ᐈ 10 найбільших акваріумів у США – великі акваріуми Америки – самі великі 2024

Великі акваріуми – це чудовий досвід для дорослих і дітей. Вони дарують подив від споглядання різноманітних риб і трепет від зустрічі з найбільшими рибами та ссавцями в морі.


Деякі акваріумні комплекси мають більше одного акваріума і більше одного експоната, наприклад, резервуари з прісною водою, дендрарії тощо. Однак при складанні рейтингу цих акваріумів найважливішим є саме акваріум. Найбільші акваріуми в цьому списку оцінюються за розміром найбільшого акваріума, скільки галонів він вміщує.

10. Акваріум “Нова Англія Плаза”

Місцезнаходження: Бостон, штат Массачусетс


Об’єм акваріума: 757082 літрів


Кількість тварин: 20000


Дата відкриття: 1969

ᐈ 10 найбільших акваріумів у США - великі акваріуми Америки - самі великі 2024

Акваріум “Нова Англія Плаза” розташований на ділянці землі площею 30 гектарів, яку видно зі знаменитої Бостонської гавані. Великий резервуар, який називається “Гігантський океанський резервуар”, відкрився для публіки через рік після відкриття самого об’єкту. Він призначений для імітації вигляду коралового рифу в Карибському морі до прибуття Колумба зі своїми кораблями.

У приміщенні є ще один великий резервуар, менший приблизно на 189270 літрів, в якому можна побачити різноманітних пінгвінів. Сходи, що ведуть від цього акваріума до основної частини акваріума, огинають акваріум “Гігантський океан”, даючи відвідувачам можливість побачити всіх тварин.

Чи знаєте ви?

У 1970-х роках в гавані стояла баржа “Діскавері”, яка слугувала плавучим продовженням експонатів на площі.

9. Акваріум Америки

Місцезнаходження: Новий Орлеан, Лос-Анджелес


Об’єм акваріума: 151 41 64 літрів


Кількість тварин: 10000


Дата відкриття: 1990

ᐈ 10 найбільших акваріумів у США - великі акваріуми Америки - самі великі 2024

Інститут Одюбона, природоохоронна організація, опікується цією водною виставкою в Новому Орлеані. Його основна місія – ознайомлення відвідувачів з екосистемою Мексиканської затоки. З цією метою найбільшим експонатом акваріума є експозиція Мексиканської затоки – резервуар з акулами, скатами та іншими великими морськими тваринами, що мешкають у цьому регіоні.

У закладі є ще один великий акваріум – “Карибський риф”, який демонструє життя на узбережжі багатьох островів регіону, звідки походить багато мешканців Нового Орлеана.

Чи знаєте ви?

Повінь після урагану Катріна пошкодила системи життєзабезпечення тварин, що утримуються в акваріумі. Плаза була закрита після того, як багато тварин загинуло, але знову відкрилася в 2006 році.

8. Флоридський акваріум

Місцезнаходження: Тампа, штат Флорида


Об’єм акваріума: 189 27 05 літрів


Кількість тварин: 7000


Дата відкриття: 1995

ᐈ 10 найбільших акваріумів у США - великі акваріуми Америки - самі великі 2024

Цей акваріум розташований на 23 225 квадратних метрів землі в центрі міста Тампа. Коли він відкрився, це був приватний об’єкт, але міська влада Тампи взяла на себе борг і перебрала його у власність у 1999 році. Відтоді заклад став більш розважальним. Керівництво додало ігрову зону з соками для дітей та акул, що привабило більше відвідувачів.

Найбільшим експонатом є резервуар на 189 27 05 літрів, в якому відтворено співтовариство коралових рифів.

Чи знаєте ви?

Акваріум Флориди співпрацює з місцевим бізнесом і рибальством, намагаючись просувати більш відповідальне рибальство, щоб зберегти морепродукти як джерело їжі.

