу було створено безліч національних парків. Наші національні парки щороку приймають незліченну кількість туристів і заохочують людей досліджувати красу планети Земля. Давайте розглянемо деякі з найбільших національних парків світу і дізнаємося про приголомшливі ландшафти та невловиму дику природу, яку вони можуть запропонувати.

10. Національний парк Гранд-Каньйон

Розмір: 4931 кв.км


Де знаходиться: Арізона, США


Рік заснування: 1919


Головна визначна пам’ятка: Великий каньйон і річка Колорадо

ᐈ 10 найбільших національних парків світу - великі національні парки - самі великі 2024

Гранд-Каньйон, тезка цього знаменитого національного парку, визнаний одним із семи чудес світу. Цей прекрасний каньйон сягає понад 1.6 кілометрів вглиб землі в найглибшому місці, а на його дні протікає річка Колорадо довжиною 2333 кілометрів. За оцінками, річка Колорадо почала прокладати собі шлях через каньйон 6 мільйонів років тому.

Чи знаєте ви?

Глибина Гранд-Каньйону надала вченим безцінне джерело інформації, оскільки розкрила безліч шарів гірських порід і скам’янілостей, які розкривають історію Землі. Найстарішому шару порід, знайденому на дні каньйону, за оцінками, майже 2 мільярди років.

9. Галапагоський національний парк

Розмір: 7995 кв.км


Де знаходиться: Еквадор


Рік заснування: 1959


Головна визначна пам’ятка: Вулканічні ландшафти та унікальна дика природа

ᐈ 10 найбільших національних парків світу - великі національні парки - самі великі 2024

Національний парк Галапагос був першим національним парком, заснованим в Еквадорі. Для захисту складних, унікальних екосистем, присутніх на Галапагоських островах і навколо них, було введено в дію численні правила. Крім того, Галапагоський морський заповідник простягається від архіпелагу і охоплює 133001 квадратних кілометрів океанської території. Це гарантує, що не тільки дика природа на островах, але й дика природа в навколишніх водах знаходиться в максимальній безпеці.

Чи знаєте ви?

Значна частина диких тварин, що мешкають на Галапагоських островах, унікально пристосована до цієї місцевості. Такі істоти, як галапагоські черепахи, морські ігуани та синьоногі олуші, часто користуються популярністю серед туристів, і до них можна підійти, щоб сфотографуватися.

8. Національний парк Долина Смерті

Площа: 13628 кв.км


Розташування: Каліфорнія, США


Рік заснування: 1994


Головна визначна пам’ятка: Пейзажі пустелі та Вітрильні камені

ᐈ 10 найбільших національних парків світу - великі національні парки - самі великі 2024

Найнижчий, найсухіший і найспекотніший з національних парків Америки, Національний парк Долина Смерті простягається між гірськими хребтами Амаргоса і Панамінт. Температуру в долині не можна сприймати легковажно, вона часто сягає 100 градусів за Фаренгейтом.

У Долині Смерті було зафіксовано світовий рекорд найвищої температури повітря: 134 градуси за Фаренгейтом. З такими температурами легко зрозуміти, чому долина заслужила і свою назву, і титул найспекотнішого місця на Землі.

Чи знаєте ви?

У Долині Смерті знаходиться захоплююче природне явище, відоме під назвою “Вітрильні камені”. Розташовані в районі Іподром Плайя, ці камені таємничим чином рухаються в часі, залишаючи за собою сліди в пустельному пилу як доказ своїх мандрівок.

7. Національний парк Ману

Розмір: 17163 кв.км


Де знаходиться: Перу


Рік заснування: 1973


Головна визначна пам’ятка: Тропічні ліси та легенди Пайтіті-Ельдорадо

ᐈ 10 найбільших національних парків світу - великі національні парки - самі великі 2024

Цей дивовижний парк, розташований між басейном Амазонки і тропічними Андами, є домом для приголомшливої популяції диких тварин тропічних лісів. Унікальні тварини, такі як двопалий лінивець, гігантський броненосець і оцелот, блукають цим прекрасним ландшафтом, процвітаючи під захистом парку. Завдяки густим лісам, пересіченому ландшафту та великому біорізноманіттю, Національний парк Ману вважається одним з найкращих природних оглядових майданчиків.

Чи знаєте ви?

Незліченна кількість амбітних дослідників шукали Паїтіті – загублене місто золота. Це місто було відомим серед іспанських дослідників, які вважали, що в ньому знаходиться все золото та інші багатства цивілізації інків. Паїтіті залишалося легендарним ще довго після іспанського завоювання, хоча ніхто не впевнений, чи існує воно насправді.

6. Національний парк Крюгера

Площа: 19484 кв.км


Розташування: Провінції Лімпопо і Мпумаланга в Африці


Рік заснування: 1926


Головна визначна пам’ятка: Різноманітна дика природа і сафарі

ᐈ 10 найбільших національних парків світу - великі національні парки - самі великі 2024

Хоча він не може зрівнятися за розмірами з великими парками в інших частинах світу, Національний парк Крюгера є одним з найбільших мисливських заповідників в Африці. Цей величний парк захищає величезну популяцію різноманітних диких тварин, включаючи 500 різних видів птахів. Багато відвідувачів не можуть насититися чарівними тваринами, які блукають саваною, а сафарі надає туристам можливість добре роздивитися різноманітну дику природу.

Чи знаєте ви?

