ᐈ 10 найбільших економік світу – великі економіки – самі великі 2024

Окрема економіка кожної країни об’єднується у глобальну мережу торгівлі та процвітання, яка підтримує процвітання суспільства. Крім того, кожна країна має різні сильні та слабкі сторони, які залежать від її природних ресурсів та політичної історії. Унікальні передумови розвитку економіки деяких країн дозволили їм досягти значних успіхів і стати відомими в усьому світі.

Сьогодні ми розглянемо 10 найбільших економік світу. Вони будуть впорядковані відповідно до їх номінального ВВП, або річного показника “валового внутрішнього продукту” кожної країни.

10. Економіка Канади

Номінальний ВВП: $1,822 трлн


Робоча сила: 20 мільйонів


Фінансовий центр: Торонто


Основні експортні партнери: США, Європейський Союз, Китай

ᐈ 10 найбільших економік світу - великі економіки - самі великі 2024

Високорозвинена змішана економіка Канади значною мірою орієнтована на сферу послуг, а також на торгівлю її багатими природними ресурсами. Основними статтями канадського експорту є сільськогосподарська продукція, енергоносії та метали, а улюблені канадські продукти, такі як кленовий сироп, потрапляють в усі куточки світу.

Чи знаєте ви?

Залежність Канади від своїх природних ресурсів є палицею з двома кінцями, оскільки нерівномірний розподіл цих ресурсів призводить до нерівномірного зростання по всій країні. Такі галузі промисловості, як нафтовидобуток, також наклали свій відбиток на прекрасний канадський ландшафт.

9. Економіка Бразилії

Номінальний ВВП: $2,095 трлн


Робоча сила: 120 мільйонів


Фінансовий центр: Сан-Паулу


Основні експортні партнери: Китай, Європейський Союз, США

ᐈ 10 найбільших економік світу - великі економіки - самі великі 2024

Змішана економіка Бразилії є найбільшою в Південній Америці, і вона вирізняється тим, що спирається на імпортозаміщення як джерело економічної сили. Це означає, що Бразилія прагне зміцнити свою торговельну незалежність, виробляючи багато матеріалів і товарів у себе вдома. Експорт таких товарів, як кава, апельсини та цукор, робить Бразилію важливим гравцем у світовій торгівлі.

Чи знаєте ви?

У 2015 та 2016 роках Бразилія пережила рецесію, яка була визнана найгіршою в її економічній історії. Для відновлення економіки було скорочено державні витрати, а умови праці нарешті покращилися.

8. Економіка Італії

Номінальний ВВП: $2,161 трлн


Робоча сила: 25,94 мільйонів


Фінансовий центр: Німеччина, Франція, Китай


Основні експортні партнери: Німеччина, Франція, США

ᐈ 10 найбільших економік світу - великі економіки - самі великі 2024

Італія має диверсифіковану індустріальну економіку, причому північна частина країни є високоіндустріалізованою і продуктивною, а південні райони більш залежні від сільського господарства і менш заможні. Туризм та експорт, наприклад, вина, є ключовими компонентами італійської економіки, так само як і хімічна та текстильна промисловість.

Чи знаєте ви?

Після Другої світової війни італійська економіка була набагато слабшою, ніж багато інших, але завдяки машинобудуванню та металургії піднялася на значно вищі позиції у світовій економіці.

7. Економіка Франції

Номінальний ВВП: $2,934 трлн


Робоча сила: 35,5 мільйонів


Фінансовий центр: Ла-Дефанс


Основні експортні партнери: Німеччина, Іспанія, США

ᐈ 10 найбільших економік світу - великі економіки - самі великі 2024

Змішана економіка Франції характеризується поєднанням як приватних, так і державних підприємств, а ключову роль в її економічному успіху відіграють аерокосмічна та хімічна промисловість. Оскільки Франція є найбільш відвідуваною країною світу, вона також отримує значні прибутки від туризму.

Чи знаєте ви?

Як і багато інших країн, Франція пережила економічний бум після Другої світової війни, який пізніше назвали “тридцятьма роками слави”.

6. Економіка Індії

Номінальний ВВП: $2,935 трлн


Робоча сила: 527,42 мільйонів


Фінансовий центр: Мумбаї, Махараштра


Основні експортні партнери: Європейський Союз, США, Об’єднані Арабські Емірати

ᐈ 10 найбільших економік світу - великі економіки - самі великі 2024

Вважається, що Індія має “змішану економіку, що розвивається”, завдяки своєму статусу країни, що розвивається. На жаль, в Індії спостерігається тривожно низький рівень соціально-економічної мобільності, що означає незначне зростання рівня життя від покоління до покоління.