7. Акваріум Теннессі

Місцезнаходження: Чаттануга, штат Теннессі


Об’єм акваріума: 257 40 80 літрів


Кількість тварин: 12000


Дата відкриття: 1992

ᐈ 10 найбільших акваріумів у США - великі акваріуми Америки - самі великі 2024

Неприбуткова установа має резервуари загальним об’ємом 378 54 11 літрів води. У двох головних будівлях розміщені основні експонати музею.

Океанська подорож – на цій виставці представлений найбільший резервуар, що вміщує 257 40 80 галонів води. Це 10-поверхова будівля, де гвинтові сходи дозволяють глядачам спостерігати за морським життям на різних глибинах. Тут є акули і кити.

Річкова подорож – менша, схожа за дизайном будівля зосереджена на прісноводному тваринному світі південного сходу і штату Теннессі. Резервуар вміщує 151 41 64 літрів.

Чи знаєте ви?

Акваріум Теннессі взяв на себе місію захисту, а в деяких випадках і відновлення популяцій черепах у Теннессі та в усьому світі.

6. Містичний акваріум

Місцезнаходження: Містік, штат Коннектикут


Об’єм акваріума: 287 69 13 літрів


Кількість тварин: 10000


Дата відкриття: 1973

ᐈ 10 найбільших акваріумів у США - великі акваріуми Америки - самі великі 2024

Акваріум починався як приватна експозиція, але з 1999 року він співпрацює з Інститутом досліджень Роберта Балларда. Вони використали свої спільні ресурси, щоб встановити резервуар на 2876913 літрів для виставки “Арктичне узбережжя”. На цій виставці представлені кити білухи та врятовані морські котики. Інші експонати акваріума включають середовище проживання пінгвінів, спостереження за годуванням тварин і вивчення динозаврів.

Центр океанічних досліджень включає в себе 4-D театр і експозицію, присвячену долі “Титаніка”. Відвідувачі можуть зблизька оглянути глибоководний дослідницький підводний човен.

Чи знаєте ви?

Роберт Баллард – глибоководний дослідник, який виявив уламки “Титаніка” і PT-109, човна, на якому плавав Джон Кеннеді, будучи офіцером ВМС.

5. Акваріум Монтерей-Бей

Місцезнаходження: Монтерей-Бей, Каліфорнія


Об’єм акваріума: 492 10 35 літрів


Кількість тварин: 35000


Дата відкриття: 1994

ᐈ 10 найбільших акваріумів у США - великі акваріуми Америки - самі великі 2024

Цей акваріум був побудований на місці старого сардинного консервного заводу. Дизайнери інтегрували оригінальну будівлю і навколишнє скелясте узбережжя в акваріум, створивши ефект, який стирає межу між музейним експонатом і природним середовищем існування.

У приміщенні є чотири великі акваріуми та понад 200 додаткових експонатів. Найбільший акваріум знаходиться у крилі відкритого моря. Ця експозиція присвячена місцевій прибережній екосистемі. Резервуар з біотопами вміщує 113 56 23 літрів і є другим за величиною резервуаром.

Чи знаєте ви?

Девід Паккард, співзасновник компанії H-P, що виробляє комп’ютерне обладнання, заснував фонд, який спочатку фінансував акваріум. Його донька, на той час аспірантка з біології, переконала його профінансувати проект.

4. Національний акваріум

Місцезнаходження: Балтимор, штат Меріленд


Об’єм акваріума: 492 10 35 літрів


Кількість тварин: 17000


Дата відкриття: 1981

ᐈ 10 найбільших акваріумів у США - великі акваріуми Америки - самі великі 2024

Раніше відомий як Балтиморський акваріум, Національний акваріум у Балтиморі є найбільшою туристичною визначною пам’яткою штату. Він займає 23 225 квадратних метрів землі і має понад 757 08 23 літрів води у своїх резервуарах.