Національний парк Крюгера зараз знаходиться під опікою Транскордонного парку Великого Лімпопо. Це з’єднує Національний парк Крюгера з Національним парком Лімпопо в Мозамбіку та Національним парком Гонарежоу в Зімбабве. Влада кожного з цих регіонів працює разом, щоб забезпечити захист місцевих екосистем.

5. Національний парк і заповідник Деналі

Розмір: 24584 кв.км


Розташування: Аляска, США


Рік заснування: 1917


Головна визначна пам’ятка: Гора Деналі

ᐈ 10 найбільших національних парків світу - великі національні парки - самі великі 2024

Цей масивний, розкішний парк отримав свою назву від гори Деналі (раніше відома як гора Мак-Кінлі), найвищої гірської вершини в Північній Америці. Ця колосальна вершина досягає висоти 6 кілометрів над рівнем моря, вирізаючи вражаючу фігуру на тлі чистого неба Аляски.

Національний парк Деналі – це безпечний притулок для незліченних видів дикої природи, і він надав нам безліч можливостей дізнатися про його складні екосистеми, проводячи наукові дослідження.

Чи знаєте ви?

Національний парк Деналі – єдиний національний парк, який може похвалитися власним, повністю функціонуючим розплідником їздових собак. Ви можете переглянути відео з камер молодих їздових собак, налаштувавшись на Denali Puppy Cam.

4. Ворота Арктичного національного парку і заповідника

Розмір: 34286 кв.км


Розташування: Аляска, США


Рік заснування: 1980


Головна визначна пам’ятка: Віддалена, сувора природа

ᐈ 10 найбільших національних парків світу - великі національні парки - самі великі 2024

Національний парк “Ворота Арктики” – найпівнічніший національний парк у США. Цей парк справді ідеально підходить для туристів, які люблять дику природу і хочуть втекти подалі від цивілізації. Тут немає маркованих стежок або спеціально відведених кемпінгів – лише величезний, захищений шматок дикої природи. Тут також немає асфальтованих доріг, щоб забезпечити легкість пересування, а це означає, що будь-який серйозний відвідувач повинен мати з собою сильний набір навичок виживання на природі.

Чи знаєте ви?

Найближче до доріг або стежок, які можна знайти в цьому парку, – це стежки, протоптані західноарктичним стадом карібу. Це стадо, що складається з 235 000 карібу, є найбільшим стадом на Алясці.

3. Національний парк Вуд-Баффало

Розмір: 44806 кв.км


Де знаходиться: Канада


Рік заснування: 1922


Головна визначна пам’ятка: Лісові бізони та бореальні ландшафти

ᐈ 10 найбільших національних парків світу - великі національні парки - самі великі 2024

Національний парк Вуд-Баффало – найбільший національний парк Канади. На додаток до цього вже вражаючого статусу, він слугує домівкою для найбільшої популяції лісових бізонів та найбільшої бобрової греблі у світі. Парк був заснований з метою захисту популяції зубрів, чисельність якої стрімко зменшується, що робить його нинішнє вільно блукаюче стадо ще більшою цінністю.

Окрім унікальної дикої природи, цей славетний національний парк має широкий спектр ландшафтів, включаючи бореальні ліси та бореальні рівнини.

Чи знаєте ви?

Національний парк Вуд-Баффало відіграє важливу роль як останнє природне місце гніздування зникаючого журавля-стерха. Ці красиві птахи гніздяться щоліта в заповідному лісі.

2. Парк Наміб-Науклуфт

Розмір: 49769 кв.км


Розташування: Намібія


Рік заснування6 1979


Головна визначна пам’ятка: Масивні піщані дюни

ᐈ 10 найбільших національних парків світу - великі національні парки - самі великі 2024

Парк Наміб-Науклафт є найбільшим національним парком в Африці. Цей парк розкинувся на вражаючих просторах прекрасної пустелі Наміб. Його високі піщані дюни виділяються на тлі яскравого неба як потужні помаранчеві орієнтири, і багато туристів прагнуть піднятися на них. Найвища з цих дюн в районі Соссусвлей має прізвисько “Великий Тато” і є легкодоступною для альпіністів.

Чи знаєте ви?

Між одними з наймасивніших піщаних дюн у парку лежить мертвий ліс – Дедвлей. Ця місцевість була сухою протягом століть, а повалені вітром мертві дерева все ще стоять високо, створюючи чудове місце для фотографування.

1. Національний парк Північно-Східна Гренландія

Розмір: 971245 кв.км


Де знаходиться: Данія


Рік заснування: 1974


Головна визначна пам’ятка: Гори і тундра

ᐈ 10 найбільших національних парків світу - великі національні парки - самі великі 2024

Національний парк Північно-Східна Гренландія – найбільший національний парк у світі. Його обширний ландшафт підтримує існування таких дивовижних тварин, як песці, вівцебики та білі ведмеді.

Цей національний парк є справді суворим і є домом для менш ніж 50 людських мешканців, більшість з яких є інуїтськими мисливцями з Іттоккортоормііта. Людей, які живуть навколо парку, значно більше, ніж їхніх їздових собак, які перевозять їх замерзлим ландшафтом. Хоча цей заборонений ландшафт справді вражає, до нього нелегко дістатися, і зазвичай він призначений для більш амбітних туристів.

Чи знаєте ви?

Національний парк Північно-Східна Гренландія є найпівнічнішим з усіх національних парків світу і єдиним національним парком у Гренландії.