Чи знаєте ви?

Індія була звільнена від Британської Співдружності в 1947 році і сприйняла свою свободу як можливість для змін. Численні економічні зміни були ініційовані на початку 1990-х років, що спричинило економічне зростання.

5. Економіка Сполученого Королівства

Номінальний ВВП: $2,982 трлн


Робоча сила: 32,4 мільйони


Фінансовий центр: Лондон


Основні експортні партнери: США, Німеччина, Швейцарія

ᐈ 10 найбільших економік світу - великі економіки - самі великі 2024

Ринкова економіка Сполученого Королівства зазнала різноманітних коливань. Починаючи з 1993 року, Великобританія мала 63 квартали економічного зростання поспіль – найдовший період безперервного зростання в історії. Однак економіка сильно постраждала від фінансової кризи 2008 року, зазнавши більш різкого падіння ВВП, ніж під час Великої депресії.

Чи знаєте ви?

Сполучене Королівство визнане одним з кількох найбільших експортерів у світовій економіці, а його основними статтями експорту є машини, автомобілі та фармацевтика.

4. Економіка Німеччини

Номінальний ВВП: $4,210 трлн


Робоча сила: 45,9 мільйонів


Фінансовий центр: Франкфурт-на-Майні


Основні експортні партнери: Європейський Союз, США, Китай


Німеччина

ᐈ 10 найбільших економік світу - великі економіки - самі великі 2024

Німеччина пишається високорозвиненою та успішною “sociale Marktwirtschaft”, або “соціальною ринковою економікою”, і є членом-засновником Європейського Союзу. Країна пишається свободою своєї економіки після важкого минулого нацистського гноблення.

Чи знаєте ви?

Квітуча культура і красиві пейзажі Німеччини приваблюють велику кількість туристів. Як наслідок, туристична галузь країни навіть більша за машинобудування!

3. Економіка Японії

Номінальний ВВП: $5,231 трлн


Робоча сила: 65 мільйонів


Фінансовий центр: Токіо


Основні експортні партнери: США, Китай, Європейський Союз

ᐈ 10 найбільших економік світу - великі економіки - самі великі 2024

Ринково орієнтована економіка Японії значною мірою завдячує своїм успіхом високим технологіям, чудовій трудовій етиці та дружньому до промисловості уряду. Японія пережила багатообіцяюче економічне зростання після Другої світової війни, але потім темпи зростання впали, а в 2008 році країна пережила кілька рецесій.

Чи знаєте ви?

Нинішній прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе ініціював програму економічного відродження у 2013 році. Його підхід відомий як “Абеноміка” і спрямований на вирішення питань конкуренції, праці та торгівлі.

2. Економіка Китаю

Номінальний ВВП: $14,242 трлн


Робоча сила: 803,6 мільйонів


Фінансовий центр: Шанхай


Основні експортні партнери: США, Європейський Союз, Китай

ᐈ 10 найбільших економік світу - великі економіки - самі великі 2024

Китайська Народна Республіка використовує соціалістичну ринкову економіку і може похвалитися найбільшою економікою у світі за паритетом купівельної спроможності (ПКС). Значна частина економічного зростання Китаю пояснюється експортом недорогих машин та обладнання.

Чи знаєте ви?

Населення Китаю становить 1,3 мільярда людей, і з часів фінансової кризи 2008 року він є найбільшим вкладником у зростання світової економіки.

1. Економіка Сполучених Штатів Америки

Номінальний ВВП: $21,506 трлн


Робоча сила: 162,637 мільйонів


Фінансовий центр: Нью-Йорк, штат Нью-Йорк


Основні експортні партнери: Європейський Союз, Канада, Мексика

ᐈ 10 найбільших економік світу - великі економіки - самі великі 2024

Економіка Сполучених Штатів – найбільша економіка світу за номінальним ВВП. Президент Дональд Трамп хвалиться, що вона є “предметом заздрості всього світу”, ймовірно, підбадьорений тим, що рівень безробіття в країні є найнижчим за останні 18 років. Ця капіталістична економіка також спостерігала помітне зростання споживчих витрат протягом останніх кількох років.

Чи знаєте ви?

Незважаючи на занепокоєння, викликані рецесією в Сполучених Штатах, останнім часом в Америці спостерігається розквіт робочих місць. Це призвело до того, що деякі люди сподіваються, що рецесія значною мірою залишилася в минулому.