Найбільший резервуар знаходиться в павільйоні Pier 4, де утримуються дельфіни-афаліни. Тут також є акваріум з акулами та експозиція, що демонструє життя коралових рифів регіону.

У планах закладу побудувати набагато більший резервуар для дельфінів і завершити його будівництво до 2020 року.

Чи знаєте ви?

Оригінальний “Національний акваріум” знаходився в підвалі будівлі Герберта Гувера у Вашингтоні, округ Колумбія. Національне товариство акваріумів у Балтиморі взяло на себе управління у 2003 році, але заклад закрився у 2013 році.

3. Акваріум Шедд

Місцезнаходження: Чикаго, штат Іллінойс


Об’єм акваріума: 189 27 058 літрів


Кількість тварин: 32000


Дата відкриття: 1930

ᐈ 10 найбільших акваріумів у США - великі акваріуми Америки - самі великі 2024

Акваріум Джона Шедда свого часу був найбільшим критим акваріумом в Америці. Він є частиною Музейного кампусу Чикаго разом із Польовим музеєм та планетарієм. Шедд був роздрібним торговцем, як і Маршалл Філд, засновник мережі універмагів Marshall Field’s і тезка музею.

Акваріум Шедда має кілька постійних експозицій з великими акваріумами. Найбільша з них – експозиція “Дикий риф”, де основний акваріум вміщує 189 270 58  літрів і в ньому представлені різні види акул. В Океанаріумі Еббота представлені різні види ссавців, які живуть у резервуарі об’ємом 757 08 23 літрів і навколо нього.

Чи знаєте ви?

Океанаріум Еббота є найбільшим критим приміщенням для морських ссавців у світі.

2. Моря з Немо та друзями

Місцезнаходження: Орландо, штат Флорида


Об’єм акваріума: 215 768 47 літрів


Кількість тварин: 8500


Дата відкриття: 1986

ᐈ 10 найбільших акваріумів у США - великі акваріуми Америки - самі великі 2024

Частково атракціон парку розваг, а частково експонат акваріума, “Моря” раніше були відомі як “Живі моря”. Це був атракціон у Світі майбутнього в діснеївському центрі Епкот. З 2005 року Дісней реконфігурував зовнішній та внутрішній вигляд атракціону, щоб він збігався з дизайнерською схемою персонажів Disney/Pixar з фільму “У пошуках Немо”.

Відвідувачі потрапляють до 215 768 47 літрового резервуару з солоною водою, де вони спостерігають за рибами, слідуючи за анімаційними персонажами з фільмів.

У павільйоні є ще кілька менших акваріумів з різноманітними морськими мешканцями.

Чи знаєте ви?

На момент завершення будівництва акваріум у “Живих морях” був найбільшим критим резервуаром з морською водою у світі.

1. Акваріум Джорджії

Місцезнаходження: Атланта, штат Джорджія


Об’єм акваріума: 238 480 94 літрів


Кількість тварин: 100000


Дата відкриття: 2005 рік

ᐈ 10 найбільших акваріумів у США - великі акваріуми Америки - самі великі 2024

Акваріум Джорджії є найбільшим акваріумом у Сполучених Штатах і другим за величиною у світі. Загальний об’єм акваріума перевищує  378 541 17 літрів і містить як прісну, так і солону воду. Бернард Маркус, співзасновник мережі магазинів Home Depot, пожертвував понад 250 мільйонів доларів на завершення будівництва об’єкту. Будівля стоїть на землі, подарованій іншою місцевою компанією, Coca-Cola Company.

У найбільшому резервуарі зберігається солона вода з експозиції “Океанського вояджера”. У ньому живуть різні акули і кити. Існує постійний критий резервуар з дельфінами, в якому влаштовуються водні шоу та ревю з трюками дельфінів і синхронним плаванням.

Чи знаєте ви?

В акваріумі намагаються зберегти популяцію білух шляхом розведення в неволі. На сьогоднішній день успішних пологів тут не було.